moja oblubena je z kamzika na peknu cestu... nic narocne ale brzdy sa predsa zahreju :P problem je vyslapat na kamzik, najlepsie to je asi z racianskej jak su vili, neviem ako sa to tam vola ale vedie to priamo na bobovu drahu... a otial uz je 70-80% klesanie

BTW: chcel som sa spytat nemate niekto skusenosti s vyhliadkou pri Zochovej chate? modra>harmonia>zochova chata... vola sa to VELKA HOMOLA, je tam rozhladna. dostat sa tam da zo zjazdovky (lyziarskej) smerom na observatorium a dalej po chodniku..
ja by som potreboval vediet ci je to zvladnutelne na biku MTB teda hlavne smerom hore ci celu cestu potlacim ?:P
29.07.2007 - 19:01:07
00
S Pezinskej strany po zelenej alebo červenej značke to je náročné a dosť dlho tlačíš, keby si išiel zo Zochovej je to jednoduchšie lebo sa tam dostaneš po ceste a s parkoviska po turistickej značke na rozhladňu. Budeš asi tiež tlačiť ale oveľa menší úsek. Priprav sa že na Homole bude 1000000 ludí :P
30.07.2007 - 12:41:18
00
Najjednoduchsi pristup na bike k rozhladni je od Cermakovej luky, pri Vapenke odbocit doprava a da sa vyjst na bike bez tlacenia az k rozhladni ( ak si trosku zdatnejsi a vytrvaly ) ja chodim touto trasou, a pridem k rozhladni od Troch jazdcov, nie po byvalej zjazdovke, po ktorej teraz vedie cervena turisticka znacka od Zochovej chaty...
Ak chces ist od Pezinka, tak doporucujem skor zelenu znacku, nez cervenu...
30.07.2007 - 20:43:40
00
diky chalani za rady... ja som sa rozhodol ist od parkoviska na zoske(lepsie by bolo od tych troch jazdcov, ale potom by som mal problem s autom kedze som chcel zjazd smerom na zosku) a neolutoval som sice sme jednu tretinu cesty tlacili, ale bolo to tam perfektne ovela krajsie ako v bratislavskej casti karpat a na homole bolo par ludi, nic hrozne... potom sme presli este aj na 3jazdcov, je to tam svetove... az nato ze sa rozhladna dost kyvala :D a cesta naspet bola asi 10 minut...
dokonca ma to ani velmi neunavilo tak sme este zvladli aj cerveny kamen a spet

BTW: kazdemu doporucujem!!! su tam 2 useky veryHARD ;p jeden je tesne pred rozhladnou a druhy je tesne za nou smerom na troch jazdcov (to je vyvrasnena skala vhodna na samovrazdu alebo skalolezectvo...) ale ten druhy usek je iba 5-6 metrov takze nieje problem zosadnut a potom sa to da obist po vrstevnici okolo vrchola takze ten najstrmsi usek pada... a dalej su tam len take stredne spady ktore sa rozumnym tempom daju zvladnut...pozor ale na velke skaly, ludi ktorych zaregistrujete na poslednu chvylu a srnky :D a este aj traktor sme stretli
01.08.2007 - 20:09:59
00
Síce rok post factum, ale snáď to niekomu pomôže - asi najschodnejšia trasa na Homoľu je od Zošky po modrej do sedla Hubalová, ale dá sa to skrátiť od Krištofky priamo na Čermák (bez značky) - je to taká značne vojetá asfaltka. Odtiaľ fajn chodník na Čermák popod Gajdoš, ďalej po zelenej na Zbojnícke a Vápenku. A tu sú 2 možnosti. Pokračovať pod vrcholový výšvih zo severu kde sa zelená spája s červenou, je to vcelku bloody uphill, ale dá sa, alebo niekde pri Vápenke nájdeš cestičku na juh. Je to bývalá značka, ktorá kedysi nešla cez Homoľu, ale od 3 jazdcov sem, na stromoch ešte nájdeš zbytky značenia. Tade prerazíš na 3 jazdcov a odtiaľ je ten uphill kratší, ale o niečo technicky náročnejší. Vhodnejší ak nemáš vytrvalosť, ale máš silu (somatotyp "skôr šprintér ako maratónec"). Nie som si celkom istý, ale tuším je chodníček na 3 jazdcov aj od Zbojníckeho.
13.07.2008 - 16:50:20
00
Skoro po roku obnovujem túto tému.
Dôvodom je, že sa chcem podeliť o trasu môjho dnešného výjazdu.
Jedná sa o žltú značku, z Lozorna do Lozorna (vodná nádrž Rusniaky), ktorá si zaslúži pozornosť. Určite je mnohí majú prejdenú, ale tu ju chcem opísať pre tých, ktorí ju ešte nepoznajú. Ja ju často nejazdím. Mapa http://www.turistickamapa.sk/?ref=navigator&zoom=13&lat=6160318.08114&lon=1901863.14042&layers=B00TTTTTTFFTFF

Napojiť sa na ňu dá kdekoľvek, ja som to spravil pri Červenom domčeku. Pokračuje cez lúky Lintavy a križuje asfaltku Lozorno-Košarisko, následuje prvý výšlap cez lúku a kraj lesa. Následne značka ide okolo pletiva bývalej obory. Tu si treba dávať pozor na popadané konáre, ďalej na žihľavu a mladé pichľavé bučáky. Nasleduje zjazd (opačným smerom asi nešlapateľné) a prekročenie potoka a spevnenej cesty k blízkym budovám. Značka teraz pokračuje priamo hore lúkou (dá sa bez problémov), hore je pekný výhľad na kúsok Záhoria, okolité lúky a kopce a na nejaký "bohatý ranč". Následne značka klesá cez lúky (v smere hore dobrý výšlap :D ) ku "drevenému skeletu" bývalých budou a mostu. Tu treba prejsť pár metrov doľava, cez potok a späť doprava. Následne hore lesnou cestou plnou konárov. Potom napojenie na spevnenú cestu až pod lokalitu Skala 502 m n.m. (dnes som ju vynechal). Tu treba potlačiť, hore je pekný výhľad spolu s dvojkrížom na umelom kamennom podstavci. Následne popod Skalu a napojenie na lesnú cestu, ďalej po nej, stále lesom až sa napojí na kvalitnú spevnenú lesnú cestu, ktorá pozvoľným klesaním vyúsťuje až na asfaltku Košarisko-Lozorno pri "ranči", kde žltá značka končí. Po asfaltke do Lozorna (tu je určite možnosť priameho napojenia na žltú okolo nádrže). Napojenie sa na začiatok žltej značky, kúsok cez dedinu a pozvoľným stúpaním okolo vinohradov nad Lozorno (pekný výhľad na okolité obce Jablonové, Kuchyňa, Malacky, Záhorie, Alpy, a MK po Vysokú). Značka ďalej pokračuje jemnými stúpaniami a menšími klesaniami lesom, až sa napojí na asfaltku, ktorá vyúsťuje ako lesná cesta pod Červeným domčekom. Presnú dĺžku neviem, ale je to do 20 km, náročnosť nechám na vašom vlastnom posúdení, mne sa to v tomto smere vôbec nezdalo náročné. Mne osobne sa daná trasa veľmi páči, hlavne časť cez lúky a nad Lozornom. Pre niekoho môžu byť nezáživné tie klesajúce spevnené lesné cesty, ale mne nevadia. Kto chce vyskúšať niečo nové a nebol tu, tak doporučujem.

Okolo trasy značky je veľké množstvo ďalších lesných ciest, ktorými sa na ňu dá dostať (napr. od Košariska) . Limitujúcim faktorom je ale prítomnosť hranice vojenského obvodu.

Ešte treba podotknúť, že na môj vkus je trasa veľmi zle značená, neprehľadne alebo vôbec vyznačené značky. Lepšie ak to niekto chce prejsť, tak radšej aspoň dvaja. Miestami je to ako orientačné preteky bez mapy. :)

Dúfam, že moju snahu niekto ocení. :wink:
08.05.2009 - 22:28:05
00
Ja by som sa chcel opytat ako to vyzera s Pezinskej Baby na Velku Homolu. Vcera som isiel Biely Kriz-Pezinska Baba a po modrej do Pezinka, kedze som nevedel aka narocna resp. schodna je cesta z Baby na Homolu. Na mape som pozeral a su tam viacere alternativy ako sa tam dostat, len neviem ktora je najschodnejsia t.j. taka, aby som nemusel tlacit alebo prenasat bicykel cez skaly apod.
18.05.2009 - 10:56:12
00
Z Baby obchvatom alebo cez Čmeľok do sedla Javorina :
1, odtiaľ po žltej po asfaltke klesaním na Rybníček (stratíš nadmorskú výšku), ďalej po žltej stúpaním lesnou cestou na Zbojnícke, ďalej na Vápenku a po zelenej stupák na Veľkú Homoľu. - bez problémov, ale pre niekoho nudné
2, po červenej na Čermáka (každý by mal aspoň raz absolvovať :) ), následne po zelenej na Homoľu - nie nudné, ale tlačenie do kopca a niekto aj dole kopcom :)
3, obchvatom popod Čertov kopec a Skalnatú, napojiť sa na červenú a následne na Čermák alebo nejakou lesnou cestou ísť spod Skalnatej až na Zbojnícke (toto som ešte nešiel) - nie nudné, výhľady

Ak pôjdeš, tak si zober mapu, uľahčí ti to hľadanie trasy, ak si tam prvý krát alebo choď s niekým, kto to pozná.
18.05.2009 - 13:10:57
00
Dik, za odpoved, presne toto som chcel vediet - alternativy a ake je to narocne. Mapu mam, takze uz si len vyberem trasu podla chuti a sil :)
18.05.2009 - 14:54:44
00
Rado sa stalo, ale opis je niečo iné ako vyskúšanie.
Späť predpokladám, že nepôjdeš po rovnakej trase, takže zjazd z Homole po zelenej alebo červenej nad Pezinok a následne späť stúpaním na hrebeň na červenú značku.
18.05.2009 - 15:49:53
00
cafte, ja by som skor potreboval poradit ako je najlepsie ist z pezinskej baby na zochovu. Pred dvoma tyzdnami sme tadial absolvovali pesiu turu po cervenej a bol to dost brutal; hore-dole-hore-dole. Na biku som si to nevedel moc dobre predstavit, a to nehovorim o tom klesani zo Skalnatej :) Takze preto sa pytam, ci je nejaka ina alternativa, nejako obist tie prevysenia. Diky moc
21.05.2009 - 11:15:36
00
Neviem prečo tu stále odpovedám len ja :)
To isté ako môj príspevok vyššie.
Obchvatom na Čermáka odtiaľ po žltej na Zochovu chatu - najjednoduchšie.
Z Rybníčka po žltej k "nad hvezdárňou" a ďalej po červenej (nešiel som) na Zochovu chatu.
Ostatné neznačené lesné cesty tu nepoznám, to by ti mohol povedať niekto iný, ale na prvý krát choď radšej po značkách.

Iná trasa náročnejšieho typu, z červenej (hrebeňa) cez Šenkárku a Žilovú na Zumberg a odtiaľ cez Homoľu na Zochovu chatu, tu treba mať lepšiu kondíciu.

Snáď ti to pomohlo.
21.05.2009 - 12:49:51
00
Vo štvrtok absolvovaná pre mňa nová trasa, ako úplne neobchádzať hrebeň Zárub:

za družstvom Buková po poľnej a lesnej ceste pod Ostrý kameň (kúsok po červenej) a ďalej po lesnej ceste, ktorá kopíruje hrebeň Zárub len o cca 150-200 výškových metrov nižšie. Minimum popadaných stromov, trochu viac kameňa a konárov, ale v tomto smere celé zjazdné. Miestami výhľady. Napojenie na červenú pod Havraňou skalou. Ďalej podľa zvolenej trasy po červenej alebo priesekom plynovodu na smer Buková.

Ďalší, pre mňa nový a zaujímavý úsek:
od modrej značky nad Smolenickým zámkom nevýraznou lesnou cestou až po Havraniu skalu a ďalej buď po žltej alebo červenej dole.
Ak by mal niekto záujem, môžem sem dať záznam z gps.

Určite to mnohí poznajú, ale možno to niekomu pomôže.

Prílohy:

Trasy.jpg
Trasy.jpg 145.82 KiB thumb_up0thumb_down

13.09.2009 - 22:21:41
00
wookie, máme záujem!!! very interesting...
13.09.2009 - 22:59:57
00
Tak to som rád, že niekto prejavil záujem.

Prílohy:

Komentár súboru: okolo Havranej skaly
Havrania skala.gpx [16.16 KiB] Zobraziť na mape

Komentár súboru: Záruby
Záruby.gpx [56.75 KiB] Zobraziť na mape

14.09.2009 - 06:55:28
00
keyboard_arrow_up