Hej Bob to ze teba bavi chodit si po lese 20 alebo chodis po rovine tak to je tvoj problem a stihas ubrzdit len ked valis 50 tak sa tazko chodi aj po lese keby mas pozerat na turistov a ked turisti nevidia MTB znacky a stopy po cyklistoch alebo ich to netrapi tak ich zrazim ked sa neuhnu...Turisti si musia tiez uvedomit ze nie su sami a oni si mozu skorej uvedomit ze sa valis ty v 50ke vnimas menaej ako oni...Asi si este nebol jazdit v PN lebo tu sa pomaly moc neda ist
05.10.2004 - 20:17:28
00
Ozaj Cervo kde v Piestanoch chodia ty retardi nech viem ked je to este niekde na cervenej v poho ale ked v okoli havrana tak to je nazabitie fu kamo to bych nechcel
05.10.2004 - 20:34:14
00
Ahojte, tiez radsej spomalim a podakujem pesiakom za to ze sa nezlakli a v kludne sme okolo seba presli.No ak by niekto zhodil mna, alebo mojho kamarata s biku, neodisiel by so zdravou kozou.. Ak mu to dovoli jeden, bude to skusat dalej, to znamena ak ho zastavi prvy, tak mozno zachrani zlomenu ruku, zniceny bike dalsim. Prajem vela km bez nehody :) Dan
01.04.2005 - 08:44:16
00
Takisto,keď vidím skupinu turistov,radšej spomalím a pri obchádzaní poďakujem,myslím,že to robí dobré meno bikerom.Som z PB a nemáme tu núdzu o skvelé traily,výber je obrovský.U nás je to práve naopak,v najfrekventovanejších oblastiach ako sú Javorníky,Súľov a pod. turisti rátajú s bikermi a neraz aj povzbudia,poprajú pekný deň,je to iné ako v BA.Pracoval som tam 2 roky a niektorí sú vážne vypatlaní.Veru nezávidím vám,bikeri z BA.Príďte si zajazdiť k nám,na sever,tu sa ľudia k sebe správajú inak.Samozrejme,aj tu sa nájde pár magorov,ale je to minimum.A ešte odkaz pre martana.Myslíš si,že keď prefrčíš 50tkou okolo chodca a na smrť ho vystrašíš,že je to cool,alebo dáke hrdinstvo?Alebo chceš vari každého kto Ti neuhne,zraziť.Som biker,ale ver,že keby si ma niekde pri pešej túre,lebo aj na také chodím,zrazil,alebo niečo podobné,asi by sme sa vážne porozprávali o Tvojich právach.V inej diskusii si písal,že je viac násťročných,čo majú radi hory,ale tu vidím,že tomu tak nie je.Lebo keby hej,tak nepíšeš o zrážaní chodcov a podobné bludy.Uvedomme si,že turistika je na Slovensku cca od 19. storočia a MTB slabých 15rokov.To je myslím obrovský rozdiel.A navyše,cesty,po ktorých jazdíme sú značené TURISTICKÝMI značkami,tak by sme sa mali na nich podľa toho aj správať.Samozrejme,že keď môžem,pustím si to z kopca 60-70km/h,ale len tam,kde mám naozaj rozhľad a nikoho neohrozím.Tiež som mal 16 a robil som hovadiny,až pokiaľ som na Súlove nezrazil dieťa,mojou vinou.Odvtedy to vidím trochu inak.Biku zdar!
02.04.2005 - 09:55:03
00
Ešte malá poznámka.To zrazené dieťa na Súlove to prežilo len s odrenými kolenami,ale aj tak som dostal psychologickú príučku na celý život.A verte mi,taká príučka nikomu za to nestojí.
02.04.2005 - 09:57:25
00
NEmam rad vypatlanych turistov a vypatlanych bezkarov.Aj ja robim dost turistiku.A vzdy som obozretny tam kde viem ze je zjazd.Sorry ale vobec ma netrapi ze ci je tu turistika od roku x alebo y.KEd vidim turistu pribrzdim alebo kricim ale ked vidim takych vypatlancov ze sa na mna pozera a ze co on tu nema co robit.Takych by som zrazal a nemyslel som ze ho zrazim doslova ale vynadam mu.A hory zboznujem ci sa ti to paci alebo nie a strielal by som tych "turistov" lebo co rozhadzuju obaly po horach atd.Normalny nerobi bordel aj sa uhne a takemu za to podakujem a aj pozdravim ked stihnem
03.04.2005 - 20:08:08
00
Martane,Martane.Druhýkrát sa vyjadruj normálne o tom zrážaní.Už som myslel,že si dáky ostrelovač bažiaci po krvi turistov. :-) V podstate súhlasím s tým,čo si odpísal včera.Musím povedať,že zatiaľ som nemal problém s turistami,či chodcami,až na ten jeden,ktorý som opisoval vyššie.A ako som vravel,úplne skvelé je to na Javorníkoch,dokonca aj lesáci majú pochopenie pre bikerov.Je to smutné,keď niekto,kto sa nazýva turistom,rozhadzuje odpadky po lese a iné veci patriace do koša.Už sa mi stalo,že som šiel dva dni po sebe tú istú trasu,poznám na nej každý kamienok a predsa som si to parádne ustlal v kríkoch.Dáky magor zo dňa na deň vyhodil starú práčku rovno na značený cyklochodník.Tak takých by som,Martane,zrážal aj ja,ale v tomto prípade doslova.A o tých vypatlaných turistoch a bikeroch by som tiež vedel rozprávať.Práve kôli takým vznikajú na hlavu postavené zákony o možnosti a nemožnosti jazdenia,lezenia,trekovania a vôbec akýchkoľvek horských aktivít v tej ktorej oblasti.Ozaj,Martan,Ty si z PN,ja som sa tam narodil a chcem tam ísť niekedy na bike,aké sú tam možnosti na jazdenie,ubytovanie,vieš poradiť dáke trasy,prípadne čísla máp zo série VKÚ Harmanec? Dík.
04.04.2005 - 09:32:35
00
Hej HEj tie zakony vznikaju pre nich...Taky biker ma prirodu radsej ako nejaky turista co odparkuje auto vyhodi pracku a ide sa prejst.NAstastie su lenivy a nechodia hlboko do lesa.A s podmienkami v pn ti neporadim.Jazdi sa tu myslim velmi dobre aj ked ja chodim stale tie iste trasy len cez prazdniny vymyslam nieco nove.NO ale pozret hrebenovku az niekde z havrana na bezovec stoji za to(chcem ist volakedy zatial som isiel len na Marhat)Pretoze ja nanestastie nemam s kym chodit do hôr a ked aj hej tak sa vzdy chystam pol roka na nieco nove.Sak chcecni cyklotrasy zober mapu a tam je toho dost myslim.
04.04.2005 - 19:15:42
00
keyboard_arrow_up