2gabo Ked ho uz mas tak ho rychlo testni a napis svoje dojmy a nejake podrobnosti k jednotlivym funkciam

PS od PaliG nemusis zbytocne citovat :wink:
21.08.2006 - 17:05:49
00
A na čo ti to bude? Kým sa rozkývaš, tak už nebudú a ďalšie až o rok. Možno o pol. Ale nebudú tie isté.
21.08.2006 - 22:29:24
00
Tak to su teda na tester poriadne slabe funkcie. Ak sa chcete nan pozerat len ako vam bije srdiecko, rovnako ako ked sa nieko pozera na tachac ako rychlo ide, tak v poho. Mozno mu krivdim, ale skor by ma zaujimala nejaka priemerka, cas v jednotlivych pasmach, zotavovaci tep a pod. pokial ho chcem cielene vyuzit.
22.08.2006 - 09:42:59
00
To mas pravdu. Polary stoja tak od 8-tis. a ked potom zistis ze to nevyuzijes radsej zvolit takuto alternativu. Asi sa na to pojdem pozriet. :?
22.08.2006 - 09:52:13
00
z lidla by som asi ziadnu elektroniku nekupoval
22.08.2006 - 10:30:51
00
Kamoš má nejaké veci od ALDI-ho, pulzák, tacháč, digi-fotáť, DVD-player a pod. A je spokojný. Takýto obchod má nevýhodu v tom, že si môžeš vybrať len z jedného druhu. Veď taký istý tachometer si môžeš kúpiť v cykloobchode - možno má trochu inú nálepku a je raz tak drahý. Vtip je v tom, že kupujú priamo u výrobcu a veľké množstvo. A ten tovar predávajú a vypredajú v priebehu jedného týždňa - nedržia žiadne skladové zásoby.

Na ten pulzák je záruka 3 roky - akurát si musíš odložiť paragón a krabičku. A prípadne v prípade potreby za rok-dva-tri ísť reklamovať. S handrami je to horšie - ustelieš si a ťažko ich presvedčíš, že diera na zadku je výrobná vada.


hosi joko ma pravdu, vyhoda tychto superrychlomarketov je v tom, ze to nakupia vo velkom mnozstve od vyrobcu, daju nizku cenu a hned to predaju!! a podla skusenosti, ani elektronika z lidla nemusi byt zla, bracho ma od nich kupeny bezdrotove prepojenie pc-cka a telky, ma to asi rok myslim a prepojene je to medzi dvomi izbami a facha to bezproblemov! takze v tom by som problem nevidel
a co sa tyka toho co pisal giro, hej mas pravdu, ale na druhej strane, nechcel by si toho nejako vela za 555sk????
23.08.2006 - 15:13:12
00
No tiež som nejako tomu nedôveroval ale kúpil som si ho a je to v pohode, v lidli som si už kúpil aj ten bezdrôtový tacháč s pulzmetrom a fachá už pol roka v pohode. Podľa mňa majú za tú cenu tie maličké hodinky čo ponúknuť. Vyrobené je to v nemecku a z mojich skúsenosti som sa nestretol s tým aby nemci vyrábali niečo na chabej úrovni taiwan takže to treba vyskúšať, každopádne sa na tom stratit ani nedá pretože 555 Sk už v dnešnej dobe moc není aj keby to malo slúžiť len ako hodinky :). BTW: Ja som si to chcel kúpiť v Trenčíne ale tam to v Lidli nemali tak som si to kúpil keď som prišiel na intráka do pezinka a tu to mali tak neviem podľa čoho sa riadia tie letáky :( No nechám sa prekvapiť, ale pre ľudí čo chcú vyskúšať aký je tréning s pulzmetrom je to super ponuka. Prečo to neskúsiť?
23.08.2006 - 18:51:20
00
Lenze s menovanym pristrojom toho vela nenatrenuju. Ja necakam od tej masinky za 5 kil spominane funkcie, ale bez nich to nesplna ucel. Aj s nimi to vsak nema zmysel, pokial nejdete na specialne vysetrenie s ucelom stanovenia jednotlivych prahov a pod. A tie nestoja 5 kil, tak si rozmyslite ci to aj vyuzijete.
23.08.2006 - 22:34:05
00
suhlas ze tie funkcie nie su bohvie co, ale kup si polar za niekolko litrov a zistis ze to vobec nevyuzijes :( lepsie je asi investovat 500 a ked sa ti to zapaci a vies ze to budes pouzivat tak si kupis nieco serioznejsie, a ten pulzmeter dakomu darujes a ten bude vyteseny aku specialitku ma :)

PS: predvcerom som v lidli kupil tie walkingove palice za 500, kamos ma
podobne za 2000 znackove a ked ich videl vravel ze su uplne super ... dokonca mali lepsiu rucku ako jeho :)
24.08.2006 - 07:45:31
00
Lenze s menovanym pristrojom toho vela nenatrenuju. Ja necakam od tej masinky za 5 kil spominane funkcie, ale bez nich to nesplna ucel. Aj s nimi to vsak nema zmysel, pokial nejdete na specialne vysetrenie s ucelom stanovenia jednotlivych prahov a pod. A tie nestoja 5 kil, tak si rozmyslite ci to aj vyuzijete.


giro....preco myslis, ze bez spominanych funkcii to nema zmysel???
podla mna ten kto nejaku dobu dlhodobejsie trenoval daky aerobny sport by si mohol vediet urcit na zaklade merani, aj z tohto pristroja, svoje hranicne hodnoty, napr. v minulosti som dlhodobo behaval dlhsie trate, ked behavas kazdy den 10km a pod, vies si nastavit svoje optimalne tempo aby si to ubehol aj v hornatom terene, tak ako si ty vies nastavit tempo na biku, a aj sam poznas ked potrebujes v urcitom useku zrychlit, zhruba akym maximalnym tempom mozes ist, aby si to zvladol, ide o pocity a telesne signaly, podla mna tieto veci a skusenosti stacia na to, aby si clovek pre ZACIATOK vedel ako tak nastavit hranicne hodnoty a este lepsie v tom zmysle, ak si obcas meravas tlak a pulz v aj kludovom stave...
24.08.2006 - 09:54:57
00
To s tebou sice suhlasim, ze ak uz nejaky cas pracujes s testerom, tak si svoje hranice dokazes s istou presnostou odtipnut, avsak nic to nemeni na fakte, ze to ponukas ludom na zaucenie sa. Ja som bol 2x na vysetreni s cielom zistenia svojich prahov a az na zaklade nich si dovolim napr. tento rok urcit nove z brucha. Lebo viem, mam skusenost, aj tak sa presne netrafim. A pozerat na ciselka ako mi bije srdce mi je uplne na nic. Skor ma zaujima, ci som mal priemer medzi hranicami, ako dlho som isiel nad anaerobnym prahom a pod. To ze sa pozriem na tachac a vidim tam 35, pozriem na tester a vidim 152 mi moze byt uplne ukradnute. Tester obzeram az po vyjazde.
24.08.2006 - 15:11:01
00
To s tebou sice suhlasim, ze ak uz nejaky cas pracujes s testerom, tak si svoje hranice dokazes s istou presnostou odtipnut, avsak nic to nemeni na fakte, ze to ponukas ludom na zaucenie sa. Ja som bol 2x na vysetreni s cielom zistenia svojich prahov a az na zaklade nich si dovolim napr. tento rok urcit nove z brucha. Lebo viem, mam skusenost, aj tak sa presne netrafim. A pozerat na ciselka ako mi bije srdce mi je uplne na nic. Skor ma zaujima, ci som mal priemer medzi hranicami, ako dlho som isiel nad anaerobnym prahom a pod. To ze sa pozriem na tachac a vidim tam 35, pozriem na tester a vidim 152 mi moze byt uplne ukradnute. Tester obzeram az po vyjazde.


giro....ale vies, pre niekoho je mozno dolezite to pozeranie pri vyjazde na tester, ci sa pohybuje v optime, alebo kolko ma este "priestoru" do anaerobnej aktivity a pod....
a s tym nastavenim, to som myslel tak, ze pokial clovek dlhsie trenuje alebo robi nejaku aerobnu cinnost, tak na zaklade pocitov a telesnych signalov si moze nastavit zhruba krajne hodnoty...
viem, ty to myslis viac povedzme na profi urovni, ale napr. mne to staci, staci mi napr. pri vyjazde si len kuknut, na akej tepovej frekvencii sa nachadzam a podla toho skusat zaroven s tym pracovat....
samozrejme je to len moj nazor a pohlad na vec :wink:
24.08.2006 - 15:31:34
00
Co ti ja viem, hmm, aj ja mavam vselijake pocity a po tych nasich obojstrannych skusenostiach zas dokazem opacnu vec, na zaklade pocitov odhadnut tep. Ale jedno ti musim nechat, urcite to ludom pomoze v spoznavani vlastneho tela.
P.S.: A necituj ma furt, vsak sa tu rozprave uz len my dvaja, aj tak nam to premazu :wink:
24.08.2006 - 19:58:32
00
P.S.: A necituj ma furt, vsak sa tu rozprave uz len my dvaja, aj tak nam to premazu :wink:


keby mal kto :roll: :)

ale mas pravdu - ak sa rozpravate dvaja, tak kralik nemusi citovat a usetri sa priestor a zlepsi citatelnost :wink:
24.08.2006 - 22:02:41
00
Giro, a čo tak keď niekto potrebuje pozrieť na pulzák aj častejšie? Napríklad, aby sa moc neblížil k maximu aj v malom stupáku, aby sa nenechal zblbnúť partiou alebo dobrým hákom a pod. Sú ľudia, čo si ráno zoberú tabletku na zníženie tlaku a jeho stabilizáciu a pre takých je pulzák dôležitejší ako tachometer. A jazda na kole je pre nich druhou tabletkou.
A pre dobrých cyklistov tak isto, najmä na začiatku sezóny. Najprv sa držať v nízkych otáčkach pri tréningu vytrvalosti, v ďalších etapách napríklad na kontrolu rýchlosti zotavenia po intervale.
24.08.2006 - 23:32:34
00
keyboard_arrow_up