mi neveris alebo co?
teraz trochu nechapem heh


Naposledy upravil svejk dňa 24.05.2008 - 18:49:13, celkovo upravené 1 krát.

23.05.2008 - 22:14:40
00
Žiadam o zmazanie Švejkovho "hehe" z jeho príspevkov pretože na tomto fóre mám výsostné právo a zaplatenú ochrannú známku na HEHE len JA! hehe
Za rýchle a kladné vybavenie mojej žiadosti vopred Ďakujem. hehe
24.05.2008 - 12:15:29
00
heh, tak to vyzera, ked nemas v podpise HEHE © All rights reserved :wink:
24.05.2008 - 14:14:21
00
turbi, turbi, vyhovel som ti heh...
24.05.2008 - 18:49:44
00
a inac, ani som si to neuvedomil, vecsinou totiz pisem "heh"
a jj daj si to do podpisu heh :)
24.05.2008 - 18:51:46
00
Prvý krát som mal možnosť vyskúšať kotúčové brzdy - XT, a bol som sklamaný. Neviem či som mal prehnané očakávania, ale necítil som podstatný rozdiel oproti mojím V. Ani keď som prešiel po 20 km jazde v teréne s kotúčmi na svoj starý bicykel s V-čkami, tak som nemal pocit, že by to bolo horšie. Dokonca tie kotúčovky pri dlhšom brzdení vydávali nepríjemné škrípajúce zvuky. Tak neviem či mám tak extra dobré V brzdy alebo sú XT kotúče tak zlé. Alebo som tak necitlivý že nepoznám podstatný rozdiel. Bicykel mám obyčajný Kellys Salamander ale brzdy mám menené. Namiesto pôvodných mám vymeniteľné nejaké farebné gumičky. Pri tej príležitosti som sa prvý krát viezol na synovom Authore Basic s originál brzdami a to som bol zhrozený. To fakt nebrzdí, gumičky musím vymeniť. Ale moje V-čka podľa mňa brzdia porovnateľne s kotúčmi. Brzdím pohodlne dvoma prstami bez potreby extra sily. Ale moje ďaľsie brzdy budú aj tak kotúče. V krčme na pive ten bicykel lepšie vyzerá :rofl:
25.09.2009 - 13:07:47
00
to ako brzdia kotucove brzdy nieje len o samotnych brzdach ale aj o tom aky pouzijes kotuc (typ a velkost) alebo platnicky
tiez mam XTcka a inak ako ukazovakom nebrzdim, dokonca ani v dlhych a prudkych zjazdoch
25.09.2009 - 13:23:24
00
ja som mal V-cka Deore a tie brzdili hadam aj lepsie ako Magura Julie, co ma moja priatelka.
Az som bol z toho prekvapeny...ale mozno su len zle platnicky alebo kotuce...
Kazdopadne aj tak som si kupil XT hydry, ale hlavne qoli tomu, ze pri dlhsich zjazdoch z kopca ma boleli prsty z tych veciek...dufam, ze na tie XTcka bude treba menej sily...tento vikend ich idem nahodit
25.09.2009 - 13:55:09
00
No o Vckach vs kotuce by som vedel dlho rozpravat :) .. ako vsetko aj tu plati , ze vsetko ma svoje pre a proti. V zasade sa da ale povedat asi toto ako zakladna axioma

pre kotuce:
1) cokolvek od AM vyssie (myslim narocnost jazdiaceho sa terenu a zdvihy) = kotuce (samozrejme tym nemyslim DH bajky na hradzi :lol: )
2) jazda vo vode,dazdi , mraze a snehu = kotuce (jazda v potoku, hodinovom dazdi, jazda dolekopcom po snehu pri ~ -2)
3) technicke jazdenie, single, sutrove trialy, kameniste zjazdy, zjazdy plne papekov = kotuce (kamenisty zjazd myslim napriklad nieco ako Certov Zlab , aj v slabsom vydani).

note: mechanickym kotucom snad s vynimkou Avid BB by som sa vyhybal. Rovnako ako aj starsim Hayesom a mozno zopar dalsim.

pre Vcka:
1) je malo penazi a vela sa jazdi (ale nutne keramicke rafky)
2) jazdia sa etapaky, vylety do dalekych krajin (nejazdi s vami pojazdny servis)
3) jazdi sa asfalt, v suchu ,teplu a lahke tereniky,alebo naopak, ide sa narocny maraton v blate a sajrajte (nutne keramicke rafky)
4) ziletka

Vcka maju casto (obzvlast na prednej brzde) vacsi brzdny ucinok ako hydraulicke kotuce na 160mm kotuci. A poniektore ani s 200mm kotucom nestacia niektorym Vckam. Bohuzial Vcka maju jednu velmi zlu vlastnost a sice, ze brzdy ucinok nie je stale rovnaky a je velmi zla davkovatelnost (niekedy to byva az binarne 0 alebo 1 :D). Z technickeho hladiska potom su velmi citlive na poskodeny rafik a su horsie v pripade, ked vleti haluz do kolesa kvoli celustiam, pripadne v blate. Ich vyhoda je ale jednoduchost, lahka oprava, servis, vydrz, cena (mnohonasobne nizsia) a este stale plati, ze su aj lahsie (ale uz je to pomerne zanedbatelne).
25.09.2009 - 13:58:33
00
pekne napisane
aj ked jazdim 80% po ceste, ale tak 6-7 krat do mesiaca idem na turu, kde je asi 30 minutovy zjazd z kopca po kamenoch a papekoch a prave tam ma stve, ze treba vela sily na V-cka---preto idem vyskusat XT hydry...hadam nebudem sklamany :D
25.09.2009 - 14:12:08
00
Extra zjazd s tými XT kotúčmi som neskúšal, ale nemám problém ani teraz s mojimi V-čkami. Kotúče boli 160 ale neviem či tiež XT alebo niečo iné. V blate a daždi moc nejazdím. Kotúče som skúšal len za sucha a ako som napísal, necítil som žiadny výrazný rozdiel. Z toho som bol trošku sklamaný. Čakal som brutálny rozdiel ktorý sa nekonal. Ale už len pre imidž si kúpim kotúče samozrejme.
25.09.2009 - 14:20:59
00
Jozef035: ktore XT to su ? Totiz neviemktory rok , 4piestikove XT boli jedny z naj-najsamlepsich hydier. Tusim 2006 alebo plus-minus autobus. Inak dosticky musia byt zajazdene na kotuc, nic z toho nesmie byt zamastene alebo tak podobne, dosticky slusne, metalika,semi-metalika od seriozneho vyrobcu. Kotuc rovnako ziaden nejaky pokutny vyrobca.
25.09.2009 - 14:28:07
00
lto : asi myslis br-m765...zda sa mi, ze tie boli vyhlasene za jedny z najlepsich
boli tak okolo 2006
25.09.2009 - 14:39:09
00
Ito: Neviem nič bližšie, tento bicykel http://www.giant-bicycles.com/cs-CZ/bikes/mountain/534/34291/
Ináč okrem tých pazvukov nič proti tým brzdám nemám. Brzdia dobre. Len mám dojem, že rovnako dobre brzdia moje V-čka za normálnych podmienok.
25.09.2009 - 15:45:00
00
Aha .. ano , v zasade moze byt.
25.09.2009 - 16:11:27
00
keyboard_arrow_up