Hej, nehovorim, ze zla volba/money, len Formula ma neoslovila ostrym chodom (modulacia), spracovanim, udrzbou (odvzdusnovanie) a dostupnostou nahr. dielov (napr. na alu rotor som cakal 3 mesiace). Kvoli velkej brzdnej sile ma (zrejme) mensi piest v pake (sedliacka domnienka, potvrdena z for na nete), ako ine brzdy, ale kedze dlzka paky a jej uhlova draha je +/- stejna u vsetkych brzd, musi byt na piestoch v brzdici kratsia draha (vysuv), teda mensia medzera pre kotuc. Vysledkom je caste(jsie) skrtanie kotuca, najme ak sa zahreje. Ale dufam, ze Tvoja taka nie je ;)
30.10.2009 - 10:07:26
00
...Este si mal hodit foto tych nabojov, podla mna najkrajsia vec na tych kolesach...


Mne sa pacia tie kolesa ako komplet.
Kazdopadne pridavam fotky tych nabojov s anodizovanym orechom 8)

Prílohy:

rh.jpg
rh.jpg 70.03 KiB thumb_up0thumb_down

fh.jpg
fh.jpg 67.82 KiB thumb_up0thumb_down

30.10.2009 - 10:09:17
00
peterg: mas recht to s tou malou medzerou medzi dostickami a kotucom. Odvzdusnovaci otvor umiestneny na vnutornej strane tela paky je tiez pekne naprd (aspon u The One). Uz mi kvoli tomu trochu zliezla farba z paky. Co sa tyka chodu paky a brzdnej sily, nemam ziadnu vycitku.
30.10.2009 - 10:16:58
00
este by chcelo napisat ze kolko take kolesa vychadzaju a mozno by som ich odsudil uplne :)

zatial co vidim tak vahovo nic moc a designovo uplne mimo ( teda aspon pre mna )
30.10.2009 - 10:28:01
00
... Uz mi kvoli tomu trochu zliezla farba z paky. Co sa tyka chodu paky a brzdnej sily, nemam ziadnu vycitku.

To je tiez to, co sa mi nepaci (spracovanie), ze namiesto oxidacie (elox) pouzivaju praskovu farbu.
30.10.2009 - 10:28:15
00
Peťo vravíš o skúsonosťiach s R1 ? Mám ich aj ja á je brzda plná kompromisov. "Problémy" odvzdušnoval som ich 3-4-5x (vymena hadice-skracovanie-skracovanie...) po skusenostiach s K18 si starostlivo dávam pozor na obliatie brzd kvapalinou čiže no prolémo , škrkanie - taktiež prax ma naučila prebrusiť platničku z vonkajšej strany - no probémo , sila - s kotučmi Hope brzda brzdí excelentne (dvaja krvaví znami...) s kotučmi Ashima Aro-08 je to zle až tragické ale to ma nebolí nemám rám a na druhej strane mám pripravené semimetalické platničky (osvedčili sa mi na Elixiroch).
Btw: tie RX majú medzeru medzi doskami značnú ani si nepamätam kedy som tak rýchlo nadstsavil brzdy ...
PS. mákam nestíham !
30.10.2009 - 11:15:56
00
Nie, nehovorim zo skusenosti, len z mojho pozorovania a skusenosti inych. Rozhodoval som sa medzi The One a Hope Tech xxx, tak som si na The One siahol, pozrel, skusil modulaciu, precital recenzie a zvazil. Nieco z uvedeneho predtym je moj usudok. Ale vedel by som si predstavit kvoli hmotnosti kombinaciu pak Hope Tech, brzdica The One (mozno teraz RX) a floating Hope kotucov. Mimochodom, nove paky uz nemaju nastavovanie bodu kontaktu dosticiek, ci to tak dobre konstrukteri ukryli?
30.10.2009 - 19:29:34
00
ja som sa tiez rozhodoval medzi Hope V2 Tech a The One. Nakoniez zvitazili formule. Som s nimi spokojny, brzdia brutalne. Len umiestnenie odvzdusnovacieho otvoru z expanzky z vnutornej strany tela paky ma vytaca. Kto ma karbonove riaditka a nevsimne si, ze mu napr. pri zohrati kvapaliny pretecie z expanzky..... Kto toto vymyslel?!? :punch:
Za taketo nedomyslene veci by som vesal za **** do prievanu (som strojar).
30.10.2009 - 19:48:32
00
Nie RX nemá žiadne štelovátko. V hierachii je to náhrada za ORO.
30.10.2009 - 20:19:30
00
..... Kto toto vymyslel?!? :punch:
Za taketo nedomyslene veci by som vesal za **** do prievanu (som strojar).

Ja sice nie som povodne strojar ale elektrikar, ale strojarina je take moje hobby (pri vylepsovani veci, co konstrukteri nedotiahli) a obecne sa mi pacia strojarsky precizne zvladnute veci (nie len na bikoch).
30.10.2009 - 20:53:18
00
Prave Hope Tech seria je ukazkovy priklad peknej CNC frezariny. Lenze clovek nevybera brzdy prioritne podla vzhladu....Mne sadli Formule a o nejakom otvoriku som nepremyslal...clovek objavuje chybicky az postupne uzivanim.
30.10.2009 - 20:57:38
00
Nie RX nemá žiadne štelovátko. V hierachii je to náhrada za ORO.

Nie len RX, ale na ziadnej novej pake Formuly (vratane The One xx MY10) som si to nevsimol a aj z propagacnych materialov vypadlo FCS (alebo ako to volali).
30.10.2009 - 21:11:22
00
Prave Hope Tech seria je ukazkovy priklad peknej CNC frezariny. Lenze clovek nevybera brzdy prioritne podla vzhladu....Mne sadli Formule a o nejakom otvoriku som nepremyslal...clovek objavuje chybicky az postupne uzivanim.

Som verny Hope od zaciatku, t.j. XC4, Mini, Mono M4, Tech V2/Tech M4. Co sa tyka kvality spracovania, jednoduchosti udrzby a dostupnosti pripadnych ND asi nemaju konkurenciu. Pri dnesnom kurze libry uz nie su ani drahe (napr. v porovnani s The One su Tech M4 a V2 lacnejsie, aspon v case mojho vyberu).
30.10.2009 - 21:17:19
00
R7 SPV 80mm+ jezko

Prílohy:

Snímek 037.jpg
Snímek 037.jpg 817.52 KiB thumb_up0thumb_down

04.11.2009 - 16:00:31
00
Trošku meškám, no nevlastním váhu.

Prílohy:

Komentár súboru: rajdy Race Face Evolve XC 600mm
riaditka Race FAce Evolve XC 600mm.JPG
riaditka Race FAce Evolve XC 600mm.JPG 161.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: predstavec Race Face Evolve XC 100mm
predstavec Race Face Evolve XC 100mm.JPG
predstavec Race Face Evolve XC 100mm.JPG 170.8 KiB thumb_up0thumb_down

13.11.2009 - 16:45:30
00
keyboard_arrow_up