Ahojte, chcel by som poprosit o radu, ci niekto ma konkretne skusenosti z roznymi typmi dosiek.
Napriklad na Hayes HFX9 sa ponukaju http://www.bikeservis.com/brzdy-disc-platnicky-c-52_92_172.html
KS-D200S
KS-D200A Lite
KS-D200

Docital som sa, ze jedny maju lahsiu vahu, druhe su vhodne na zjazdy.
Ako mam rozumiet tomu, ze na zjazdy - vacsi brzdny ucinok a rychlejsie opotrebenie, alebo vacsi ucinok a rovnake opotrebenie ako standard......
Pripadne je rozdiel sintro, alebo semi metalicke...
Idem menit aj vpredu , aj vzadu. Kotuce su 160mm.

Dikes za kazdy postreh.
25.08.2009 - 12:34:43
00
ked sa bavime o zjazdarskych tak co ja mam skusenost tak im dlhsie trva kym sa zahreju ale potom maju lepsi brzdny ucinok...teda aspon pri avidoch to tak funguje...
potom je to napriklad rozdiel v trvacnosti vs. ucinok (endurance vs. performance)...raz som skusal ktore budu lepsie a musim povedat ze som nevidel rozdiel v ucinku ani v zivotnosti...jedine co bol problem ze endurance rezonovali...
co sa gramaze tyka to by som naozaj neriesil...a co sa tyka semi a sintro metalic...tak to netusim...
25.08.2009 - 13:01:06
00
a co sa tyka tych co pises tak podla mna (ale naozaj iba podla mojich skusenosti a znalosti...co moze byt aj chybne a vopred sa ospravedlnujem ak tomu tak je)....
KS-D200S - zjazdarske (ako som pisal vyssie)
KS-D200A Lite vs. KS-D200 - rozdiel podla mna jedine v gramazi, samotne brzdiace plochy su rovnake ale to na com su pripevnene je rozdielne (tie lahsie su podla mna z duralu)...takze rozdiel v brzdeni ziadny len v gramoch a cene...

toz si myslim ja :)
25.08.2009 - 13:06:30
00
Tak zatial dik. Ja som niekde videl, ze ten dural by mal lepsie odvadzat teplo, ale su to asi detaily, ktore stoja len viac penazi... Tak brutalne rozdielne to snad nemoze byt.
25.08.2009 - 13:27:12
00
keyboard_arrow_up