Plosim pomozte niekto mam problem z packov tekro auriga comp a chvel by som ju vymenit poradite
11.06.2009 - 09:14:01
00
servis :?:
11.06.2009 - 16:38:22
00
servis no to nie je bvie co
11.06.2009 - 16:47:16
00
http://www.ivelo.cz/domaci-mechanik/udrzba-kotoucovych-brzd-tektro
tu je nieco o udrzbe tektra a tusim je to tvoj model ale ja by som sa do hydier nepustal
neviem aky si zrucny :?:
11.06.2009 - 16:58:01
00
takto to by nebol problem odvzdušnit ale problem je tuto 4 obrazok od vrchu jak je ten srobyk to tiehelko sa my vytrhlo z puzdra
12.06.2009 - 08:39:58
00
takto to by nebol problem odvzdušnit ale problem je tuto 4 obrazok od vrchu jak je ten srobyk to tiehelko sa my vytrhlo z puzdra


tiez sa mi to stalo s tymito brzdami a to nei raz. Riesenie bola kompletna vymena brzd. Raz mi tie tektra opraavovali priamo kde som kupil bike., ale bola to draha oprava, su to nie moc vydarene brzdy, odporucam vymenu.
12.06.2009 - 08:52:28
00
Potreboval by som poradiť čo mám robiť...

dnes sa mi pri páde prihodilo že sa mi vytrhla páčka vonku s brzdy....fakt neviem čo teraz....či mám piestik natlačiť nazad abo čo ?????
16.12.2009 - 17:33:31
00
vytiekla pri tom brzdova kvapalina/olej?
16.12.2009 - 17:37:41
00
nič netečie....len piestik vytrhlo von
16.12.2009 - 17:44:33
00
ak je piestik vonku tak rozhodne tam niečo vytieklo, piest tlačí na kvapalinu a keď tam nie je tak ... tečie von

keď nič netečie tak to nieje piest, daj to naspäť, nasaď - natlač s citom a jemne a skús ako to pojde a môžeš jazdiť
- ale keď to odfotíš aspoň mobilom tak by sa dalo lepšie poradiť
16.12.2009 - 18:34:20
00
ak je piestik vonku tak rozhodne tam niečo vytieklo, ...

Tak to si na velkom omyle. Mal som tieto brzdy na svojom GT Force a tiez sa mi raz podarilo vytiahnut piestik brzdy a nic nevytieklo. Piestik z packy je prichteny o piest, ktory tlaci kvapalinu pomocou nejakej segerky alebo niecoho takeho.Tento piest ostal v tele brzdy. Opravili mi to v servise bezplatne za dve minuty.
16.12.2009 - 20:51:25
00
piestik je to co tlaci kvapalinu
to co tlaci piestik uz neni piestik, je to tiahlo, aj ked spravne by asi bolo tlačlo...........
17.12.2009 - 06:50:48
00
vyuzijem tuto temu na moju otazku,

mam brzdy tektro auriga comp na bicykli Focus Fat Boy 2009. (4 mesiace stary)
http://www.focusbikesuk.com/focus-hardtail-mountain-bikes/mountain_bike_fat_boy.php

nahadzoval som na riadidla rohy, cize som posuval brzdy aj prehadzovac aby sa mi tam tie rohy vosli. Po jedno kratko testovacom prevezeni mi zacali suchat oba kotuce o platnicky .. tak prerusovane ako by bola na nich osma. Pride mi to dost nelogicke ze by to mohlo byt sposobene tym posuvanim.

Mozte mi pls poradit ako mam nastavit brzdy aby mi to nesuchalo ?

Cital som tu dost o nekvalite kotucov na auriga tektro, tak pripadne poradit ake kotuce kupit na vymenu.

Dik
17.12.2009 - 23:05:00
00
zatoc kolesom a pozri sa do strmena, ci Ti kotuc sucha o jednu platnicku alebo o obe.
ak o jednu, mozno sa Ti to suchanie podari odstranit vystredenim strmena ak o obe, podari sa Ti to odstranit narovnanim kotuca. Ak je bicykel novy a navarky nemas zafrezovane mohli sa zapriecit piestiky z dovodu ze sa nevysuvaju presne kolmo na kotuc, zajdi do servisu a nechaj si to prekontrolovat, v predajni kde si kupil novy bike Ti to frezovanie urobia dufam bezplatne.
este je moznost, ze si stlacil paku pokial nebol v strmeni kotuc......
vtedy pomoze odtlacenie dosticiek od seba plochym , najlepsie plastovym nastrojom.
videl som aj jazdca s neuplne nasadenymi kolesami, tak skus povolit rychloupinaky a vyskusaj ci ram a vidla sedi na ose kolesa.
18.12.2009 - 07:28:37
00
zatoc kolesom a pozri sa do strmena, ci Ti kotuc sucha o jednu platnicku alebo o obe.
ak o jednu, mozno sa Ti to suchanie podari odstranit vystredenim strmena ak o obe, podari sa Ti to odstranit narovnanim kotuca. Ak je bicykel novy a navarky nemas zafrezovane mohli sa zapriecit piestiky z dovodu ze sa nevysuvaju presne kolmo na kotuc, zajdi do servisu a nechaj si to prekontrolovat, v predajni kde si kupil novy bike Ti to frezovanie urobia dufam bezplatne.
este je moznost, ze si stlacil paku pokial nebol v strmeni kotuc......
vtedy pomoze odtlacenie dosticiek od seba plochym , najlepsie plastovym nastrojom.
videl som aj jazdca s neuplne nasadenymi kolesami, tak skus povolit rychloupinaky a vyskusaj ci ram a vidla sedi na ose kolesa.


dam jednu lamersku otazku : Co myslis pod pojmom "strmeň" ?

a ak by som sa rozhodol meniť kotúče, ake by ste mi do tychto brzd odporucali ?

Dik
18.12.2009 - 16:17:23
00
keyboard_arrow_up