1. Košický bike maratón

25.06.2011
6. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Jahodná pri Košiciach (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (26)
666bikeralfiretoandrej25dragoon17Hackojasopetokrtko333Lazilubo32ManiacmaparMarki007milsumiropesmisenoMisqa12nomadPajoncekpetrerekibRobert1Robo87Rudy79scr@tchtomddozuz
Dobre, coco.
02.06.2009 - 10:06:03
00
coco ... prave ten usek okolo tych cucoriedok z kojsovky je hadam najkrajsi na celom maratone... hoci aj peso vedla biku to vyzera rozhodne krajsie ako nejaka 4m siroka asfaltka
02.06.2009 - 10:10:24
00
sme natrafili na lajoške na partiu na fulloch štyria plus jedna a debata sa zviezla aj na maratón.zaujímavé že tých 5 ľudí malo názor dosť podobný môjmu a nikto z nich na ten maratón nejde.takže nie je všetko o 15-tich bikeroch z košického vlákna tohto fóra.ale organizátorom prajem veľa účastníkov a hlavne nech sa tam nikto nerozbije

Ked na niekoho natrafis na fulle na lajoske (a su to troska starsie rocniky) tak je diagnoza jasna, su to ludia ktorí si uzivaju vyjazdy a pohodu a nebudu sa santit na pretekoch.
Tvoj vylev na jeden technickejsi usek trate ma fakt prekvapuje, ved sa v pohode zist, a popripade stlacit vedla biku, ved to zislo peso plno ludi a vsetci ziju. Pada sa inde ako na takto exponovanom useku, zaludne miesta su najma tam kde si clovek nemysli ze sa daco bude diat :-)
Normalne zacnem chodit viac do krcmy na jahodnej lebo som strasne zvedavy ci budes viest take reci aj na zivo, alebo ci ta len za klavesnicou chyta take kriticno :shock:

Inak medzi nami, mas vacsiu sancu lahnut ked pojdes z Jahodnej dole nadrbany tym fasa pivom co tam capuju ako ked ides normalne v ramci svojich moznosti na preteku. Alkohol dava kridla :mrgreen: , zrychluje zjazd a zhorsuje odhad a cit - takze bezpecnost zarucena.

Ak sa bojis o poskodenie seba a biku, tak urcite pi len kofolu. Potom ta budem brat vazne.
02.06.2009 - 10:42:38
00
nezaskodi, ak si pripomenieme, ze:

Maratón alebo maratónsky beh je beh na dlhú vzdialenosť, ktorého trať meria 42,195 km (26 míľ a 385 yardov). Jeho vznik bol inšpirovaný legendou o gréckom vojakovi Feidippidovi, ktorého v roku 490 pred Kr. vyslali z mesta Maratón do Atén, aby oznámil, že Peržania boli zázračne porazení v bitke pri Maratóne. Podľa legendy zabehol celú vzdialenosť bez zastavenia sa, ale krátko po tom, ako odovzdal odkaz o víťazstve skolaboval a od vyčerpania a umrel.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Maratón_(beh)

takze ten prvy maratonec na konci umrel.
tak preco by mal byt bikemaraton prechadzka? /dovolim si trochu patosu: maraton robime na pripomenutie si toho co dokazal, a aku cenu mala pre neho sprava o porazke perzanov - teda mozno nadnesene o mieri/
ak by to bol maraton lahky, to uz by bolo daco celkom ine a muselo by sa to inak aj volat!
02.06.2009 - 10:47:30
00
Dufam ze tvoj prispevok nebudu citat organizatori, lebo sa tym este nahodou budu inspirovat :shock:

Vysledky preteku sa budu udavat v dvoch kategoriach:

Nesplnil maratonsky ideal
Splnil maratonsky ideal + Datum pohrebu


ps. navrhoval by som pretekarov zakopat tam kde padli (nasere ked ta vystre na asfaltke :mrgreen:
02.06.2009 - 11:18:08
00
coco ma dobre pobavil :-) agentura JPP .. nebol, nevidel, počul = VIE (zatratil) :-) buduci politik
a flinker : sa ma pokusil uraziť :P
"Ked na niekoho natrafis na fulle na lajoske (a su to troska starsie rocniky) tak je diagnoza jasna"
02.06.2009 - 11:56:35
00
Nuž čo! Coco a "niektorí cyklisti na fulloch", ktorí chodia na Lajošku, nemajú radi maratónske trasy s technicky náročnejšími úsekmi.

Preto navrhujem, aby sa v košickej bikerskej komunite pre bikemaratón síce s dlhou, ale technicky nenáročnou trasou ujal na cocovu počesť názov "cocotón".

... a možno sa to aj vo "vikipédii" objaví (však keď sa ujal "jeho_michalkov").


Naposledy upravil laco dňa 02.06.2009 - 12:45:58, celkovo upravené 1 krát.

02.06.2009 - 12:42:53
00
Ok, za "cocotón" mas u mna pivo :D

Daj vediet kedy sa vyskytujes na LJS-ke a sa tam uvidime. Dame basu piva a pojdeme dole ani taky cocoti, a s huronskym revom sa prehupame cez hupiky az budu srnky pištať :P
02.06.2009 - 12:45:13
00
uz ho nechajte. ved on vlastne robi trati reklamu. napr ja som tade este nesiel, ale po tom cocovom prispevku si to pojdem just prejst nech vidim, co take "strasne" tam je.
02.06.2009 - 12:54:37
00
... vlastne za všetko môže Ja?No!-v brat Peter. On mi niekedy v jeseni 2005 rozprával o nejakom strmom úseku z Kojšovky, ktorý ma dovedie k v pohode jazditeľnej zvážnici. A tak som ho pre ročník 2006 zakreslil do trasy 1kbm. Už vtedy sa ozývali všelijaké názory. LL si to bude určite pamätať. Ale ten strmý úsek sa v celkovom kontexte asi zapáčil, a tak ho Jožo V. (hlavný rozhodca 1kbm, ktorý je zodpovedný za trasy od roku 2007) ponechal aj pre nasledujúce 3 ročníky.
02.06.2009 - 13:07:56
00
ale notáák.jeden protichodný názor a toľko sa tu čertíte.šetrite sily ešte ich pár určite zvládnem napísať. Flinker tá skupinka na fulloch bola v mladom veku a nejazdia 'iba' po lajošku.to pivo.hm.na poslednom celodennom výjazde som vypil až dve.a jeden rum.večer po výjazde som tretie pivo nevládal tak som ho ledva nasilu dopil.to je teda úctyhodný pivný výkon.ak myslíš že si dám jedno pivo a potom som ako kamikadze tak spadol som naposledy pekných pár mesiacov dozadu. LL nebol som ale počul som a viem lebo jpp.presne tak.tak ako každý biker z ke aj ja podstatnú časť trás 1kbm prejdem za rok veľakrát.ale nebol som.je to fakt len jpp. Laco cool názov stále ma pozosmeješ. ''edit: rozosmeješ'' páčia sa mi tvoje vtipné poznámky.a hej o tom zjazdíku bolo veľa polemík.niekomu sa páči a niekomu nie.určite nie som sám kto nad ním pokrútil hlavou.a škoda aj tých ušlapaných čučoriedok.nemáte srdce :)


Naposledy upravil coco dňa 02.06.2009 - 18:12:03, celkovo upravené 1 krát.

02.06.2009 - 15:34:21
00
...Inak medzi nami, mas vacsiu sancu lahnut ked pojdes z Jahodnej dole nadrbany tym fasa pivom co tam capuju ako ked ides normalne v ramci svojich moznosti na preteku. Alkohol dava kridla :mrgreen: , zrychluje zjazd a zhorsuje odhad a cit - takze bezpecnost zarucena.

Ak sa bojis o poskodenie seba a biku, tak urcite pi len kofolu. Potom ta budem brat vazne.


Coca poznám síce krátko, ale nadrbaného som ho ešte nevidel...a vlastne ešte asi nikoho po jednom, alebo dvoch pivách a celodennom výjazde...
02.06.2009 - 15:52:36
00
Som rad ze coco ma zmysel pre humor a nehadze sa o zem ked sa donho pustime :mrgreen:

Napriklad mne dneska tema uplne otvorila oci:

Napriklad taky kopec sa ma v skutocnosti písať copets a foneticky sa číta "kopec"

Pôvodný význam je "miesto kde cyklisti môžu dostať infarkt alebo sa prevrátia na chrbát"

Dalšie čriepky cocológie prinesie možno budúcnosť ... :P
02.06.2009 - 16:59:47
00
úplná pohoda.ja sa rád zasmejem.aspoň stále ožije téma keď na fóre niečo vypotím :mrgreen: šak možno niekedy na nejakom coptsi (možno aj jednom z tých maratónskych tratí) pokecáme aj osobne ;) btw čo by ste tu vlastne všetci čítali keby som tu občas nenapísal niečo čo sa vám nepáči?nuda práve v maratónskom vlákne? :mrgreen: :mrgreen: a už fakt stačí tých OT príspevkov.
02.06.2009 - 18:22:21
00
Tak trosku na demotiváciu, pre tých čo to nezachytili.
Lami celkovo 14 v Jarnej klasike.
http://www.tatrytour.eu/index.php?id_menu=46181&firmy_slovenska_flag=0

Pre tých čo nevedia - preteky cesťákov - Lami išiel na fulle. :idea:
03.06.2009 - 14:29:52
00
keyboard_arrow_up