Je to super pohodova akcia - ako napisala Zani...
P.S. Bicykel moze byt lubovolny, takze ak si niekto trufa, tak to moze odtocit aj na trojkolke. :P


jeej, ze by som zobral vozik s krpcom a pridal sa? Akcia Almdudler sa rozsiri o Barackpalinku? :mrgreen:
28.04.2009 - 18:43:51
00
a jake pekne kozene capice :D jak piloti

mám ešte jednu lepšiu - "kožené klobásky"! tá je aj odvetraná :lol:
28.04.2009 - 23:18:00
00
sa divim, že ti este zostala. Tebe v poslednej dobe klobásky idú. :mrgreen:
29.04.2009 - 15:18:09
00
Dnes poobede si idem kúpiť štartovku, jaaaaj, teším. :oops:
21.05.2009 - 08:26:06
00
Ako sa to Vám(účastníkom) páčilo?
23.05.2009 - 22:47:24
00
Bola som prvy krat... ocakaval som viac...(vela zbytocnych bezpecnostnych zastavok, obcerstvenie iba v hegyeshalom-e a nehovorim o tom fiasku na hranicnej strane SVK.... blokli to tam prave policajti, ktori nevedeli, ze sa kona maraton.....)....šumy hovorili, ze to bol slaby odvar minuleho roka...
24.05.2009 - 00:39:30
00
To nekonečné čakanie kým sa scukne celý pelotón dokopy si pamätám, počas tých prestávok by sa dalo aj odohrať pár partií šachu. :) A to sľubované občerstvenie v cieli na Draždiaku nič? A tombola?
24.05.2009 - 00:58:59
00
No, chvíľku som si myslel, že prídem do BA a zúčastním sa, ale ako čítam, dobre, že som nešiel ... Prejdem si to inokedy a bez ostatnych cca 1399 spolujazdcov :)
24.05.2009 - 07:31:33
00
No aj ja som bol prvý krát,tiež sklamaný...ešte že sme išli dobrá partia
24.05.2009 - 12:24:43
00
Tiež som bol prvý krát a pohoda...
S tým občerstvením to bolo OK.. na drazdiaku dve kofoly (brali lístky aj z madarskeho stánku) a ten aloe vera drink gratis, gulas bol tak velko-akciový ale tiež som si tam siel zabicyklovat a nie najest sa...
prestavky bol celkom slusne, cestou tam boli tusim 3 a naspet 2 a okrem jednej co bola uprostred pola, bez tienu a zrovna som bol v cele takze som si ju odstal celu, to bola pohoda. Ak sa niekto tlacil na celo asi si to odstal viac nez iny, no ked clovek chvilu pockal po starte a siel +-25km/h nemal problem s dalsim cakanim...
S tym prechodom HU/SVK, neviem ci boli na vine nasi policajti.. tiez som bol uplne v predu a madarsky sa odpojili a na svk strane na nas cakali nasi policajti (osobne auta + motorky) pockali kym sa nezisiel cca cely peloton a islo sa dalej. Mozno v tom bol zmetok ale vobec som ho nevnimal. A jediny kto to tam zablokoval sme boli my. Videl som auta co sa dostali tak 10-20metrou do pelotonu a potom to vzdali, stiahli okienka a cakali, kym neodideme.
Skoda len, ze to bol kratsi rocnik, minuly mal 130 a tento len 70, no na buduci rok by sa malo ist znova viac, pocul som ze sa bude kncit az v lipot-e.
Cakal som, ze to bude akcia nadsencou co si prisli zabicyklovat a to to splnilo, dobra atmosfera, dobra organizacia, dobre počasie vyšlo a az na výnimky bol aj dobrý asfalt... Za tých 8 eur som bol celkom spokojný (len ta vzdialenost)..
Na buduci rok sa vidime znova....
24.05.2009 - 21:40:23
00
"Spanilá jazda" odjazdená, počasie fantastické, bolo super! :P Rekordný počet účastníkov, ako hlásili na Kormoráne, až 2400!!! Na pár drobností organizácia na jednotku, v prvej časti do Hegyeshalomu som bola asi v strede pelotónu, pohodička, 25-30km/h. Hegyeshalom občerstvovačka bola trochu nezvládnutá, asi zlý odhad počtu účastníkov, kým sa mi podarilo vystáť rad, došlo všetko pitivo okrem vína, došli poháre, pitnú vodu som zháňala 25 minút, nakoniec som načapovala na pánskom WC :twisted:, jedlo síce ešte bolo, ale došla horčica...Kormorán bol zvládnutý lepšie, aj keď mi už bolo do breku, keď som konečne bola asi 8ma a došiel guláš, na ďalší sa čakalo dobrú štvrťhodinu...Ale zase pri toľkých účastníkoch sa nedivím. 8) S Hegyeshalomu bol dobrý protifuč, tam som sa nadrela ako kôň, išla som to na horáku, nejak som nemala odvahu na tie rozbité úseky zobrať žiletku, ale keď sa pôjde aj budúci rok, asi už nebudem váhať, ten vietor bol miestami hnussssný. :evil: Ale inak super, s príjazdom a dojazdom mi to hodilo 81 km, nádhera. :oops: Aj pozorovať pelotón bolo úžasné - keď sa to natiahlo, bolo vidieť len dlhočizný farebný had vpredu a približne to isté za chrbtom. Bicyklov bola všehochuť - crossy, horáky, cesťáky, funglovky i absolútne retro, dokonca jeden tandem a jeden tato s prívesným vozíkom.Niektoré bicykle boli také, že by som neverila, že to zvládne taký objem. :P Bolo aj dosť detských cyklistov, a klobúk dole za zvládnutie takej trasy, niektorí drobci mali aj pod desať.

Záver: snáď sa tradícia neporuší a budeme sa tešiť aj z ďalších ročníkov. :D
25.05.2009 - 08:09:37
00
btw nemate niekto fotky s tejto akcie, pripadne nepoznate stranku kde by niekto uploadol tie svoje (okrem starz.sk)? vdaka
26.05.2009 - 23:15:56
00
Tu je akcia pekne opísaná, aj s krásnymi fotkami. :oops:

http://pauliniova.blog.sme.sk/c/195091/Cesta-priatelstva-2009-kto-na-to-mal.html

Ale cyklistov bolo oveľa viac, ako sa píše v tomto článku, ujo na tribúne hlásil 2400 - a je to možné overiť aj vo fotkách v predmetnom článku, konkrétne na fotke z tomboly, kde figuruje číslo 2309.
28.05.2009 - 09:04:19
00
A ešte pár odo mňa - pohoda pred štartom...

Prílohy:

DSC03139.JPG
DSC03139.JPG 605.3 KiB thumb_up0thumb_down

28.05.2009 - 09:08:16
00
"Masová občerstvovačka" v Hegyeshalome. V pozadí obnovená vahadlová studňa.

Prílohy:

Občerstvovačka Hegyeshalom.JPG
Občerstvovačka Hegyeshalom.JPG 597.54 KiB thumb_up0thumb_down

28.05.2009 - 09:11:34
00
keyboard_arrow_up