:idea: Podla mna je to v hlavovom zložení. Prave mam taký problem aj ja , je to také cvrlikanie . Mam pocit ze je to vtedy ked sa pri zabere do pedalov oprem viac o riaditka.

Cvrcka v hlave som nemal :) , ale ked sa bavime o tych pazvukoch na biku, tiez ma jeden cas otravovalo take pukanie na riaditkach, najskor som na to siel dotahovanim, potom kde sa dalo tak mazanim a nakoniec som zistil kde bol cvrcek zakopany :wink: :arrow: mam V-cka brzdy a kedysi
som si menil nastavovaciu skrutku na brzd.pake za inu a ta mi robila tie pazvuky, resp. bovden s tou koncovkou v nej, tak som dal staru a vsjo v parjadku :)
17.07.2009 - 17:22:48
00
podla mna v pedaloch mojemu kamosovi to tam pukalo ma zephyr 2007
18.07.2009 - 15:02:24
00
No je par moznosti co moze pukat napr. mne na specializede puka hl. zlozenie ale tak to sa necudujem bo ja s tym zaobchadzam tak trosku divocejsie...ale moze to byt aj to..
2. vec moze pukat ram, tieto hliniky casto pukaju je to mozne
3. pedale, kluky
4. sedlovka a toto sa napr. mne tiez stalo ale vyriesil som to skratenym sedlovky a upevnenym sedlovky v rame..no a teraz mi to nepuka a nejde mi vybrat :lol: :lol:
19.07.2009 - 09:56:20
00
Skús vybrať kolesá, poriadne očisti rychloupináky a dosadacie plochy na ráme, aj tam kde dosadá oska kolesa do rámu, mne to pomohlo. zistil som to až keď som dostal defekt a musel vybrať koleso. od vtedy je to to prvé kde hľadám chybu keď puká.
20.07.2009 - 21:22:49
00
Presne rovnaky problem mal jeden znamy. Boli to slabo dotiahnute kluky.
Zhodit, vycistit, (popr. namazat) nahodit a poriadne dotiahnut.
20.07.2009 - 21:43:39
00
no na biku moze byt fakt strasne vela pukajucich veci-ram,kluky,pedale,radjy o predstavec,vidla...a aj majitel kt. ma vetry puká :wink: :wink: :wink:
20.07.2009 - 23:11:28
00
Kamos ma tiez Scott a poziadal som ho, ci by sme si nevymenili zadne kolesa a otestovali to pukanie. Akonahle som ho prehodil, tak pukanie bolo fuc. Dal som spat moje a ani to uz nepukalo. Po otazke, ci s tym kolesom nieco robil, tak odvetil, ze oboma rukami len dotiahol nejake skrutky na oske zadneho kolesa. Po istom case som pukanie trosilinku zacal opat registrovat. Fakt je vsak taky, ze on to dotiahol len rukami. Mohli by ste mi prosim odporucit, aky kluc(e) pouzit, aby som uspesne dotiahol celu zadnu osku?

Dik
21.07.2009 - 21:34:56
00
Aj ja mam asi 2 tyzdne problem s pukajucim zvukom, ktory som priradila najskorej sedlu...Ale kedze mam Meridu, uz po precitani tejto temy sa vobec necudujem.....netusila som, ze Meridy su tymto zname :D
29.07.2009 - 23:14:25
00
Ja som mal presne taky isty problem s pedalmy, stale som skusal dotahovat, cistit a premazavat a nepomohlo - tak som kupil nove pedale a je to v pohode - spokojenost :D
31.07.2009 - 20:51:33
00
Worko: to boli asi povolené kónusy. Na to treba 2 kľúče - máš tam maticu a kontramaticu - a ak sa to povolí, treba to nie UTIAHNUŤ, ale NASTAVIŤ - uvoľníš kontramaticu, tú druhú pod ňou dotiahneš tak, aby sa koleso stále ešte voľne a bez odporu točilo, ale už nemalo vôľu, a potom dotiahneš kontramaticu. Tvoj prípad je, že máš kontramaticu trvale uvoľnenú a preto tá nastavovacia matica sa časom uvoľní a zasa vznikne na ložisku vôľa.
01.08.2009 - 09:03:51
00
Mne dnes tiež začal pukať bicykel ,doma pozerám čo to puká ,či sedlo ,kluky pozeral som aj na tlmič a vidlicu ale odtial zvuk nešiel ... tak len chytím bike za rám a prenesiem mo , položím a zas pukne ... tak som skúmal a puká mi rám ,ale začal pukať dnes ,predtým nie aj ked ho mám len 3 týždne.
Je to nejaká závada alebo to je uplne normalne ? čo mám urobiť aby mi rám nepukal ,nepáči sa mi to :D
24.05.2012 - 18:35:47
00
@Zako16 skus zkontrolovat ze ci neni prasknuty ram
24.05.2012 - 22:14:53
00
Pozeral som všade možne hlave pri spojoch ale nič ,rám je uplne v porádku ,už fakt neviem ,nechápem
25.05.2012 - 09:37:07
00
podobne mi robilo pred par dnami, vyzeralo to ako pukanie ramu niekde okolo stredu, tiez som najskor myslel ze je prasknuty ale nakoniec to bola taka blbost - uchytenie kolesa daco nesedelo, stacilo povolit a pritiahnut a uz nepuka nic:)))
25.05.2012 - 13:20:37
00
Vyskúšam to aj ja ,zhodím kola ,vyčistím to trocha a uvidím :) Díky
25.05.2012 - 23:05:39
00
keyboard_arrow_up