prave ich idem nahadzovat :)
25.09.2009 - 16:12:51
00
nebavi ma citat prispevky nadomnou ale prispejem ja jazdim hydry a co ja viem keby my neslo o frajerinu tak jazdim normalne večka menej ***** vidluu dlhsie ti tym podstatna cas biku vydzi gymicky su lacnejsie ako dosticky ktore treba kazdy rok menit niekedy aj 2 krat ak vela jazdis v blate tak po kazdom pretekuD;D;D ale tak sak chce to nejaku dan
26.09.2009 - 20:22:21
00
Dnes zahodim hydry a budem sa modlit za odpustenie prostej frajeriny :x
A preco nebyvame rovno na stromoch? Ved to bolo vtedy lahsie! :rock:
26.09.2009 - 20:37:20
00
nebavi ma citat prispevky nadomnou ale prispejem ja jazdim hydry a co ja viem keby my neslo o frajerinu tak jazdim normalne večka menej ***** vidluu dlhsie ti tym podstatna cas biku vydzi gymicky su lacnejsie ako dosticky ktore treba kazdy rok menit niekedy aj 2 krat ak vela jazdis v blate tak po kazdom pretekuD;D;D ale tak sak chce to nejaku dan



Neviem ake klatiky (brzdiace gumicky) myslis ale kvalitne nestoja menej alebo o moc menej ako platnicky. Ak si nekupujes niake s lidlu trebars. A po spravnom nastaveni a spravnych klatikoch bzdia tak isto iba pri mokrom rafiku ale na to su klatiky z mekej zmesi. A su aj na blato. A frajerina je pre tych co di potrbuju nieco dokazovat.
27.09.2009 - 21:41:23
00
...jednoznačne plus dávam hydraulike. Neraz som si vďaka nim zachránil zdravie. Véčka by to neubrzdili. Teda si myslím :$ Ďalšia vec, treba na ne s citom. Hlavne na prednú, tam ma zachránili zamknuté tretry, ale to je asi už ina téma :D
...Nezávisí koľko sa jazdí, ale koľko brzdí (postreh k príspevku vyššie) :)
27.09.2009 - 22:47:24
00
...jednoznačne plus dávam hydraulike. Neraz som si vďaka nim zachránil zdravie. Véčka by to neubrzdili. Teda si myslím :$ Ďalšia vec, treba na ne s citom. Hlavne na prednú, tam ma zachránili zamknuté tretry, ale to je asi už ina téma :D
...Nezávisí koľko sa jazdí, ale koľko brzdí (postreh k príspevku vyššie) :)


tak to mi ver ze vcka by s ubrzdenim niecoho nemali nikdy problem. ono je toskor iba o pohodlnosti=brzdenie jednym prstom.
29.09.2009 - 18:44:43
00
Povedal ten, na koho bicykli som sa pri pokuse o brzdenie skoro zabil. :D
29.09.2009 - 18:51:45
00
tak to mi ver ze vcka by s ubrzdenim niecoho nemali nikdy problem. ono je toskor iba o pohodlnosti=brzdenie jednym prstom.


Suhlasim V-brake niesu moc pre slabych ludi niektory ich nestlacia par mojich kamosov :P :P
Ale brzdia velmo dobre napr tie moje z nicoho nic skusam ako brzdia lebo som si ich kupil a dik uz lizem zem a to som sedel a bol nahnuty dozadu, a odkedy ich mam sa mi poradne zodral plast V-brake brzdia slabsie ked su mokre, a zaplatene ale to nieaz tak slabo.
29.09.2009 - 20:44:43
00
Este by som si dovolil pridat dva postrehy

- co sa tyka brzdenia .. ano,ano .. Vcka ubrzdia, ale v drvivej vacsine pripadov nejde o to , ubrzdit, ale spravne a presne pribrzdit, a tam castokrat Vcka maju problem. Jasne, ze "kdo umi, ten umi" .. ale bezni BFU .. :D

- pneumatiky ... casty problem v diskusii o ucinnosti brzd. Niekto povie, ze mu jedna brzda brzdi vyborne, druhy ju posiela do horucich pekiel. Obidvaja mozu mat pravdu, pretoze cim je uzsia a menej prilnava guma, tym slabsia brzda bude postacovat. (taktiez vaha, jazdca a tak) .. je rozdiel brzdit na fast fredoch a rozdiel brzdit na fat albertovi ;) [ spravne pribrzdit na fast fredovi na smyklavejsom povrchu je Vckach nadludsky ukol :sweat: ]
29.09.2009 - 20:51:07
00
Takze ak som spravne pochopil tak kotucove brdy dobre brzdia na smyklavom povrchu. A aj ja budem mat kotucove takze ja nehovorim ze su zle a ze vcka su bohovske brzdy.
29.09.2009 - 21:14:45
00
Proste kotucmi dokazes pribrzdit mnohonasobne presnejsie prakticky stale , cena za to je ale vacsie naklady na zakupenie brzd, udrzbu, atd.. a od urciteho levelu (napriklad brzdy na zjazdaku, kde vaha nie je tak podstatna a je mozne nainstalovat velke kotuce a tazsie brzdy, plaste atd.) uz Vcka nebudu stacit ani brzdnou silou absolutnou (ak nepocitam extremy ako asfalt na rafku a podobne).

Dnes je uz ina situacia ako 5 rokov dozadu .. brzdy su min. 2x lacnejsie a skoro vsetky viac-menej bezproblemove, ako brzdenim , tak udrzbou. Onehda to byvalo inak ... nakoniec, aj vo fulloch je to tak.
29.09.2009 - 21:27:38
00
Oka ja sa len vzdelavam. :)
29.09.2009 - 21:33:51
00
Aj ja prispejem. Kamarat ma hydry, ja vecka. Kotuce vyzeraju bozsky, to je fakt. Ironia je, ked porovnam prednu brzdu, pripada mi to, ze to brzdi rovnako. Zadna, moja sa horsie davkuje, pred zablokovanim zadneho kolesa nema patricny brzdny ucinok. Hydra - lepsi brzdny ucinok pred zablokovanim zadneho kolesa. Citim spomalenie, na veckach take vyrazne nie.
30.09.2009 - 21:43:53
00
Ja mam teraz kotuce, nemam namietky.
Predtym som mal vecka XTckove, brzdili super, lahko, davkovat sa dalo, fakt som miestami premyslal, naco su mi hydry. Jedina nevyhoda bola pri mokrom, spinavom a zablatenom rafiku, vtedy sa ucinok prudko znizil a gumicky sa rychlo znicili.
A to bol dovod na prechod na kotuce.
01.10.2009 - 06:32:58
00
no neviem chlapci :D ja mam zatial vecka a ked tie nastyvm dobre tak mi ubrzdia na hociakom svahu a vjem si aj snimi dobre pribrzdovat nejak kamosi maju dobre hydry a iba trochu ťuknu do brzdy a uz im idem smykom :D
11.10.2009 - 22:31:33
00
keyboard_arrow_up