vies, lenze ono to tak naozaj je, ze ta velka cyklistika sa odohrava na ceste a nie v terene..
05.11.2009 - 18:39:53
00
kto nevie jazdit teren tak nervie jazdit ani cestu, Sagan je dobry priklad , ten vie obidve
05.11.2009 - 18:44:19
00
alebo kto nevie jazdit jazdi pre radost :party:
05.11.2009 - 19:30:51
00
to si nemyslim, lebo predstav si pre priklad Contadora,Cancellaru atď na XC, nemyslim si ze by mali sancu prist na svetaku xc do 5-10, cest vynimok ako je Evans, Fuglsang a pod.Su ludia ktorym sedi len XC potom su ti ktorym sedi len cesta a potom je ten najtazsi kaliber a to ti ktory sa nestratia nikde 8)
05.11.2009 - 20:52:52
00
destik, trochu skludni - kde beries odvahu posudzovat od stola ako by zajazdil XC napr. vitaz TOP trojice svetovych etapakov? A co sa tyka Tvojho definovania, ze velka cyklistika sa odohrava len na ceste, tak si nemyl objem penazi v danom odvetvi cyklistiky s cyklistikou ako takou.
05.11.2009 - 20:58:24
00
povedal som ze si to myslim a nepovedal som ze nema sancu, je to len moj nazor. A nemyslim si ze aj P.Sagan siel na cestu kvoli peniazom a podobne aj vyssie menovany Evans,Fuglsang atd., a aj vela terajsich spickovych xc zavodnikou by chcelo ist na cestu, no nieje prilezitost.A urcite nemyslia na to ze kolko tam zarobia alebo za kolko ich tam a hentam odkupia... :shake:
05.11.2009 - 21:10:11
00
no ale to uz je zasa mimo misu mam pocit, nebavime sa tu o profikoch..
ale dotahovanie kto nejazdi cestu jak keby nejazdil vobec mi uz lezie na nervy.. :puke:
05.11.2009 - 21:14:50
00
destik, je super co vsetko si myslis a za koho vsetkeho myslis. A kedze si myslis, ze vsetci ludia vlastne podvedome tuzia jazdit len cestu lebo len to je cyklistika, tak si to mysli dalej. A ostatni co maju co povedat k teme (na rozdiel od nas), nech sa k nej vratia.
05.11.2009 - 23:31:15
00
Páni skúste sa vrátiť k téme. Apropo zistil si niekto z Vás koľko ľudí na Slovensku sa postaví na štart cestných pretekov, koľko na XC, koľko na cyklokros, koľko na zjazd a koľko na MTB maratón? Cestu, XC, cyklokros jazdia v drvivej väčšine len licenční pretekári, tých je na pretekoch max. do 200 (a to je už veľký pretek), zjazd jazdia aj licenční aj hobby, tu treba na to však aj kusisko odvahy, zaprieť pud sebazáchovy (a ako zvyknem hovoriť - mať aj vyoperovaný strach) a to dokáže tiež len niekoľko desiatok bikerov, neviem či bol na Slovensku pretek v zjazde, kde štartovalo viac ako 200 pretekárov.
Pozrite sa však na MTB maratóny, takmer na každom štartovalo viac ako 300 ľudí a sú medzi nimi preteky kde vedľa seba stojí 500 a viac pretekárov. Cyklistika na Slovensku sa zjavne uberá smerom k MTB. Bohužiaľ najvyššie orgány (SZC) tento fakt dlhodobo prehliada a tak to vyzerá aj s finančnou podporou. A tak nám nová generácia budúcich reprezentantov vyrastá živelne, keď náhodou niekto raz za čas vyrastie hneď sa nájdu páni zo SZC, ktorí si úspechy pripíšu na svoje konto. Na nadšencov, ktorí v amatérskych podmienkach tieto preteky pripravujú si nik nespomenie. Sú to hlavne oni a vďaka nim máme na Slovensku ešte nejakých pretekárov. Na začiatku som cyklistiku rozdelil na odvetvia (zámerne som tam nespomenul dráhu), neberte ma však za slovíčka, cyklistika je len jedna, tá na dvoch kolesách. A základ dobrých výkonov v každom odvetví tkvie v kondícii, tá sa hlavne naháňa na spineroch alebo na ceste. Tá však žiaľ začína byť čím ďalej nebezpečnejšia. Čiastočne si však za to môžeme aj sami. Neraz som svedkom toho, že mnohí z nás pri tréningu jazdíme v balíkoch a nie za sebou. Skúste v príprave myslieť aj na to, že cesty sú tu hlavne pre autá, možno nás potom vodiči začnú aj rešpektovať.
06.11.2009 - 09:08:48
00
Pozrel som si terminy a kedze II. ročník Cyklo Camp Poráčska Dolina sa nezadržateľne blíži :D pravdepodobny termin bude 4. - 8.8.2010 je to najvhodnejsi termin kedze tych pretekov je veľa a urcite to nechceme dat cez Horala alebo Kraľovsky maraton.
06.11.2009 - 09:15:02
00
Poracska dolina je najtazsi etapak , ktory sa jazdi hlavne do neskorej noci, ci skoreho rana:). Trenujem uz teraz.
06.11.2009 - 10:16:54
00
ja chcem len k tejto teme,ze sa plne stotoznujem s basketovym prispevkom.Mam cest. aj mtb.bike,ale davam prednost mtb-jazdim maratony,lebo ma to bavi ovela viac ako jazdit kamikadze na ceste.Ked uz cesta tak vzhladom k premavke,stylu jazdy mnohych vodicov hladam malo frekvent.trasy ktore su vsak vetsinou slusne rozbite a tak koncim zas na horaku...
06.11.2009 - 12:31:55
00
Nechcete si založiť novú tému MTB vs. Cesta???
06.11.2009 - 16:44:34
00
24 hodinovka Turie noo tak to ma zaujalo celkom rád by som si to skúsil.
Má niekto skúsenosti s 24-hodinovkou?
06.11.2009 - 18:21:12
00
XCM CMS sa nám znova rozrástla.Dúfam že porastie aj kvalita podujatí.Škoda,že Dubničák koliduje s Bystricou-to bude pre mňa ťažká volba.
06.11.2009 - 21:05:58
00
keyboard_arrow_up