:clap: :clap:
09.09.2009 - 22:55:28
00
tak ja mam zacat jazdit opat na ocelovom 13kg favorite ? Bike nemusi odzrkadlovat len vykonnost ale je to zaluba.... niekomu staci ze si pomaly (alebo rychlo) ladi svoju ,,masinku" k dokonalosti atd ... a z takych ,,tunerov" ziju ludia ako Matt atd :) keby kazdy bike odzrkadloval vykonnost majitela tak jazdime na sobi 20 a predajcovia v cyklosportoch by boli na urade prace asi


jaščurka ja nemam problem menit bicykle a jazdit na nich, zatial sa inak neda a ide to...vo Francuzsku mam svoj 7 kilovy LOOK a tu doma 18 rocny cestak, co je o 100gramov tazsi ako MTB(skoro 11kg)..a najlahsi prevod 44-21 a v kopcoch som par dni zvykal a ide to...nejde o vykonnost, ale o to ci chces a medzi tým je velky rozdiel ;)
09.09.2009 - 23:13:31
00
..a ja som si myslela, že sa v tejto tema dočítam o cestných cyklistkách..kde sa stala chyba? :^) chlapci, neriešite neriešiteľné? ;)

jj, Meradzi, už niečo cez rok sa snažím pochopiť aj tieto úúúzke dve kolesá a musím uznať, že padám menej ako v lese :lol: a neviem prečo, ...

Vieš, ja som možno práve pre to horskú ani neskúšala :wasntme: (bojím sa, že nabehnem na dáky šuter :rofl: ) aj keď pri stave dnešných vozoviek a jazde nepozorných šoférov to na ceste nie je o nič bezpečnejšie :shake: . Ja horák nahrádzam radšej behom. Keď mám menej času alebo mi jednoducho nevidá isť na cestu, obujem botasky a za cca 0,5 až 0,75hod. som doma s dobrím pocitom, že som niečo pre seba urobila ;)
10.09.2009 - 07:52:00
00
a neviem prečo, ale niekedy mám pocit že cestná a horská cyklistika sú dva strašne rozdielne športy, ktoré sa navzájom dopĺňajú :P


...aj ja to tak cítim - a pomáha mi to prekonať veľa prekážok. :) Ako prioritu mám - momentálne - MTB. Najazďovanie objemov naň - cca. 60% žiletka. Vyjazdenie po MTB akcii - žiletka. Cesta mi pomáha získať vytrvalosť, ktorú použijem pri MTB akcii - a zručnosť získaná v MTB mi pomáha aj na ceste. Som rada, že mám možnosť mať obe odvetvia pokryté technikou. A žiletku veľmi využijem na väčších masových alebo benefičných cyklotúrach.

:)
10.09.2009 - 09:06:18
00
Určite to má niečo do seba. Hlavne využijete asi tú techniku v zjazdoch z MTB, však? No, poviem vám, že ja sa niekedy viac namakám v 2km zjazde ako keď mám vyšlapať 10km kopec. Ale čo sa týka kondičky tak ten beh odporúčam. Stačí mi podstatne kratší časový treníngový proces na zlepšenie výkonnosti a vytrvalosti. V kopcoch je to pre mňa nenahraditeľná vec. Mám pocit, že pri behaní získavam omnoho väčšiu kapacitu pľúc, než by som získala samotným bicyklovaním. Tak tiež je to zaťaženie iných svalových partií, čo je telu niekedy po odjazdení toľkého kvanta km :l: aj trošku prospešné. Môžem len doporučiť, ale svoj názor nikomu nenútim :)
10.09.2009 - 09:33:12
00
Môj organizmus na beh reaguje tým, že potom odmieta aj orgazmus. A hlavne sa vždy po nie dlhom čase ozvali kolená. A tak som vstúpil do klubu "Maj rád svoje veľké kĺby" a beh (hoci mám odbehnutých pár maratónov, ale nabehával som kondičku na žiletke - len cca 2 týždne pred pretekom som si opatrne párkrát pripomenul, ako vyzerá ten takzvaný beh) som z aktivít vyradil.
10.09.2009 - 11:31:49
00
S cyklistikou je to podobné - niekto je dobrý a iný jazdí rád. Niekto má na drahší bicykel, iný jazdí na lacnejšom. A tak môžeme vidieť dobrého cyklistu na klinkovom favorite s radením na ráme ako opáli niekoho prachatejšieho, ktorý má na najdrahšie kolo, ale jazdí jeden-dva krát do týždňa tak 50 km, lebo nemá viacej voľného času.

Amen
10.09.2009 - 12:08:44
00

Mám nízke VO2max, takže vytrvalostný športovec tiež nie som.


Joko ake si mal VO2 max pri teste?
10.09.2009 - 12:50:03
00
jj, Meradzi, to behanie, to ja (už) môžem - minulý rok na jar som s tým začala a hoci som ho dovtedy z duše nenávidela, momentálne ho priam zbožňujem a jasné, je to fajnová vec na kondičku :clap: tulenik, brr, dufam, že kĺby budú ešte dlho slúžiť 8)
Zani - súhlas ;)
10.09.2009 - 14:16:33
00
Prečo som bol vždy v tabaku som sa dozvedel tak pred piatimi-šiestimi rokmi, keď som bol na športovej funkčnej diagnostike. Nemám dostatok (kua, teraz ktorých - dlhých alebo krátkych?) svalových vlákien, takže nie som výbušný typ - šprintér by so mňa nikdy nebol. Mám nízke VO2max, takže vytrvalostný športovec tiež nie som. Jednoducho povedané, športový antitalent! Ale cyklistiku mám rád a aj rád jazdím na kole.

Dlhe vlakna su typicke pre vytrvalostny sport. Kratke na dynamicky. Svalovych vlakien dostavame pri narodeni plus-minus skoro vsetci narovnako. Co z nas v buducnosti bude, urcuje do velkej miery detstvo a sportove aktivity. Vo vyssom veku sa to uz tazko dohana, najma, ak k sportu chyba aktivny vztah. Zazil som casy, ked som volal kamaratov a spoluziakov von si zahrat hokejbal, futbal, do lesa, bicyklovat a casto odpovede "nemoooozem, mam zaracha, musim upratovat" a podobne variacie na "nechce sa mi". A to vtedy pocitace neboli velmi rozsirene. PMD, Atari, ZX80. :-)
Kazdopadne sa v destve odporucaju robit viac dynamicke sporty ako vytrvalostne. Vytrvalost pride casom. Dynamika vekom "odchadza".
10.09.2009 - 15:01:49
00
Ako sa táto téma divne zvrtla.
Len som chcel doplniť, v Novej Dubnici bývajúca, na bicykli nedostihnuteľná, Katarína Uhláriková :rock: Zatiaľ som s ňou nejazdil, isto by som ju videl na začiatku výjazdu a potom až na jeho konci, ovšem ak by som ešte niečo videl :?: Jazdí úžasne. :y:
11.09.2009 - 09:02:03
00
To sa ani nečudujem, že jazdí úžasne. Veď ona jazdí alebo jazdila v profi tíme v Rakúsku (dúfam, že sa nemýlim) :?: O nej som už čítala. Škoda len, že ženská svetová cyklistika nie je tak zviditelnená ako mužská. Teraz budú dávať nejaké prenosy z MS, aspoň dačo.
11.09.2009 - 10:46:38
00
mám taký pocit, že túto sezonu mala obliekať dres Merida biking teamu :)
11.09.2009 - 11:28:00
00
Missy, máš dobrý pocit. Musím uznať, že na Dubničáku na mňa spravila dojem. Hnala sa do kopca, po rovine, z kopca. No a v tom blate dosť dobre zjazdovala (aj preto som ju neskôr už nevidel).
11.09.2009 - 11:39:20
00
A je tu nejaka aj z Vranova nad Toplou?? :)
12.09.2009 - 21:11:35
00
keyboard_arrow_up