Moj dnesny vyjazd bol kus iny.Dal som si klasicky hodinovy okruh a ked som sa vratil do mesta isiel som si este dat svoj oblubeny singlik.Ma asi 500m, je sice dost strmy, ale da jazdit hore aj dole...Tohto roku sa nim vlastne bude prichadzat do ciela Biketour Brezno.
-No ale k veci:tento chodnik obcas vyuzivaju pesi, vacsinou ked sa idu prejst so psom.Vyskyt bikov je velmi ojedinely.Par krat do roka na chodniku vidno, ze je upraveny:odhrnute listie, upravene okraje...
-Dnes som stretol stareho pana, ktory tam nieco klcoval motykou.."Ze to nie je chodnik pre bicykle."
Isiel som dalej, ale ked som sa vracal, tak som sa pri nom pristavil.
-Argumenty:cim viac chodite do skoly, tym ste sprostejsi; krajinu treba chranit;co ked tadial pojde rodina s detmi;mam sa vozit po doline.....
-Moje argumenty na smeti bezdomovcov, ktori "byvaju" okolo, ho nejako netrapili.
Pritom hore som sa stretol so 4 ludmi, ktori sa mi museli podat- a problem nebol [dakujem-za malo...]
-Pripominam, ze tadial chodim vzdy tak, aby som bol schopny zastat za kazdou zakrutou.Nechodim smykom.
-Ake je teda vnimanie cyklistiky u ludi, ktori sa na bikoch prevezu 2krat za rok [vo vasom okoli]
-Na jednej strane ma to dost nasr... na druhej strane som tomu panovi nejako nemal silu podakovat, ze sa o ten chodnik pravidelne stara :roll:
m.

Prílohy:

Komentár súboru: singl
Pajo012.jpg
Pajo012.jpg 374.39 KiB thumb_up0thumb_down

21.04.2009 - 19:16:47
00
starý ľudia sú už raz taký, majú svoju pravdu a o opaku ich nepresvedčíš....nemá zmysel si z toho niečo robiť.

Ale s turistami v lese mám len dobré skúsenosti, pozdravíme sa, oni ma nechajú prejsť, poďakujem, občas sa porozprávame, nemal som zatiaľ negatívnu reakciu.
V centre sa mi už pár krát stalo, že mi niekto povedal že tam na biku nemám čo hľadať, aj keď chodím ohľaduplne, ale už to neriešim a takých ľudí ignorujem, lebo oni majú svoju pravdu.
21.04.2009 - 20:15:16
00
Potom co by povedal am:enakovi rutiacemu sa tade :lol:
samozrejme ze ludia to nechapu ked to nepoznaju a nevedia o com to je hlavne technickejsie disciplyny mtb. Ja ich resektujemm, ale oni mna nenavidia a s tym sa treba zmierit.
21.04.2009 - 21:27:27
00
ja mam aj dobre aj zle skusenosti s tymto ale vascina je dobrych

s tymy skor narodenimy uz nikto nic nespravy su proste taky na vsetko šomrú co sa im nepaci a ked my niekto zacne hovorit aky som nevychovany ze kade to chodim a po..d tak mu radsej na to nic neodpoviem pozdravim a idem dalej :) (teda ak to nema opodstatnenie mi to hovorit :) vid obr. 3 )

potom je tu druha skupinka ludi co sa aj odstupia ked je treba porzdravia sem tam sa povypytuju kam mam namierene a tak :) cize radost s nimi pokecat.

a tam kde ja chodim bikovat tak tam chodia aj ludia na konoch lebo tadial maju skratku do ranca a s tymi tiez nie je problem pribrzdim aby sa koniky nepolakali popripade sa uhnem aby presli predsa su len rychlejsi :) (plati iba hore :!: ) a idem dalej.

a ak sa chcem vyblaznit tak zoberem kamaratov a ty my stopuju premavku :D

obrazok.eu

obrazok.eu

ale su aj taketo cesty :(

obrazok.eu
22.04.2009 - 14:52:01
00
Tie staré mŕtvoly sú najhoršie...

Osobne, snažím sa jadiť tak, že vždy pri peších pribrzdím, poďakujem, ak sa uhnú alebo stiahnu psa. Ešte sa mi nestalo, že by niekot po mňe vykrikoval alebo frflal.
22.04.2009 - 16:01:40
00
Ja osobne som sa este s takymi neprajnikmi nestreto.
Horsie to je s lesnikmi (najma skor narodeny), ktory su schopny na cyklistov nakricat, ale to, ze vedla stojacej Tatre vytecie 2 dcl oleja to im nevadi.
22.04.2009 - 16:27:37
00
ztaial v lesoch len dobre skusenosti... uhybajucim sa turistom podakujem...

v meste som zatial nikomu nevadil... a keby aj ano, a viem ze som v prave, tak si poviem svoje.
22.04.2009 - 16:53:39
00
Nápodobne , stretávam len dobrých ľudí a dávam bacha :idea:

Prílohy:

1..jpg
1..jpg 157.38 KiB thumb_up0thumb_down

22.04.2009 - 17:44:48
00
stači pribrzdiť...poprosiť aby uhli, podakovať a šlapať dalej... :mrgreen:
22.04.2009 - 17:59:35
00
Tie staré mŕtvoly sú najhoršie...


Najsmutnejšie je na tom to, že skôr či neskôr sa tými "starými mŕtvolami" staneme všetci, preto majme pochopenie.
Bŕŕŕ... aj tak si to napísal hnusne.
22.04.2009 - 18:06:58
00
no, som rad, ze vacsina z vas ma podobny nazor ako ja :wink: ....len som to potreboval hodit na papier a podelit sa o myslienky :D , bo som mal zmiesane pocity.
vela stastnych km...
m.
22.04.2009 - 19:54:09
00
Nápodobne :wink:
22.04.2009 - 22:03:18
00
Poslednu nedelu som sa zucastnil bezeckych Cross-Country pretekov v okolo Kamziku. Pri jednom miernom klesani po lesnej kamenistej ceste som sa snazil drzat si strednu vyslapanu stopu bez kamenov, ak nahodou behate, poznate ako nebezpecne je pri klesani nasliapnut na volny suter...
Mal som na sebe startovne cislo, bolo nas viac, bolo uplne evidentne, ze sa kona pretek, aj ked za plnej "turistickej" premavky... Oproti sliapali dvaja bajkeri, stupanie z ich pohladu tak na strednu pilu, ziadna extra technika, neboli ochotni mi / nam uhnut, stredna stopa sa zdala pre nich jedina a nemali hanbu do mna narazit ramenom (a ani ja do nich), v tej chvili som lutoval, ze som bajker, inak by som dotycneho z toho bajku zhodil...

Je fakt zaujimave sa niekedy pozriet na bajkerov aj z ineho uhla... vtedy som sa trosku hanbil, ze som bajker :roll:
23.04.2009 - 15:40:43
00
Podľa mňa to neboli bikeri. Biker si váži všetkých účastníkov v lese...aj pretekárov...takže byť tebou sa nehambím.
23.04.2009 - 15:47:10
00
Podľa mňa to neboli bikeri. Biker si váži všetkých účastníkov v lese...

máš pravdu...to boli len výletníci na bicykloch...a možno práve takí sa potom, keď nie sú na bikoch rozčuľujú a nadávajú na bikerov :evil:
23.04.2009 - 16:39:16
00
keyboard_arrow_up