hlasim ucast a posilnenie Santa sekcie :)
asi budem mat 1-2 miesta v aute, keby niekto potreboval z BA do MT...


ja by som jedno miesto obsadil ako pojdes cez PE :)
27.05.2009 - 15:00:50
00
mirko ma na 99% volnoo :) aj priepustku od frajerky :D
takze ak sa zadari 3 vecer by som mohol aj dorazit.. ako to vypada s ubytkom teda? :)
27.05.2009 - 20:56:57
00
No...v podstate mame 3 moznosti:
-> ostat tam kde sme mali ist(ATC Turiec) a znasat buzeraciu majitela
-> dalsi ATC Trusalova,ktora tiez nieje az tak zle situovana,ale v sobotu na tie Martinky to bude tak 20km kym sa prepravime smer Vrutky-start na Martinky
-> a este jedna je,jedna chata priamo na Holiach,ale neodpisali

Najviac sa priklanam za tu Trusalku,vraj je to tam lepsie,ponukaju sa zaujmave trasy(chata pod Chlebom-Sutovo),restika blizko-hned pri Autoalese...pockame na odpoved,kazdopadne makam na tom,ked daco dam vediet.
27.05.2009 - 21:24:43
00
ak bude spravna konstelacia hviezd, tak sa urcite uvidime. martinky su gut. mam taky pocit, ze to bude samy reign, papier, a santa :)


budu aj sxka - predbezne jedno urcite, druhe na 75%
santa akciu podporim akurat autom :-P
ako to je s tym ubytkom?
27.05.2009 - 21:38:19
00
ubytko mas o prispevok vyssie..
a ja podporim len zelenych ak budu :)

a poprosim sa vidiet na prvej strane :P
27.05.2009 - 21:45:07
00
Ja Vám doporučujem tú Trusalovú. Ako písal drotar, vedúci/majiteľ/správca či kto to bol v ATC Turiec.... bez slov, po 10 minútach všemožnej snahy dohodnúť sa s ním na podmienkach vstupu do kempu (záloha finančná, záloha kľúč od auta, občiansky preukaz, modré z neba) mi bolo povedané že on nie je vrátnik a dnu môžu vstúpiť len ubytovaní hostia. Myslím že v tej chvíli by nebol ochotný ma ani ubytovať za plnú sumu. ATC Turiec vďaka jeho prístupu k zákazníkom asi nikomu nikdy neodporučím a budem ho odhovárať !
Chata pod Chlebom je slušný výšľap, o ceste dolu bude možno vedieť čosi jujo (chodil tam trénovať, a dolu po turistickej značke), ja som to absolvoval len po cestičke.
Na Martinky je to trochu ďalej, ale po asfalte a rovine by to nemusel byť vôbec problém - hodinka cesty navyše. Prípadne furt je v hre Magura, ktorá je bližšie ako Martinky :).
27.05.2009 - 21:56:37
00
ešte je možnosť prepraviť sa z trusalovej vlakom turany (alebo krpeľany)->vrútky...
inak k tomu jazdeniu na chatu pod chlebom a potom do šútova, ja by som túto trasu nesilil, je to v národnom parku... možno si niekto povie, že srať (s prepáčením) na národný park, ale ja si myslím, že takýmto spôsobom by sme s ak tomu nemali postaviť. skôr sa prikláňam za povedzme dve alternatívne trasy na mt holiach. nezabúdajme, že si budujeme image v očiach verejnosti, ktorý často nie je práve najlepší... nehovoriac o tom, že v júli tam bude asi dosť peších turistov.
jo a ešte k tomu ubytovaniu, čo tak zase varín? skúsme zvážiť aj takúto alternatívu...
27.05.2009 - 22:17:50
00
...a poprosim sa vidiet na prvej strane :P

BUDIS :mrgreen:
kiri diky za napomoc,skus este opytat na schodnost tej zelenej z chaty do Sutova ak sa ti da. A na tie Martinky-asfalt skusime obist okolo Krp.Kanala a Vahu cez Vrutky,taka zahrievacka-za tie zjazdiky z Martiniek to myslim stoji.A ta Kl.Magura...no uvidime ci ju tam v sobotu nejak nacpeme,kedy skoncime na Martinkach a pod.Kludne po zjazde z Martiniek ak bude rozumny cas mozme dat este tu Maguru,nieje to zase take dlhe.Uvidime na mieste.
btw. mar_tin Varin je uplne mimo,kym by sme sa (neviem ako) presunuli,tak stratime kopu casu...Co sa tyka tej trasy na chatu pod Chlebom-co ja som pocul,tak jazdi sa tam normalne a dokonca tam vylezie aj auto,takze tak zle to asi nebude.


Naposledy upravil warzone dňa 27.05.2009 - 22:25:22, celkovo upravené 1 krát.

27.05.2009 - 22:23:37
00
ešte je možnosť prepraviť sa z trusalovej vlakom turany (alebo krpeľany)->vrútky...
inak k tomu jazdeniu na chatu pod chlebom a potom do šútova, ja by som túto trasu nesilil, je to v národnom parku... možno si niekto povie, že srať (s prepáčením) na národný park, ale ja si myslím, že takýmto spôsobom by sme s ak tomu nemali postaviť. skôr sa prikláňam za povedzme dve alternatívne trasy na mt holiach. nezabúdajme, že si budujeme image v očiach verejnosti, ktorý často nie je práve najlepší... nehovoriac o tom, že v júli tam bude asi dosť peších turistov.
jo a ešte k tomu ubytovaniu, čo tak zase varín? skúsme zvážiť aj takúto alternatívu...

zelenych sa vobec nemusis bat, lebo tou cestou ktorou pojdete hore na chatu pod chlebom chodi zasobovacie auto chaty pod chlebom a byvaju tam aj preteky na velky krivan a aj cesty do sutova by som sa nebal...
27.05.2009 - 22:23:58
00
ja viem, že hore sa ide po ceste. ale chodník z chaty cez mojžišove pramene na vodopád je určite illegal a býva tam dosť turistov. nejde o to, či sa toho treba báť, alebo nie. veľká skupina bajkerov tam jednoducho nemá čo robiť bez ohľadu na to, či sa nám to páči, alebo nie. naozaj by sme mohli rešpektovať zákaz jazdenia po turistických chodníkoch v národných parkoch... prepáč, že mám na to takýto názor...
27.05.2009 - 22:29:30
00
mar_tin cez Mojžišove pramene určite nie, jednak je to illegal a jednak je to dosť ťažko bikovateľné, aj keď väčšina by šla zjazdiť. Čo sa týka chaty pod Chlebom tam je to bez problémov, ako píše Charlie je to zásobovacia cesta pre auto. Do Šútova po zelenej to podľa mňa pôjde, preverím cez juja, prípadne si to skúsim niekedy prejsť. S Martinkami si to napísal presne tak ako som to myslel aj ja, okolo kanála na pohodu, žiaden problém - akurát počítať s hodinkou navyše. A keď si dáte potom ešte Maguru tak vás budem uznávať - chrti :mrgreen:
27.05.2009 - 22:53:52
00
len aby sme sa pritom zahrievani na martinky neprehriali :mrgreen:
28.05.2009 - 07:54:29
00
...skus este opytat na schodnost tej zelenej z chaty do Sutova ...

Schodná je, aj na lyžiach sa dá a aj na biku - len treba rátať s tým, že v najstrmšom mieste to má 30°+, sú tam vyplavené rigoly a všade okolo sú čučoriekdy. Toto platí pre úsek od chaty po Čierťaž, ktorý sa nazýva Generál. Potom je to už v pohode.
Ten najstrmší úsek sa možno dá obísť aj po kvázi zvážnici - to si musím ešte overiť, lebo tadiaľ som šiel len v zime na lyžiach, takže neviem ako to vyzerá bez snehu.
V blízkej budúcnosti sa tam chystám, tak potom dám vedieť.
28.05.2009 - 13:32:56
00
obchadzat najstrmsi usek? ta to co za am.en? :)
28.05.2009 - 13:47:05
00
Schodná je, aj na lyžiach sa dá a aj na biku - len treba rátať s tým, že v najstrmšom mieste to má 30°+, sú tam vyplavené rigoly a všade okolo sú čučoriekdy. Toto platí pre úsek od chaty po Čierťaž, ktorý sa nazýva Generál. Potom je to už v pohode.
Ten najstrmší úsek sa možno dá obísť aj po kvázi zvážnici - to si musím ešte overiť, lebo tadiaľ som šiel len v zime na lyžiach, takže neviem ako to vyzerá bez snehu.
V blízkej budúcnosti sa tam chystám, tak potom dám vedieť.


kedy, kde, o ktorej :?: pridám sa.
28.05.2009 - 14:11:13
00
keyboard_arrow_up