Kefrin, len pekne poď a nevymýšľaj, veď som sa ťa včera pýtal či môžeš piateho a tvrdila si že áno, tak ideš :) . Jarku ber samozrejme so sebou, som rád že sa jej minule páčilo (aj keď to bolo také uponáhlané), všetci budú určite radi :) . Tentokrát to dáme na totálnu pohodu, ja som si tým Pajštúnom neni moc istý :) , skôr to vidím na cestu bez cieľa a pôjdeme kam sa nám bude chcieť, šak nejako sa dohodneme :) .

A lapaloma mám dobrý recept na dupačov, prvý platí v bufete :mrgreen: .

PS: horšie je, že ja som na piateho zatiaľ neni istý, dozviem sa to až tento týždeň, záleží to od rozpisu služieb mojej polovičky, tak dúfam, že piateho nebude musieť ísť do roboty, to by ma fakt štvalo :evil: .
23.08.2009 - 19:15:51
00
Správne kackaj, s prilbou. Fakt sa začínam vážne pohrávať s myšlienkou (a niektorým som to aj včera na GB už hovoril), že kto chce s nami jazdiť bude musieť mať prilbu a nie zavesenú na rajdoch, ale pekne na hlave. Keď ide sám nech si chodí každý ako chce (aj keď tomu nerozumiem), ale nemám chuť zbierať niekoho mozog po lese :evil: .

mafo22, čo myslíš keď si minule spravil to salto na chrbát, koľko cm ti chýbalo aby si trafil hlavu?

PS:možno ma niektorý ukameňujete, ale mám svoj názor na akú, takú bezpečnosť, veď nehráme šachy :wink: a život si treba chrániť.


Naposledy upravil mipo13 dňa 23.08.2009 - 19:27:18, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2009 - 19:24:11
00
No ak to nie je narocna praca, poslem moju polovicku na brigadu miesto nej :D aspon sa nebude doma nudit :D

Inak pripojim sem fotku mojej superky na trati :D kto je to_? ä

Prílohy:

Komentár súboru: vcera som ju porazil :D
neznamy zavodnik 1.jpg
neznamy zavodnik 1.jpg 43.65 KiB thumb_up0thumb_down

23.08.2009 - 19:26:09
00
oka pisem dalsi prispevok.

Samozrejme toto pravidlo by malo byt zavazne. Uz sme davali chalana dokopy v lese a ked sa zucasni aj Kubko z SRS tak nam moze porozpravat vela historiek, preco tu prilbu nosit.
23.08.2009 - 19:28:27
00
Karinka
23.08.2009 - 19:29:21
00
No ak to nie je narocna praca, poslem moju polovicku na brigadu miesto nej :D aspon sa nebude doma nudit :D


kackaj, ani nemusí ísť za ňu do roboty, stačí keď postráži decká :) .
23.08.2009 - 19:31:54
00
Ved ma na to skolu a organizuje tabory, myslim , ze ziadny problem mipo :D 50 eur to spravy na ten jeden den :D :mrgreen:
23.08.2009 - 19:37:47
00
Ok, inak Pajštún sa da pekne aj po žltej od Stupavy+lesnou cestou a dostaneme sa až nejakých 100m pod zrúcaninu, to len tak... Inak je pravda že po tej červenej by to bola tlačenka...
Veď sa len nejako dohodneme, nebojím sa :)
23.08.2009 - 19:41:25
00
Ako, ja som tu asi jediny , komu je to tak jedno ako nic :D Ja vobec netusim o com sa tu pise, ked tak , ved sadneme na biky a ideme :D Ten Pajstun mi nieco okrajovo hovori ale len strasne okrajovo. Mipo, bol som tam ? Ak ano, tak je to vyslapatelne :D :shock:
23.08.2009 - 19:44:09
00
Inak pripojim sem fotku mojej superky na trati :D kto je to_? ä[/quote]

Mám taký pocit Ivanko,že tá kočka mala po ceste defekt :!:
23.08.2009 - 20:08:59
00
K tomu vyletu .. fakt nepoznam vasu vykonnost, ale par poznamok, ktore vam pripadne mozno pomozu, aby z toho nebolo pripadne sado-maso:

- cim dlhsie sa ide, tym viac klesa vykonnost, i ked, v urcitom smere existuju vynimky , je nutne s tym pocitat
- prestavky su dobre, pretoze to organizmu dost pomoze, ale prilis vela prestavok, alebo dlhsie prestavky vedu k znacnemu predlzeniu vyletu, co je problem, hlavne pri dlhych trasach a kratkom case svetla - ak dokazete dat BK-Pezinska Baba pod 1 hodinu po cervenej cez Somara, a slapat tymto tempom celu trasu, je mozne, ze by ste to mohli stihnut, ak budu prestavky kratke a nie vela.
- v pripade takto dalekej trasy a pochynostiach o casovom plane je dobre vynechat Somara .. a nezastavovat sa nikde na trase az do Pezinskej Babe, predsa len je to lahko a casto dostupna lokalita.
- byt maximalne dochvilny a vyrazit do 5 minut (ak sa fakt nieco nestane) z BK. Pomale rozbiehanie skupiny na vylet casto prinasa velke casove straty
- to prevysenie co je uvedene na trasu je myslim trochu viac, ako je real, ale i tak, ak to ma byt 100km s prevysenim 3000m, je to trat velmi slusneho maratonu , v tomto pripade sa da hovorit uz o Dubnickom maratone HARD, take malinko lahsie vydanie. Ak by ste to isli este spod Koliby a spat, uz je to uz skoro na urovni byvaleho Horal Krejzi maratonu (115km trat)/3400 prevysenie, je dobre si to uvedomit. S priemerkou 15km/h (8hod) na tejto trati budete na tychto maratonoch koncit najhorsie v strede startovneho pola vysledkovej listine.Jazda v terene , a v tomto pripade vlastne ani prakticky nie je po asfalte (z BK), je znacne tazsia ako po asfalte.
- urcite nechodte cez Cermaka a Skalnatu po cervenej. Ide sa aj cez Certov Kopec a to nech vas chrania vsetci svati, leda ak to skratite a na Hubalovej pojdete na Zosku.Je pravda, ze je to skutocne krasna trasa, a na vylet maximalne doporucujem, aj ked sa bude dost tlacit. Krasny les, vyhlady (Cermak,Skalnata) , adrenalin pri zjazde zo Skalnatej a tak. Ale obchadza po zvaznici je tak o hodinu minimalne rychlejsia.
- z Hubalovej do Solosnickej doline , na Vapennu a Uhliska a Sklenu hutu trasu by som si 5x rozmyslel ... po pravde, mozno keby mi prislubil ucast stax, tak by som sa na to dal :mrgreen:
- zo Solosnickej doliny po cervenej na Vapennu je zpolovice brutalny peso-vyslap, raz som to siel dole a tusim som tlacil :D ... ovsem, asi niekde vedie zdola i zvaznica, ktora je strma, hodne strma, a pod vrcholom uz dosahuje a presahuj 40% stupanie. Ale vyhlad z Vapennej je jeden z najkrajsich v Karpatoch. To sa musi nechat.
- dalej .. po hrebeni Vapennej je 35-45 minut nosenie bajku na pleci (zo strany Uhlisk, ide sa do kopca, co je lepsi ako opacne kvoli tretram), ide o uzky, miestami 15cm siroky chodnik medzi skalami, teraz asi aj sprestrene prhlavou :D Ked som tam ja prvykrat zobral kamosov, chceli ma zhodit z Vapennej dole :D
- zbytok je vcelku v pohode, kazdopadne je nutne pocitat s dobre zasobenim vody. Dehydratacia vyrazne znizuje vykon a pri urcitom % moze koncit velmi zle. Obcersvenie je BK, Pezinska Baba,Cerveny Kamen, Zochova Chata. Studnicky - Cermakova luka.

Trasu na CK som absolvoval velakrat, rovnako ako pocet maratonov s >100km. V M.Karpatoch sa pomerne dobre vyznam, odjazdil som tento rok aj trasu Bratislava-Dobra voda a spat po cervenej (fuj, brr) ... Na Horal Krejzi som v 2006 skoncil na 21.mieste. Tento rok je to bieda (3 roky maratonska pauza), takze Horal tour 38.miesto (vdaka niektorim,co to vzdali :mrgreen: ). Nie som ani dupac, ani nijak dobry maratonec, ale nejake male skusenosti mam.

Ale! ... Nic nie je problem, ak clovek chce. A obzvlast, ak sa tesi, a je mu fajn, kedze plati .. pomaly dalej zajdes :D. Jediny problem je cas - svetlo (zial, jun by na to bol idealny).


Naposledy upravil lto dňa 23.08.2009 - 20:30:41, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2009 - 20:27:40
00
Vsak ja viem Kesalp, vymaz svoj prispevok :D Cisto nesebecky som jej mal na trati pomoct ale cisto negentlemansky som si to supal dalej do ciela. Proste hovado, hajzel a spinavec som :D
23.08.2009 - 20:29:12
00
Jako pekne citanie. Tak inak dohodnime takyto vylet na buduci rok v juny. :D Navrhujem 5.Juna 2010, to bude sobota a myslim ze by malo byt pekne. :D Mozno sa naucime aj bikovat trosku a dame to za tych 15 hodin svetla :D
23.08.2009 - 20:35:22
00
na pajstun je celkom skoda neist, je to tam haluz.. ale cervenou ja radsej dole :P hore je to fakt zabijak.. inak vyslapatelne to pre niektorych je len je otazne ci to ma zmysel, a zrovna v prvej 1/3 vyjazdu sa mi nechce odrovnat.. ak polezime na pajstune hore tak pol hodku hodku kludne :D
23.08.2009 - 20:41:54
00
na pajstun je celkom skoda neist, je to tam haluz.. ale cervenou ja radsej dole :P hore je to fakt zabijak.. inak vyslapatelne to pre niektorych je len je otazne ci to ma zmysel, a zrovna v prvej 1/3 vyjazdu sa mi nechce odrovnat.. ak polezime na pajstune hore tak pol hodku hodku kludne :D


Popri cervenej nalavo je zvaznica, tam sa da slapat, aj ked je to stale slusne strme. Ale pekne a slapatelne je to dolava, a potom okolo kamenoloma spat na zltu zo Stupavy a hore na Pajstun. Inak ale cervena, po zvaznicu sa da myslim vyslapat na strednej pile, ked je kondicka a je sucho :)
23.08.2009 - 20:49:28
00
keyboard_arrow_up