poradte: kupil som item z USA (59 + 42 dolacov posta), cize podla noveho zakona by som mal platit 19%DPH, no typek podla vypisu z paypalu oznacil balik ako gift a value 20 dolacov. Dostal som z colneho uradu pozvanku + samozrejme mam doniest doklado o hodnote tovaru. Ak vytlacim normalny vypis z ebayu, je tam tych 100 dolacov, ak vytlacim shipment info z paypalu, je tam 20 dolacov a gift. Co im teraz ukazat, resp ako sa tvarit?? Bude v baliku faktura? dik
24.08.2009 - 08:17:20
00
tak skús to samozrejme s tým výpisom z paypalu..a či bude v krabici faktúra sa pýtaš na nesprávnom mieste, napíš mail predajcovi, ten bude vedieť čo ti tam pribalil predsa :idea:
24.08.2009 - 08:18:58
00
samozrejme zober info z paypalu! a samozrejme zatlkaj akykolvek vypis z ebay-u! tvar sa ze o tom (ebay) pocujes prvy krat a nevies o com tocia.
24.08.2009 - 08:25:03
00
Neviem co myslis ako vypis z paypalu a ako na nom moze byt nizsia hodnota ako ta co si zaplatil? Tak ci onak colnici odniekial maju pristup k paypal platbam a dokazu si tu konkretnu vyhladat. Takze takto sa velmi odrbat nenechaju. Skus im suchnut nieco do vacku mozno sa na to vykaslu a nebudes musiet nic vypisovat. Viem, ze to znie dost blbo, ale kamarat to tak riesi na bratislavskej colnici vcelku casto, tak hadam v Kosiciach budu tiez podobni borci.
24.08.2009 - 09:22:00
00
zigo, samozrejme z paypalu mam aj normalny vypis, kde je plna hodnota, ktoru som zaplatil, ja som pisal o shipment info, tam su udaje o zasielke a prave tam je gift a 20 usd. inak s tym podplacanim som sa pobavil:) to dph je asi 13e, takze urcite sa mi neoplati im nieco pchat do vacku

btw ako maju colnici pristup k paypal platbam???? :shock:
24.08.2009 - 09:27:31
00
no ale ak je to dph 13e tak potom co riesis? chod tak so shipment z paypalu, a ak budu neodbitny tak im tam tych 13e supni a mas pokoj.

btw. Žigo: nemyslim si zeby mali colnici pristup k udajom z paypalu.
24.08.2009 - 09:30:18
00
žigo, to bol vtip roka :roll:
24.08.2009 - 09:36:35
00
ide o to, ze ak sa budem tvarit, ze som za to zaplatil 20usd a nakoniec pridu na tych 100usd, tak z mojej strany = colny podvod nie? nemam chut na opletacky koli 13e. preto sa pytam vas, ake mate s tymto skusenosti
24.08.2009 - 09:41:22
00
To o tom paypale mi povedali oni sami, kedze mi nechceli verit, ze som kupil kolesa s rafmi za 30 dolarov a 150 som dal za postu. Tak isto namotavali aj toho mojho sikovneho kamarata.
O samotnu sumu ktoru by som mal platit mi nikdy neslo kedze to je pri nizkych sumach fakt minimalna ciastka. Skor ide o to ze na Žilinskej colnici som vzdy stravil vypisovanim okolo 3 hodin a do Bratislavy som tyzden vypisoval mejly a telefonoval.
vladol: Colnym podvodom sa aj mne vyhrazali ale kvoli takym sumam sa im hadam nic nebude chciet riesit.
24.08.2009 - 09:49:31
00
čo ti mohli povedať o paypale, aký oni môžu mať prístup...trošku zdravého rozumu by ti neuškodilo...je jasné, že ani oni nie sú určite internetoví antitalenti, ale prístup do akéhokoľvek účtu je jednoducho nereálny :idea:
24.08.2009 - 09:55:28
00
vladol, ked sa Ti kvoli 13 € neoplati mat opletacky, tak preco vobec pises na forum spekulativne otazky veduce k odpovediam ako oklamat colnikov? :roll:

1. Zober relevantne doklady, vycashuj 13 € a hotovo.
2. Riskuj a potom vysvetluj ked Ti na to pridu (ak aj nebude faktura v krabici, tak blbi nie su a vedia si checknut za kolko bola dana vec na ebayi vydrazena a na to samozrejme nepotrebuju pristup k paypal uctu).
24.08.2009 - 10:23:35
00
pytam sa, aby som sa dozvedel to co neviem...
24.08.2009 - 10:25:16
00
[quote=""]Duracer, ale veď aj pri tej prvej možnosti potrebuješ embosovanú kartu predsa...Paypal účet nefunguje formou IBAN alebo SWIFT, že si tam prevedieš peniaze...Keby to tak aj fungovalo, tak by si banka pri tvojich nepravidelných prevodoch na takýto účet pekne namastila vrecko...pozri si koľko stojí prevod peňazí na zahr. účet...myslím, že 500 Sk ročne za embosovanú kartu nie je veľa...

Uz to funguje, od januara ked Slovensko prijalo ako menu EUR sme vstupili do zony , kde zahranicny platobny styk stoji tusim 50 centov a je uz mozne do PayPal posielat peniaze prevodnym prikazom skrze IBAN a SWIFT. Paypal je v podstate internetova banka. PayPal ale zaraba na prijati penazi .. asi 4-5% alebo tak nejak.

Inak nie je nutne mat na paypal kartu embosovanu, staci aj klasicka debetna karta, kde je CVV kod. Je sice neembosovana, ale to cislo a kod funguje rovnako. Ovsem vzhladom na spriahnutie s uctom je podstatne nebezpecnejsia na zneuzitie nez uverova, zial.
24.08.2009 - 11:56:28
00
poradte: kupil som item z USA (59 + 42 dolacov posta), cize podla noveho zakona by som mal platit 19%DPH, no typek podla vypisu z paypalu oznacil balik ako gift a value 20 dolacov. Dostal som z colneho uradu pozvanku + samozrejme mam doniest doklado o hodnote tovaru. Ak vytlacim normalny vypis z ebayu, je tam tych 100 dolacov, ak vytlacim shipment info z paypalu, je tam 20 dolacov a gift. Co im teraz ukazat, resp ako sa tvarit?? Bude v baliku faktura? dik


Vypis z paypal, ale ak to platil cez paypal, vo vypise je tych 59+42 .. ale je zaujimave, ze to nechali na colnici, ked na baliku je 20$. To zvyknu pustit .. Inak teraz je tusim limit 100euro alebo 75e ? Zalezi ale aj o co ide, ak nie je uvedene typ itemu (napr. bike component), tak mozno preto.
24.08.2009 - 12:00:19
00
...Inak teraz je tusim limit 100euro alebo 75e ?...

Nie, nie: viewtopic.php?f=10&t=19229&st=0&sk=t&sd=a
24.08.2009 - 12:12:22
00
keyboard_arrow_up