Ahoj, chcem kupit bicykel pre syna (8 rokov). Zvazujem medzi:
Vedora Mad Speed
http://www.bikefun.sk/detsky-bicykel-vedora-mad-speed-id-219.html
http://www.vedora.sk/Mad_speed_eng.php
Mongose Rockadile
http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=224_408_420_429&products_id=9577
alebo poradte.
V tej cene toho vela nie je (este mozno CTM Benny). Keby mal niekto nieco na predaj ponuknite. Vopred vdaka!
Peter
02.10.2009 - 15:00:08
00
ja by som bral ten mongoose
02.10.2009 - 15:29:32
00
este je tam napr.
Author A_Matrix
http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=224_408_420_429&products_id=9784
a o nieco drahsi
GT Stomper
http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=224_408_420_429&products_id=9407
Author sa mi ale zda o nicom a na druhej strane neviem ci sa do GT tolko oplati investovat. Asi mu kupim Mongoose, dufam ze mu sadne. V obchodoch som s nim nejake chcel skusat, ale v PO je to s detskymi bicyklami mizeria...
02.10.2009 - 15:48:43
00
kup mu vedoru mna ju mas za 200eur
02.10.2009 - 15:59:52
00
no dobre, ale skus napisat preco Vedoru. Ak ju mam zobrat len kvoli tomu ze je o 20€ lacnejsia.... Kvalitativne je to to iste (alebo porovnatelne) ako Mongoose?
02.10.2009 - 16:13:10
00
... no cakal som predsa len trocha viac rad/nazorov, ale nevadi.
05.10.2009 - 08:30:27
00
... vdaka vsetkym za rady! teraz urcite vyberiem mspravne! :)
05.10.2009 - 08:32:01
00
pozri, ja si myslím, že pri detských bajkoch je podstatné, aby sa krpcovi páčil a aby nebol ťažký. všetko ostatné je menej dôležité (samozrejme bavíme sa o funkčných bajkoch, nie hypermarketových). aj tak je v tejto kategórii výbava na cca rovnakej úrovni... bike by mal byť univerzálny, deti ešte nemávajú vyhranený štýl jazdenia, a bajku sa dokážu prispôsobiť lepšie, ako dospelí. ako hovorí lee: buy bike you like -> dial it for you -> learn to ride it -> have fun...
05.10.2009 - 08:40:43
00
pacit sa mu bude jeden ci druhy - aj tak ich realne neuvidi, lebo v obchodoch ich tu v PO nenajdes. zaraza ma, ze napr. nikde neviem najst hmomtnost. alebo zle hladam? okrem toho u Vedory je popisanych len par komponentov aj na ich domovskej stranke.
vdaka za nazor!
05.10.2009 - 08:51:55
00
ja som pre syna/10 r/minuly rok kupoval Author matrix model 2008, je s nim velmi spokojny ale ked skace z 50 cm vysky tlmicom to da poriadne zabrat, su to deti tak velku recenziu od nich necakaj
05.10.2009 - 09:43:47
00
ja som pre syna/10 r/minuly rok kupoval Author matrix model 2008, je s nim velmi spokojny ale ked skace z 50 cm vysky tlmicom to da poriadne zabrat, su to deti tak velku recenziu od nich necakaj

vdaka! asi to medzi tymi bicyklami fakt nebude velky rozdiel. Nejake recenzie na Mongoose som na nete nasiel (USA, Austr.), jedine co mu vycitali bola hmotnost - lenze tazko porovnavat, ked ani vyrobcovia (napr. Vedora) info o hmotnosti neuvadzaju na webe... (vynimkou je Author - pisu 12,9kg).
05.10.2009 - 10:08:19
00
ahoj, nuz velmi zalezi na tom ci mas synatora, co sa bude chodit s kamaratmi bicyklovat okolo bloku, alebo chce aj skakat cez prekazky a podobne...v tejto cenovej kategorii su vsak tie biky prakticky to iste, tak uz len vybrat podla toho co si myslis ze by sa mu pacilo, alebo proste zobrat najlacnejsi.
Ja by som sa asi opytala predajcov co tie biky vazia, napr . ten author matrix tam ma 13,4 kg...a teda, to vazi viac ako moj normalny dospelacky neupravovany bike...podla mna to je dost vela...hlavne ak chce skakat, alebo ho potrebuje nosit (ak planujete chodit do lesa a pod)
05.10.2009 - 15:16:57
00
Ahoj, no ved o to prave ide. Chodime dost mimo asfaltu, polne lesne cesty, chodniky, teraz sa mu zapacilo na crossovej drahe.... Keby som mu kupoval bicykel na vozenie po dedine, tak tolko nespekulujem. Zial, v obchodoch je to (ako som uz pisal) mizerne. Aspon tu v PO. Nic z toho co pripada do uvahy v predajniach nemaju. Bud maju ocelove ramy, alebo na hliniku podobnu vybavu ako na bikoch co mu planujem kupit, ale omnoho drahsie. Taky Mongoose ani Vedoru tu nenajdes (alebo zle hladam?). A ten Author - na ich stranke je udaj 12,9, ty pises 13,4... Uz to je rozdiel. Nevadi. Skusim este zajst do KE, tam mozno nieco najdeme a vyskusame. Aj tak to teraz nesuri - zlomil ruku (na bicykli :-), tak by sa nanho aj tak len pozeral.
06.10.2009 - 08:03:01
00
Pre porovnanie - dcére (12 a pol) sme pred dvoma rokmi kúpili na inzerát takmer nejazdenú Demu Lucca, za úplne smiešnu cenu. Dovtedy nemala bajk s prehadzovačkou, vecička vyzerala fakt zachovalo, bol to takzvaný trištvrťový horskáč, niečo ako "sploštená" alebo "natiahnutá" verzia dospelého rámu, s pevnou vidlou, 24kami kolesami a ťažký ako šľak (má dobrých pätnásť aj nejaké drobné, skoro o dve kilá ťažší ako môj full). Na "zoznámenie" s prehadzovaním a pomalé vozíkanie po hrádzi ideálne, na kvalitné vozenie katastrofa. Stačilo trošku pridať a výsledok bolo hystericky revúce zadýchané decko s tvárou červenou ako rak. :sweat: Dodnes tú potvoru do kopca iba tlačí a z milej Demy sa za dva roky víkendového vozíkania po hrádzi stal šrot, ktorému som po našom prvom spoločnom babskom výlete z Petržalky do Hainburgu nevedela prísť ani na meno po piatich servisoch na 38 km... :envy: Duše mu nesedia v ráfikoch ani po výmene v servise, rozpadla sa predná brzda, ďalej už nemenujem a mladá dostane na ďalšiu sezónu nový bicykel. :devil: Uvažujeme nad pevnou Mykou (Specialized).
06.10.2009 - 09:41:55
00
Vdaka! O to prave ide. Hlinik je predsa len lahsi. Specialized som pozeral aj ja. Ij by som mu ho kupil, ale musim pozerat aj na cenu (zial), preto zvazujem Vedoru a Mongoose. (BTW - za aku cenu ste Specialized nasli?) Skoda, ze nema nikto skusenosti s Vedorou. Ako som uz pisal, na MOngoose pisali v zahranici celkom dobre pouzivatelske hodnotenia, kritizuju akurat hmotnost. Skoda, ze nikto nema skusenosti s Vedorou (alebo ma, ale nenapise).
06.10.2009 - 10:10:34
00
keyboard_arrow_up