RM by som vynechal kvoli dizajnu a vidlici. u zvysnych 2 budu ramy v tejto cenovej hladine kvalitativne bez podstatnych rozdielov, kluky a radenie su rovnake (rozdiel XT a SLX na zadnom prehadzovaci je nepodstatny), brzdy hovoria v prospech Lapierre ale vidlica jednoznacne v prospech Focusu. mne z toho vychadza ze u Focusa dostanes "najviac biku za najnizsiu cenu".
a btw...Deore je celkom dobry zaklad na intenzivnejsie jazdenie.
tulenik: presne ten isty "gulas" co kritizujes na RM ma aj Lapierre :wink:
04.08.2009 - 12:55:29
00
hehe a vieš že máš pravdu? :D ale musel som sa bližšie pozrieť :D
inak ten Giant!!! čo padol vyššie!!! sa mi celkom páči!!! nový hollowtechový deore stred je únosný, radenie/prehadzovanie mix SLX a XT je fajn, obzvlášť shadowka prehadzovačka, náboje príp. brzdy sa dajú časom vymeniť, ale tie brzdy úplne postačujú, vidla úmerná cene biku a celkom pohodová
04.08.2009 - 13:24:14
00
Dakujem borci asi ho zajtra skocim objednat
04.08.2009 - 14:52:17
00
2 tulenik
Radenie je podľa mňa záležitosťou radiacich nábehov kazety a profilov reťaze.Je v podstate jedno, aký šalter (shimano, alebo sram) presunie vodiacu kladku pod pastorok.Silnejšia pružina sramov drží reťaz stále napnutú, čo môže byť prospešné pri agresívnych jazdách.Sám používam "total mix"-prehadzovač XT a kazetu+reťaz od sramu a radenie je skutočne hladké, nič sa nedeje násilne.Ale nemal som v úmysle začať nejakú odbornú diskusiu ohľadne komponentov,rešpektujem názory iných, lebo je to asi tak ako v oblasti PC- intel vs amd :mrgreen:
Fulla som mal na mysli vyložene v posezónnych výpredajoch a danú cenovú hladinu ako najnižšiu možnú 8) Sám by som radšej riešil kvalitné HT-čko ako full za každú cenu.

Myslím, že sa dá vo všeobecnosti povedať, že pri danej cenovej úrovni sú všetky porovnávané biky dostatočne kvalitné na bežné jazdenie a neurobíš chybu pri akomkoľvek, ak ho kúpiš 8)
04.08.2009 - 15:50:20
00
este raz dakujem borci
04.08.2009 - 16:58:41
00
lubobubo: eeehm no ja som mal na HTčku kazetu od SRAMU a problémy s preradením pod zaťažením (zvyšný drivetrain Shimano), po výmene za XT konečne hladké plavné radenie... holt na SRAM kazete nenájdeš Hyperglide... to, že SRAMáci píšu že "compatible with Hyperglide" neznamená, že tak sú patričné nábehy, len že to ide (nejako) použiť s HG reťazami a Shimano prehadzovačmi... že na oplátku je ruined performance je už problém toho kto to tak mixol :P [a pritom by sa mi taaak hodila kazeta s červeným pavúkom... :D]
04.08.2009 - 20:00:07
00
to ze sa pod zatazenim radit da este neznamena ze je to tak v poriadku... :wink:
04.08.2009 - 20:37:31
00
V ére konopných lán sa v horolezectve ujala vcelku správna zásada, že padať sa proste nemá. Keď si pozrieme ich pevnostné údaje, pochopíme, prečo. (Napriek tomu sa im vďačí za veľa zachránených krkov.) Po skončení 2. svetovej sa dostalo do obehu hafo nylonových lán z vojenských prebytkov. Začalo sa liezť s nimi a ukázalo sa, že ich výdrž je rááádove niekde inde a to, že zadržia pád, je skôr zákonitosť ako náhoda. Prvolezec sa prestal báť pádu a prestalo sa liezť na totálnu istotu. Dnes sa lezú veci, ktoré 99 % horolezcov bez nacvičovania sprevádzaného mnohými pádmi neprelezie. Stupnica obtiažnosti nám zatiaľ končí pri 12- ... v ére "pred polyamidom" to bolo 6 (aj keď 7ka padla, ako sa ukázalo pri backtracku, už okolo r. 1911).
Predpokladám, že aj horská cyklistika už má za sebou svoju "druhú svetovú".
04.08.2009 - 21:39:48
00
tulenik: tesi ma Tvoja dovera v konstrukterov ale system retazovaho pohonu pouzivany na biku neumoznuje momentalne radit pod tahom bez toho aby si retaz nezatazoval enormnym priecnym ohybom na ktory nie je retaz dimenzovana. do isteho casu to zvlada ale urcite jej to neprospeje a urcite by som to nepodaval ako ten spravny sposob. :wink:
05.08.2009 - 09:15:07
00
"Správny" maybe not, but "občas nevyhnutný" surely.
05.08.2009 - 09:22:27
00
Veď sa nehádajte, pôvodný účel tejto témy bol úplne odlišný. :mrgreen:
P:S. Sram volá tie nábehy Powerglide, momentálne vyrábajú druhú generáciu

http://www.sram.com/en/srammountain/cassettes/9speed/index.php
05.08.2009 - 14:58:20
00
Dakujem borci este raz za pomoc focusik je uz doma a zatial vladne spokojnost
tak este raz dik za pomoc pri rozhodovani
30.08.2009 - 14:13:53
00
keyboard_arrow_up