Bubu sporí a v najbližšej dobe(samozrejme aj s pomocou rodičovských financíí) sa chystá vymeniť svojho Marina(ktorý síce slúži dobre, ale život je zmena) za niečo nové. Cenový strop chcem aby bol 1900 ojro, lebo určite viem, že za tu stovku sa bude ešte niečo dokupovať abo platiť poštovné a samozrejme tento strop sa môže prepočítať do akejkoľvek meny, čiže ak vychádza niečo na 1900€ v zahraničí a tu na slovensku viac, tak sa jasné, že kupuje zo zahraničia. No a moje predstavy, otázky a návrhy do diskusie... Takže keďže som slečna, nebolo by odveci mať aj babský bajk(pri Marinovi mi nesadol ten rám až tak, aby to bolo úplne fajnové :roll: ) a tým pádom som sa snažila zamerať na babské, ale keďže je babských menej ako chlapských, tak som musela pozrieť aj tie chlopské(a vo výbere sú teda aj v prevahe) :) . Ja som sa zamerala na fully, ale chcem počuť aj váš názor, či bude lepšie kupovať za tieto peniaze fulla alebo radšej niečo karbónové s lepšou výbavou. Zatiaľ ma zaujali tieto bajky>>>
Cube AMS WLS PRO(najlepšie R1 MAG, ale nevidím nejaké príšerné rozdiely s XT[ak nepočítam cenové])
Cube AMS PRO XT
Cube AMS 125 R1 Mag
Canyon Nerve XC W 7.0W
Pells RIDELIGHT Race
Scott SPARK 50

Bike by mal byť predovšetkým do lesíka, nejaké tie maratónčeky a hlavne, aby slúžil veľa rokov.

Tak a teraz prijímam nové návrhy, návrhy na shopy a komenty k mojmu výberu :)
12.05.2009 - 18:31:47
00
Bubu, páčiš sa mi stále viac a viac!
Môj názor je, že hoci sám mám jedného Pellsa, tak toho Ridelighta nieee. Na druhej strane by som asi nebol až tak na strane tých akože ženských geometrií, pretože všetky kvetinky, čo poznám, a ktoré jazdia ako dračice, majú tak či tak mužské rámy, dokonca aj taká hláška sa už x-krát mihla, že ideálna "geometria" teda vlastne anatómia cyklistu sú dlhé nohy dlhé ruky proste skôr baba... štíhla baba. Čo by vysvetľovalo aj to, prečo dračice jazdia to, čo jazdia.
No a potom je tu to, čo furt hovorím, že najlepšie si je bike aj tak vyskúšať. Lebo IMHO to nie je babský/chlapský ale sedí/nesedí.
V hentej kategórii si prihoď Lapierre X-Control napríklad 310, pričom existuje aj babská verzia 310L. Obráť sa čo sa ho týka na istého zeleného krokouša čerstvo z vajca vyliahnutého (avatar).
Provokejšn: bude ti 100-120 mm zdvihu stačiť? :D :D
A Cuby ovláda do detailov Mlok.
12.05.2009 - 18:46:06
00
me sa lubi ten kaňon, abo aj ten cube
neviem ako je na tom lapier s tymi vlasnymi tlmicmi, ale ja by som tomu neveril
12.05.2009 - 18:59:21
00
Neviem ,tulenik berieš ten zdvih ako niečo samospásne. Ja mám v pláne troška prichrtiť a pôjdem budúcu sezónu do 100/100 . Vyskúšane bude mi to stačit. Keď chce predbehne ma (verím že aj teba) v zjazde vyjazdený borec (Buo - ten zlatý bike čo som pridal do galerie) na ht a však v značnom nekomforte.
Oné a ten Pells nyje.
12.05.2009 - 19:17:26
00
ten zdvih...vždy lepšie ako to, čo mám teraz... som to merala(bike bol zasvinený a pekne bolo vidno kam sa maximálne zmačkla), a to čo chúdatenko zvládne je cca4-5 cm. a to sme sa s ujom zo servisu pokúšali ako sa len dalo to zväčšiť...najprv som myslela, že túto sezónu vymením iba vidlu, ale nevyuži túto krízu a zaujímavú ponuku rodičov a vlastnej peňaženky :mrgreen:
Tie ženské rámy u mňa tiež vyvolali rozpaky a aj tak keď sa to tak vezme, tak je ich menej=menšia pravdepodobnosť, že sa kúpi ženský bike... A či mi bajk sadne...ono skúsiť ho niekde je niekedy dosť náročné, lebo čo ak si chceš kúpiť bike, ktorý v okolí nikto nemá a chystáš sa ho obejdnávať? Samozrejme, že určite existuje nejaký ekvivalent, ale ono to určo nie je úplne to isté. Ale zas iba špekulujem :)
Teraz som kukala ten Lapier a nie sú náhodou tie Cuby v takej cenovej relácii s lepšejšími komponentami? ( http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=30504 ) :roll:
12.05.2009 - 20:25:51
00
"Tabuľkové ceny" Lapierrov si nevšímaj, Matúš vie robiť zázraky a navyše máš normálnu záruku :) U mňa zavážil hlavne tento fakt ako sa handrkovať cez zahraničné shopy a o čakaní pri reklamáciách nevraviac...
12.05.2009 - 22:15:31
00
presne ako hovorí Martinux :D a čo sa vyskúšania týka, myslím, že matt ti dá povoziť, treba sa s ním dohodnúť, že aké sú možnosti... rozhodne sa ti OPLATÍ previezť sa do Mattogradu :D
quasko - väčší zdvih u menej trénovaných jedincôv nahrádza absentujúcu techniku, čo o tuleňovi dosť platí :D na naučenie techniky je dobrý HT :D a že sa na Zestym aj maratóni? Viď stax a v blízkej future viď ja...
bubu - Cuby a Lapierry sa konkrétne v AM kategórii správajú pomerne podobne, v XM neviem, tam som Cuba pod ricú nemjau
12.05.2009 - 23:28:46
00
Urcite by som do vyberu pridal aj Giant Trance X - v tejto cenovej relacii konkretne model X3. Ten ram jazdim uz rok a maximalna spokojnost, priatelka jazdi tiez (cely bike) - ale nizsi model (s Recon vidlou) a maximalne si pochvaluje.
Pri kupe tiez uvazovala nad Lapierrom ale presne ako pise marecej celkom odradil ten vlastny tlmic.
Pre jazdenie ake pises by som urcite isiel do 120 zdvihov. zvlast dnes ked je trendom zvysovat zdvihy. Ked som kupoval bike myslel som ze jak mi to cez hlavu staci - samozrejme som spokojny ale do 140 by som dnes urcite siel - zvlast pre moje XC/AM jazdenie...
12.05.2009 - 23:51:47
00
Ten "vlastný tlmič" je DT Swiss, pokiaľ si dobre pamätám. Ale dá sa poriešiť aj Lišiak.
12.05.2009 - 23:55:25
00
väčší zdvih u menej trénovaných jedincôv nahrádza absentujúcu techniku


ak nevládzeš šlapať, väčší zdvih ti ťažko pomôže...
13.05.2009 - 00:03:20
00
To závisí od smeru jazdy :D
13.05.2009 - 00:06:12
00
Neviem odkial si to pamatas ale pri popise X-Control 310 je napisany nejaky LP tlmic, ktory s najvacsou prevdepodobnostou nechodi tak dobre ako RP. Hmmm neviem odkial mas ze to robi DT ale keby hej minimalne by sa tym urcite v popise vybavy pochvalili.
13.05.2009 - 00:07:14
00
Neviem ,tulenik berieš ten zdvih ako niečo samospásne. Ja mám v pláne troška prichrtiť a pôjdem budúcu sezónu do 100/100 . Vyskúšane bude mi to stačit. Keď chce predbehne ma (verím že aj teba) v zjazde vyjazdený borec (Buo - ten zlatý bike čo som pridal do galerie) na ht a však v značnom nekomforte.
Oné a ten Pells nyje.

Quasko schvalujem tvoj výber zdvihu na ďalšiu sezónu. Tiež si myslím, že na XC a všeobecné vegetné jazdenie v teréne 100mm stačí. Kto nevie jazdiť tak mu vyšší zdvih aj tak nepomôže akurát bude mať problém do kopca. hehe
13.05.2009 - 09:41:24
00
Nesúhlasím, mám vyšší zdvih jazdiť síce neviem ale do kopca problém nemám :-P
Je fakt že na vegetné jazdenie v teréne stačí aj 100mm, no pri 140mm je veget o čosi väčší (tak o 4cm) bez nejakej znateľnej ujmy na výkone v kopci. Ale ja neviem jazdiť a nerozumiem sa tomu... :wink:
13.05.2009 - 09:59:02
00
pokial nemas zensku postavu v zmysle ze si podstatne mensia a utlejsia (do cca 160cm) tak o zenskych ramoch je uplne zbytocne uvazovat.

90% bab co poznam a jazdia vazne jazdia na muzskych ramoch, lebo tak ako tulenik poznamenal ideal bikera - dlhe ruky + dlhe nohy a to zodpoveda prevazne zenskym proporciam ;)

Ale samozrejme ziadne tabulkove predpoklady a vypocty nenahradia to ze si proste ten bike vyskusas.

Co sa tyka Cubov tak maju zrejme najlepsie vybavy za ceny ako sa predavaju. Avsak R1 Mag stoji uz o €500 viac ako mas rozpocet. V kazdom pripade AMS 125 je podla man idealny kompromis medzi XC fullom a AM bikom. S prehladom na nom zvladnes maratoniky a dolekopcom si to so zdvihom 140 vpredu uzijes urcite viac ako na 100.

Co sa tyka vybavy tak bezkonkurencne Canyon Nerve.
Lapierre je sice pekny a aj funkcny avsak ta znacka je momentalne natolko vychytena teraz ze hnusni frantici si nechaju poriadne zaplatit a za tu cenu maju suverenne najhorsie vybavy.

Pells RideLight- pozrel som si, poskumal a zchuti sa zasmial ako moze niekto za taku cenu ponukat tak malo. Mega slaba vybava, dementny jednocap, a vaha 11,5kg je podla mna pri takej vybave nerealna

Scott Spark 50 - ako obycajne si snobsky Scott necha zaplatit 50% navyse oproti ostatnym znackam za nieco (doteraz som ale neprisiel na to za co vlastne).

Byt tebou by som sa sustredil naozaj na prevazne nemecke znacky ako Cube, Canyon, Ghost ktori ponukaju suverenne najlepsiu vybavu za tu cenu.
13.05.2009 - 10:07:52
00
keyboard_arrow_up