Asi si nevšimol, že Gavenda v Trevise vyhral U-23. A v Plzni bol v Elite na 16-tom mieste - v prvej dvadsiatke sa vo Svetovom pohári Slovák neumiestnil pekných pár rokov...



pisal som niektori..............to sisi asi nevsimol
19.10.2009 - 21:39:19
00
Tie vysledky nasich pretekarov v cyklokrose je uz hazard s dobrym menom nasej krajiny.......
Vykon nasich "jednonohych" juniorov v Trevise.....(niminacia toho tabaku bola asi za klobasky)
A napokom aj ta hamba v Plzni.Cehuni sa naozaj museli rehnit.........
Dufam,ze niektori "reprici" budu mat na buduce tolko sudnosti a ostatnu doma....


to nemyslíš vážne??? :)


Naposledy upravil KotolnikBB dňa 20.10.2009 - 08:41:34, celkovo upravené 1 krát.

20.10.2009 - 08:40:08
00
Tie vysledky nasich pretekarov v cyklokrose je uz hazard s dobrym menom nasej krajiny.......
Vykon nasich "jednonohych" juniorov v Trevise.....(niminacia toho tabaku bola asi za klobasky)
A napokom aj ta hamba v Plzni.Cehuni sa naozaj museli rehnit.........
Dufam,ze niektori "reprici" budu mat na buduce tolko sudnosti a ostatnu doma....



takze podla tvojej konstrukcie vlasten naco robit svetovy pohar.. staci ked tam pojde Nyjs, Albert, Śtybar ešte par holandanov a belgičanov a stačilo. a vobec načo preteky možu sa favoriti rozlosovať :-) súťaž je aj o tom že nastúpia aj menej výkonný, práve tam môžu rásť... myslím že nemáme takú širokú základňu alebo aj tomu naopak prečo neštartujú iní???
20.10.2009 - 08:40:22
00
Výsledky 2.kola v Borovej pri Trnave+propozície pre 3.kolo SP v cyklokrose. :P


Nazdar!
tu sú výsledky z 2 kola borová.
http://cyklistika-sk.com/cykloklub/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=20

25.10.09 sa ide 3 kolo v Banskej Bystrici na plážovom kúpalisku
propozície:
http://cyklistika-sk.com/cykloklub/index.php?option=com_content&task=view&id=64&Itemid=20
20.10.2009 - 09:52:15
00
Páni cyklisti!
ako jeden z členov cyklokrosovej komisie sa mi niektoré výsledky ťažko komentujú, ale zároveň som aj rád že vôbec štartovali. boli preteky kde oslnili svet aj pretekári ktorí nemajú zďaleka také podmienky ako susední Česi, alebo iné cyklokrosové veľmoci. Nešťastná nominácia juniorov bola z núdze cnosť. naši mladí totiž niesu . Doslova a do písmena 6 juniorov a z toho len traja mali cyklokrosové bicykle. tak kto mal ísť? Taliani chceli po nás 4 pretekárov v každej kategórii.
Výsledky v Trevise ale aj 2 týždne predtým v CZ boli nad očakávanie. Barényi, Gavenda, ale aj Metlička s Haringom a glajzom na to že niesu profesionáli .mislím to tak že sa tomu venujú na úkor rodiny a svojho času po práci a ešte to aj dotujú z vlastných zdrojov. To je krutá realita Slovenského cyklokrosu a nie len cyklokrosu. Všetci to robia popri práci . Ako má vyrásť pretekár v U23 alebo v Elite ,keď všetci akonáhle dovŕšia 18 .idú jazdiť hoby kategórie, zaprší tak neštartujú a ostatní aj zabudnú že jazdili slušne u mládeže a potom sa zlaknú velkej cyklistiky.
Našim cyklokrosárom môžme ďakovať že jazdia.
situácia je ťažká.Financie klubov nestačia ani na cestovné, a nieto na cyklokrosové bicikle. moje 4 vlastné som poskytol grátis, a ešte ďalší materiál. Jediná šanca ako prežiť aj do ďalších rokov je na tie sveťáky cestovať . Jedna vypustená sezóna a už sme tam neni, Potom by sme zabuchli dvere za sebou na pekne dlhé obdobie. Gavenda má zázemie vo Fidea cycling teame, ale ostatný sú po 35ke ! Kde sú mladí? mladí alebo rodičia na to nemajú,aby kúpili 2 cyklokrosové biky a jazdili s nimi. Poväčšine keď zaprší, je to v ..... Na jedného pretekára treba dvoch ľudí v depe jeden mení druhí umýva. A to si títo chlapi platia zo svojho,alebo ide dobrovolník. Ale aj dobrovolníkovi treba dať ubytko a stravu. A samozrejme doprava.
Vrátim sa k problematike juniorov. Máme prvoročákov a rozdiel je veľký medzi tými čo jazdili už vlani po sveťákoch. Bola to pre nich skusenosť, a snáď aj ponaučenie ,ako sa jazdí vo svete.
Nieje to len problematika cyklokrosu .Je to aj v XC, Maratónoch a aj na ceste. Poriadame závody len pre Masters,hoby a M2. Prečo? no pre seba. načo pre licenčných a žiakov. to by už bolo veľa kategórii a výdajov na ceny. Poväčšine je tomu tak. Nájdu sa však aj tí, ktorí pravidelne robia aj žiacke a dorastenecké preteky.
Druhá strana je motivácia pretekárov do budúcna. Všetko je to o peniazoch. Kde ich vziať?
Aj to málo čo je tak ide do iných odvetví.
V týždni mám na tréningu mládež 5-10 chlapcoV a príde víkend, hrajú fotbal a hokej, pretože rodičia platia za tréningy ,štadión, atd. Potom je moja snaha márna.
Keď im dáme všetko tak ich máme .ale čo po skončení školy? musia biť tak dobrý ,aby si zarobili. A keď pretekár chce jazdiť potrebuje zázemie rodičov,alebo sponzora a asi takého FANDU do CYKLOKROSU ako som JA. A to nieje všetko. potrebuje kontakt zo svetom .a to je to ,prečo idú do sveta aj juniori ktorí nemajú výkonnosť na prvú 10.
Sme malá skupina cyklokrosárov na Slovensku a sme radi že vôbec niekto jazdí. Robíme všetko pre to aby sme udržali cyklokros nad vodou. V ktorom maratóne kde sa berie štartovné do 20€ vám dajú fin. ceny? v cyklokrose prvích 10 a aj Prví 3 juniori , ,Masters ABCD. A to je štartovné 4 €.
PoĎte si to vyskúšať aj na Bicykloch MTB. stačí dať dole rohy .Možno sa vám to zapáči a možno sa nájdu talenty, ktoré nahradia starších pretekárov a slabých juniorov. Zatiaľ Buďme radi že máme takíchto cyklokrosárov ako Haring, Gavenda, Barényi , Glajza, Metlička a ďalších ktorí to jazdia.
Nejdem obhajovať výsledky. Hladám riešenie ako pomôcť cyklokrosu a cyklistike .

Všetko o cyklokrose na Slovensku na :
http://cyklistika-sk.com/cykloklub/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=6&Itemid=20


Naposledy upravil RBpro dňa 20.10.2009 - 15:15:13, celkovo upravené 1 krát.

20.10.2009 - 10:14:46
00
Chcel som vyprovokovat diskusiu na temu "nestastny" cyklokros.....Snad sa mi to podarilo
Roman este raz dik za bicykel.........
20.10.2009 - 11:41:29
00
som vám to trošku zjednotil...a bude to v cestnej cyklistike 8)
20.10.2009 - 12:26:30
00
som vám to trošku zjednotil...a bude to v cestnej cyklistike 8)



dobry napad
20.10.2009 - 13:19:35
00
som vám to trošku zjednotil...a bude to v cestnej cyklistike 8)


Pozeral som kde sa mi to stratilo, teraz už presunulo. Ďakujem!
20.10.2009 - 15:06:06
00
Chcel som vyprovokovat diskusiu na temu "nestastny" cyklokros.....Snad sa mi to podarilo
Roman este raz dik za bicykel.........


Zamálo, Ďalší ! už si náš!
20.10.2009 - 15:07:57
00
Roman, klobuk dole !

je to do pismena zial pravda..ale treba byt optimista !:) dik
22.10.2009 - 22:24:51
00
Roman, klobuk dole !

je to do pismena zial pravda..ale treba byt optimista !:) dik


Ahoj!
To je situácia! Ale uvidíme v nedeľu v BB. Čo už narobíme.

tak v nedeľu. ahoj!
23.10.2009 - 18:52:58
00
Neviem, čo sa dialo v BB, ale v belgickom Koppenburgu vyhral U-23 Gavenda. Nejako mu tá Fidea svedčí... A nech mu tá vyhrávacia vlna vydrží až do Tábora vo februári!
25.10.2009 - 18:23:54
00
Áno, Gavenda zvíťazil ,vedeli to aj diváci v BB, nakolko som to vedel od jeho otca . Tu sú doterajšie výsledky v tejto cyklokrosovej sezóne.
Robert Gavenda
Naam Robert Gavenda
Nationaliteit Slovakije
Team Telenet Fidea Cycling Team

Uitslagen
Datum Wedstrijd Plaats
13-09-2009 Erpe - Mere (A2) 30
19-09-2009 Mnichovo Hradiste ( TOI TOI Cup ) (A2) 5
26-09-2009 Stribro ( TOI TOI Cup ) (A2) 17
28-09-2009 Podborany ( TOI TOI Cup ) (A2) 6
04-10-2009 Trevisio ( Wereldbeker ) (U23) 1
10-10-2009 Namen ( GvA Trofee ) (U23) 2
11-10-2009 Ruddervoorde ( Superprestige ) (U23) 7
18-10-2009 Pilzen (CDM) 16
25-10-2009 Oudenaarde ( GvA Trofee ) (U23) 1

V BB dnes išiel v elite velmi dobre Haring z Glajzom, ale Milan im to zobral. 1 Barényi M ,2 Haring, 3 Glajza R.
Viac v priebehu zajtrajška na :
http://cyklistika-sk.com/cykloklub/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=6&Itemid=20

Ináč veľmi pekné počasie spríjemnilo aj pretekárom aj divákom preteky. cca 150 divákov , na Slov.pomery veľké prekvapenie.


Naposledy upravil RBpro dňa 26.10.2009 - 09:48:08, celkovo upravené 1 krát.

25.10.2009 - 20:01:59
00
Neviem, čo sa dialo v BB, ale v belgickom Koppenburgu vyhral U-23 Gavenda. Nejako mu tá Fidea svedčí... A nech mu tá vyhrávacia vlna vydrží až do Tábora vo februári!


To by bolo super. Snáď TO TAK BUDE! VERÍME !
25.10.2009 - 20:05:49
00
keyboard_arrow_up