hh keby aspon design mali iny ako ten virus :D
27.06.2009 - 22:19:41
00
Tak oni lacno nakúpia, ani sa nenarobia a potom draho predajú. To sa oplatí 8)
28.06.2009 - 10:42:32
00
Tak oni lacno nakúpia, ani sa nenarobia a potom draho predajú. To sa oplatí 8)


ako vies ze lacno nakupia ? a co je to lacno ?
28.06.2009 - 11:07:52
00
Uz sem kedysi quasko daval fotku z minulorocneho Eurobiku, kde ten isty ram pouziva aj firma MBK Cycles

www.mtbs.cz
28.06.2009 - 11:13:07
00
inac to co tu teraz kritizujete sa vo svete deje bezne...

napr aj v automobilovom priemysle... je vela automobilov (inych znaciek) ktore su uplne identicke, a jedine co ich robi rizdielnymi je znak na kapote auta.

uvediem par prikladov:
Suziki SX4 vs Fiat Sedici
katalog-automobilu.cz
images.businessweek.com

Opel Agila vs. Suzuki Splash
katalog-automobilov.sk
www.caradvice.com.au

stary model Opel Agila vs. Suzuki Wagon
multimedia.autofirmowe.pl
mycar.vn

dufam ze to nieje az take OT, a umozni vam to pochopit principy obchodnych strategii :)
zvlast v dnesnej dobe, kde treba setrit ako sa len da... a je len na zakaznikovi co si kupi.
28.06.2009 - 11:21:32
00
Hmm, idem si asi kupit par tych ramov a budem ich predavat pod zančkou SpeedyBike :mrgreen: :mrgreen:
28.06.2009 - 11:23:52
00
ako vies ze lacno nakupia ? a co je to lacno ?

Dobre, neviem ako lacno, ale ver že v Číne veľmi lacno. A konečnému producentovi (Kellys) odpadá vývoj, záťažové skúšky, drahé stroje na výrobu a kopec iných náročných vecí, o to sa postará noname výrobca. U áut je to asi trošku iné, tam vznikli autá po spoločnom vývoji sesterských automobiliek. Ale taký Kellys s tým rámom nemá asi moc spoločné.
28.06.2009 - 11:31:37
00
Dobre, neviem ako lacno, ale ver že v Číne veľmi lacno. A konečnému producentovi (Kellys) odpadá vývoj, záťažové skúšky, drahé stroje na výrobu a kopec iných náročných vecí, o to sa postará noname výrobca. U áut je to asi trošku iné, tam vznikli autá po spoločnom vývoji sesterských automobiliek. Ale taký Kellys s tým rámom nemá asi moc spoločné.


ty robis v kellyse ? ked si si tyaky isty ze kellys nic neplati za vyvoj...
ty si myslis, ze pre Kellysu tie ramy niekto preda len za vyrobne naklady bez toho, aby si nechal zaplatit aj ten vyvoj a testy okolo toho ? to vazne si toto myslis ? :)
chlapce, trosku taras ;)
28.06.2009 - 11:36:17
00
Neviem odkial to berieš, ale nič také som nenapísal a ani si nemyslím. Za akú cenu to výrobca predá je jeho vec, ale pre Kellys to bude lacné a oplatí sa im to.
28.06.2009 - 11:50:02
00
Neviem odkial to berieš, ale nič také som nenapísal a ani si nemyslím. Za akú cenu to výrobca predá je jeho vec, ale pre Kellys to bude lacné a oplatí sa im to.


janiak, a ja ti vravim, ze najviac na tom zarobi aj tak vyrobca, a nie Kellys, aj ked to podla teba Kellys kupi lacno (co stale neviem co podla teba znamena to "lacno", ze co bude v tom "lacno" zahrnute)
28.06.2009 - 12:18:25
00
Ak ten rám kupujú viaceré firmy od výrobcu, náklady na vývoj, stroje atď sa rozdelia, každá firma zaplatí výrobcovi menej ako by ju stálo vyvinúť vlastný rám, výrobcovi sa peniaze vrátia s mastným ziskom. Všetci sú happy, všetci zarobia.
Keby to nebolo lacnejšie, asi by kellys (a ďalší) tie rámy nenakupoval.
28.06.2009 - 12:54:47
00
http://www.biketaiwan.com/2008TBS/tbs/sup_list.asp?type=prdt&para1=E03&para2=Handlebars
Všetko z tchajpeja.
28.06.2009 - 12:58:10
00
janiak, a ja ti vravim, ze najviac na tom zarobi aj tak vyrobca, a nie Kellys, aj ked to podla teba Kellys kupi lacno (co stale neviem co podla teba znamena to "lacno", ze co bude v tom "lacno" zahrnute)

Samozrejme že výrobca dobre zarobí, a zvyšok som už napísal. Čo je v cene zahrnuté je v globále jedno, veď niesu hlúpy tak vedia koľko si majú pýtať.

Ako vždy tieto diskusie k ničomu nevedú, ja mám svoj názor, ty svoj a tak to bolo a aj ostane.
28.06.2009 - 13:03:22
00
Ak ten rám kupujú viaceré firmy od výrobcu, náklady na vývoj, stroje atď sa rozdelia, každá firma zaplatí výrobcovi menej ako by ju stálo vyvinúť vlastný rám, výrobcovi sa peniaze vrátia s mastným ziskom. Všetci sú happy, všetci zarobia.
Keby to nebolo lacnejšie, asi by kellys (a ďalší) tie rámy nenakupoval.


blbost, blbost, blbost...
vratit sa do skoly, a dostudovat! ;)

okdial vyrobca popredu vie, kolko bude mat zakaznikov a aky dopyt, a teda ako rovnym dielom rozdelit naklady za vyvoj atd ? proste to co si napisal je kravina.. tak to vo svete nefunguje ;)
28.06.2009 - 22:28:54
00
Samozrejme že výrobca dobre zarobí, a zvyšok som už napísal. Čo je v cene zahrnuté je v globále jedno, veď niesu hlúpy tak vedia koľko si majú pýtať.

Ako vždy tieto diskusie k ničomu nevedú, ja mám svoj názor, ty svoj a tak to bolo a aj ostane.


ja som ta len chcel vyviest z omylu, aby si nemal mylny nazor ;)
neber to osobne.
28.06.2009 - 22:29:42
00
keyboard_arrow_up