8) Hmmmmmmmmmm, zaujimal by ma vas nazor na tento moj problemos.

Mam na biku mechanicke kotucovky SHIMANO M545. Nie je to bohvie co, ja viem. Ale ked sa dobre nastavia, tak celkom dobre hryzu. Ale to nie je moj problem.

Asi pred 1500 km som menil platnicky na obidvoch stranach. Kupil som BBB-ka za 500 Sk par.
:cry: Ked som vcera vecer len tak kontroloval bike zistil som, ze asi ani 500 km neprejdem a budem musiet znovu menit platnicky na zadnej brzde.
Je mi s toho zle, ake je to drahe brzdenie.

:shock: Ake mate vy skusenosti. Zda sa mi, ze sa prilis rychlo opotrebuju platnicky na to kolko penazi to stoji. A pritom nejazdim len same zjazdy. Sem tam nejaky polmaratonik, inak len same turisticke trasy po Slovenskych pohoriach.
Vravim, je mi s toho nanic ako rychlo to odchadza. Keby to aspon nebolo take drahe a to urcite BBB nie je nejaka super znacka.

:idea: Inak by ma zaujimalo co je to RESIN, lebo po kotucoch mam popisane, ze ONLY RESIN PAD. Kotuce su tiez SHIMANO 160.
:?: Mozu sa na taketo kotuce pouzit aj platnicky, ktore nie su s RESIN materialu??????

:?: Da sa niekde na Slovensku kupit aj lacnejsie brzdove platnicky??????? Ale nie blato. To by mi za to nestalo.

:wink: Tiez by ma zaujimal vas nazor na brzdove kotuce s velkostou 180. Rozmyslam nad nimi, ked zoderiem tieto 160.
:?: Ubrzdi to vobec tato moja mechanika od SHIMANA?????????
05.10.2006 - 06:36:32
00
545 brzdy neexistuju, myslel si hadam 515 nie? ale to je nepodstatne...

platnicky sa opotrebuju v zavislosti od toho, ci jazdis v blate, v dazdi... stane sa, ze odpises nove dosky za jeden maraton... mne vydrzali shimano dosky cca 2000 km. takze neviem, ci je to drahe, to musis posudit sam... a bbb su jedny z najlacnejsich dosiek.

resin je organicka zmes dosiek. take su bbb, fastop (a2z), shimano (ale nie vsetky)... daruhy typ su sintered alebo sa im hovori aj metalicke. tie nemozes na svoj kotuc pouzit, lebo ho znicis. taka zmes je nan moc tvrda.

lacnejsie ako bbb su napriklad tie fastopy, ale len asi o 50 korun. ale vraj su dobre, ja som ich neskusal. na doskach je napis a2z a su modre. lacnejsie uz asi nie su ziadne.

co sa tyka 180 kotuca, skor by som zvazil, ci to ustoji vidlica. brzdy to iste zvladnu, ale aby to brzdilo lepsie ako teraz zalezi na spravnom vybere kombinacie kotuc-dosky. a tam ti pomozu len skusenosti inych...
05.10.2006 - 08:44:36
00
545 brzdy neexistuju, myslel si hadam 515 nie? ale to je nepodstatne...

www.paul-lange.de :oops: :wink:
05.10.2006 - 08:48:34
00
aaah, sorry...
som hladal na shimano europe stranke pre istotu, aby som nenapisal somarinu, a tam nie su :-/
to je model na rok 2007?
aj tak mi pripada celkom malo pravdepodobne, ze ich base jazdi, ale je to mozne... takze este raz sa ospravedlnujem :-)
05.10.2006 - 09:11:05
00
Skús kúpiť platničky od GOLDfren-u. Stoja cca 370 Sk.
Vydržia podobne ako hocijaké "značkové" a stoja menej.
05.10.2006 - 09:28:08
00
mam pocit, ze goldfren robi len sintrovane dosky. ked mas kotuce resin pad only, tak by som tam goldfreny radsej nedaval.
05.10.2006 - 10:17:40
00
Asi pred 1500 km som menil platnicky na obidvoch stranach. Kupil som BBB-ka za 500 Sk par.
:cry: Ked som vcera vecer len tak kontroloval bike zistil som, ze asi ani 500 km neprejdem a budem musiet znovu menit platnicky na zadnej brzde.
Je mi s toho zle, ake je to drahe brzdenie.

Ake mate vy skusenosti.

Na Hope Mini 185/165, jazdec 84 kg, mi vydrzali originalne dosticky Precious Metal (zrejme sintrovane) cca. 6900km, organicke Fibrax cca. 6500 km. Myslim, ze opotrebovanie dosticiek zavisi aj od kvality kotuca, ako keby ich makky kotuc (= porezny?) viac obrusoval (?) - uz som pocul, ze u Shimano Deore mechanik idu dosticky rychlo dolu. Vymena kotuca za vacsi urcite znizi opotrebovanie dosticiek - na rovnake brzdenie staci mensia brzdna sila (= mensi tlak na dosticky). Momentalne sa objavili na trhu pekne a cenovo dostupne kotuce od Fibraxu...
05.10.2006 - 17:25:48
00
aaah, sorry...
som hladal na shimano europe stranke pre istotu, aby som nenapisal somarinu, a tam nie su :-/
to je model na rok 2007?
aj tak mi pripada celkom malo pravdepodobne, ze ich base jazdi, ale je to mozne... takze este raz sa ospravedlnujem :-)


:roll: Prepáčte chlapi, pozrel som presné označenie tých mechaník.

Nie je to M545, ale BR M-465. Ešte raz SORRY........
Inak tie na obrázku vyzerajú lepšie, ktovie ako brzdia.
06.10.2006 - 05:42:29
00
organicke Fibrax cca. 6500 km. Myslim, ze opotrebovanie dosticiek zavisi aj od kvality kotuca, ako keby ich makky kotuc (= porezny?) viac obrusoval (?) - uz som pocul, ze u Shimano Deore mechanik idu dosticky rychlo dolu. Vymena kotuca za vacsi urcite znizi opotrebovanie dosticiek - na rovnake brzdenie staci mensia brzdna sila (= mensi tlak na dosticky). Momentalne sa objavili na trhu pekne a cenovo dostupne kotuce od Fibraxu...[/quote]

:roll: Presne, presne to mám SHIMANO Deore kotúče 160 a mechaniky BR M-465. Takže vravíš, že sú to makké kotúče. No može byť, lebo keď prejdem prstom po kotúči, už je tam jemný prechod medzi plochou, kadiaľ trie platnicka a plochou kadiaľ nie. Horšie je, že sú to len RESIN ONLY PAD kotúče.

:?: Kde sa dajú tie FIBRAX kotúče a platničky kúpiť a vidieť.FIBRAX kotúče sú RESIN ONLY, alebo môžu ísť na ne aj metalické doštičky?????????
06.10.2006 - 05:52:08
00
Skús kúpiť platničky od GOLDfren-u. Stoja cca 370 Sk.
Vydržia podobne ako hocijaké "značkové" a stoja menej.



:wink: Turbi vďaka, kde sa dá pozrieť na sortiment GOLDfren-u. A čo hovoríš na teóriu, že DEORE kotúče sú mäkke a preto sa viac opotrebúvajú platničky????????
06.10.2006 - 05:55:50
00
http://www.goldfren.cz
ale fakt to nedavaj na tie kotuce. znicis ich a brzdit to nebude.
tu si mozes o tom nieco precitat, aj ked tam mal borec shimano sintrovane dosky:
http://bike-forum.cz/forum/270050/318132/forum.html#unread1

a takto dopadne kotuc:

http://bike-forum.cz/img/upload/forum/315917.jpg
06.10.2006 - 08:22:44
00
http://www.goldfren.cz
ale fakt to nedavaj na tie kotuce. znicis ich a brzdit to nebude.
tu si mozes o tom nieco precitat, aj ked tam mal borec shimano sintrovane dosky:
a takto dopadne kotuc:

8) Dík mar_tin určite si dám pozor a nebudem tam dávať sintrovane dosky. Zaujímalo ma, či GOLDFREN nerobí aj RESIN dosky.
Aj tak uvažujem, že kúpim nové kotúče, ale na ktoré už budem môcť oprieť aj sintrované dosky.

:oops: Inak tie kotúče na obrázku sú hrozné. No podobne vyzerajú aj tie moje a pritom používam ONLY RESIN platničky. Pošlem foto..........
06.10.2006 - 08:44:09
00
Nebude zničený kotúč za iných okolností?
Skutočne za to môžu GOLDfreny?

Prílohy:

Komentár súboru: GOLDfren
GOLDfren.jpg
GOLDfren.jpg 76.67 KiB thumb_up0thumb_down

06.10.2006 - 09:36:14
00
ten, co som dal obrazok je od shimano sintrovanych dosiek.
tie keramicke goldfreny co si dal ty... neviem... ja by som ich asi na tie kotuce nedaval. pridu mi ozaj makke (kotuce). shim asi vie, preco tam pise resin pad only. ale ak mas ty skusenost s takou kombinaciou, a v pohode, tak nech to base skusi...
v kazdom pripade goldfren nerobi organicke (resin) dosky...

ps: aha, teraz som to este pozeral na webe goldfrenu a pisu:
material AD: A metal–ceramic and graphite iron friction material...
takze na tie kotuce nie... a to iste aj DS aj S3 materialy...
06.10.2006 - 10:36:50
00
Kde sa dajú tie FIBRAX kotúče a platničky kúpiť a vidieť.FIBRAX kotúče sú RESIN ONLY, alebo môžu ísť na ne aj metalické doštičky?????????


Dovozca je http://www.yarroline.com, zasle aj na dobierku do SK. Kontaktuj ho na tel. zo stranky s tech. otazkami, ktore Ta zaujimaju. V PO Fibrax predava Bicigel a ma aj kotuce.
06.10.2006 - 16:30:45
00
keyboard_arrow_up