Roman, nemusi byt ani stvorkolka, staci vyplaseny jelen alebo vacsi diviak. :lol:
25.07.2006 - 09:06:57
00
Na margo arogancie vodičov asi nenapíšem nič nové.
V tejto súvislosti som si však spomenul na pár vecí z dávnej minulosti.
Učebné osnovy autoškoly podľa vyhlášky, ktorá platila pred tridsiatimi rokmi zahŕňali aj také veci, ako je správne predbiehanie. "Starí psi" budú vedieť o čom hovorím.
Správne predbiehanie cyklistu bolo také, že odstup mal byť meter plus rýchlosť auta v kilometroch. Čiže pri osemdesiatke temer dva metre. Takejto ohľaduplnosti sa dnes nepochybne nedočkáme. Ono to bude asi všeobecne sa rozmáhajúcou aroganciou medzi ľuďmi. Zamieňame si asertivitu s bezočivosťou. Ale v súvislosti s autoškolami mi napadá ešte jedna vec. Keď som pred tridsiatimi rokmi robil vodičák, mal som tuším šestnásť jázd. Moja kolegyňa ide na skúšky po piatich. Ja viem, že ani dvadsať jázd ešte zo mňa vodiča neurobí, ani nechcem znechutiť "vodičák" dnešným uchádzačom, aj tak sú už dosť drahé, ale určitú vypovedateľnú hodnotu to má.
Čiže sa môžem len pripojiť k hlasom, ktoré volajú po kvalitnejšej práci polície v súvislosti s trestaním arogancie a bezohľadnosti. Prípadne si ticho želať, aby si túto tému prečítal pán minister vnútra.
A keby bol ešte biker.... Hmmmmm.......
25.07.2006 - 09:12:54
00
Nieje lepšie XC s MTB.
Kľud tichučko žiadny hluk smrad pískanie gúm trúbenie.
Človek si lepšie vychutná jazdu v prírode.
Bez stresov a keď náhodou sa ocitne na zemi tak len vlastnou chybou.


pokial nestretneš pri zjazde oproti štvorkolku s pochybným individuom. :evil:


No je to sice na trt, ale aspon ho zdialky pocujes.
25.07.2006 - 15:13:32
00
Stretnúť jeleňa v prírode je super :D

Keď stretneš nejaké zviera treba zastaviť a nechať ho kľudne prejsť cez chodník alebo cestu.
Netreba ich stresovať alebo plašiť. V prírode sme len na návšteve oni sú doma.

Čo sa týka 4kolky tú som stretol tento rok iba 1x.
25.07.2006 - 17:54:09
00
Nieje lepšie XC s MTB.
Kľud tichučko žiadny hluk smrad pískanie gúm trúbenie.
Človek si lepšie vychutná jazdu v prírode.
Bez stresov a keď náhodou sa ocitne na zemi tak len vlastnou chybou.


pokial nestretneš pri zjazde oproti štvorkolku s pochybným individuom. :evil:


:) jj
27.07.2006 - 22:21:16
00
o chvilocku budeme jazdit iba v rezervaciach ako ohrozene druhy...
:D
pred par dnami som zaregistroval ze v jasnej postavili daku zverinu pre freerajd :D
28.07.2006 - 00:10:00
00
keyboard_arrow_up