valce...

A keď chceš poradiť, tak jedna rada: Občas sa stretávam na hrádzi s junáčikmi, ktorí celkom pekne idú, predbiehnú ma a tak sa zavesím do háku... Neviem prečo, ale znervóznia a začnú prikladať. Občas sa im nepodarí odtrhnúť ma z háku a potom začnú byť jedovití. Ale zásadne neodstriedajú alebo nenaznačia, aby som kúsok potiahol ja.
Jeden mi začal papuľovať, že sa mi dobre ide v háku... Ale neodstriedal. A keď odstriedal, tak sa viezol 20-30 m za mnou. Keď som spomalil, tak aj on spomalil.
Iný, v drese majstra sveta, tak isto ťahal špicu asi 5 km. Neutrhol ma, tak ubral. Ja som tiež trochu ubral, ale menej a tak som išiel cez neho. Neprikladal som, držal rovnaké tempo a keď som mal už dosť, tak som sa obzrel, aby som vystriedal. A ten pejo bol 200 m za mnou. Keď zbadal, že čakám a obzerám sa, tak sa otočil naspäť.


Tak to bolo huste:)
Ja mam zase skusenost ked som chcel rozist kolotoc tak kazdy pozeral ci mi drbe.Myslel som ze ak jazdia chalani vo viacclennej skupine pravidelne tak ze budu vediet.Nehovoriac ze ako vravis ak isli dvojicky vedla seba tak stale jeden mal pol kolesa naskok a tendruhy sa snazil zrovnat kolesa a ten sami opat zrychlil a isli sme ako debily.Tak som sa na nich vykaslal a ostali sme styria co sme si krasne striedali ukazovali diery a trening sme absolvovali normalne ako cyklisti a nie ako debilkovia:)
29.01.2010 - 09:55:19
00
Ešte k tomu vybaveniu od Shimana: Ja jazdím na Tiagre, od 2007. Je fajn, nemám s ňou extra problémy, ešte ma to v štichu nenechalo nikdy. Je však drobnosť, ktorá mi prekáža a deje sa to od novoty. Akoby "nedoladenie" posledných dvoch pastorkov v súčinnosti so strednou a veľkou pílou. Prejavuje sa to takým roztrasením celého tela bicykla, nie je to extra nepríjemné, ale lezie to na nervy. A druhá vec - niekedy aj po doladení prevodu niekoľkokrát preskočí reťaz z pastorka na druhý. Mechanik to celé pozrel niekoľkokrát, ale hovorí, že v kazete nevidí problém a navyše, jemu to vraj na stojane nevibruje. Vysvetľovala som to aj drahému, keď sme šli vedľa seba, kedy sa to deje a čo si má všímať a videl tie vibrácie tiež. Aj zvuk reťaze sa nepatrne zmení. Záver: Tiagra fajn pre začiatočníka, ale ak pôjdem do novej žiletky (časom určite chcem), určite v hodne vyššej výbave. :bow:
29.01.2010 - 10:25:24
00
Výbava Campagnolo:

Neuvažuje dobudúcna na Campou, plánujem ostať u Shimana. Dosť ma odradili skúsenosti známych - jeden z nich jazdí radu Veloce (žiletka Viner) a po rokoch používania zlomil "palcový" prehadzovač. Zháňal to niekoľko mesiacov, neviem, či doteraz zohnal.
29.01.2010 - 10:30:11
00
tie posledne 2 pastorky blbnu aj mne na tiagre...ale zijem s tym zatial a inac som spokojny :)
29.01.2010 - 11:12:02
00
Mám sh.105 a som spokojný.Je to už na vyššej hoby úrovni a absolútne postačujúce.Radenie funguje v porádku. 8)
29.01.2010 - 11:13:12
00
To Zani.
Ohladne Campy : A co vsetko od Veloce ma ten tvoj znamy na tom Vectore ?
Veloce je nizka sada, ale osobne si myslim, ze je kvalitnejsia ako od Shimana Tiagra.
A samostatnu podradovaciu packu na Veloce zrejme ani nezozenie, ta totiz nie je ako nahradny diel, len s celym telom paky a to sa da zohnat v priebehu dvoch tyzdnov.
29.01.2010 - 16:32:09
00
Akoby "nedoladenie" posledných dvoch pastorkov v súčinnosti so strednou a veľkou pílou. Prejavuje sa to takým roztrasením celého tela bicykla, nie je to extra nepríjemné, ale lezie to na nervy.


Pri strednej píle by si nemala radiť posledné 2 pastorky - kríženie reťaze. Ale ak to robí aj s veľkou asi bude problém inde. Predpokladám, že vyskladané to máš ako treba. Nikdy som 3 prevodník na žiletke nejazdil, tak môžem len hádať, ale problém môže byť napríklad v dĺžke reťaze, prípadne napätia v prehadzovačke. Keď zaradíš najťažší prevod, tak sa pozri či horná kladka v prehadzovačke nepritláča reťaz príliš blízko o kazetu.
29.01.2010 - 17:11:30
00
Mechanik to celé pozrel niekoľkokrát, ale hovorí, že v kazete nevidí problém...
Vysvetľovala som to aj drahému...
A ten prvý bol lacný?
29.01.2010 - 21:33:09
00
To Zani.
Ohladne Campy : A co vsetko od Veloce ma ten tvoj znamy na tom Vectore ?
Veloce je nizka sada, ale osobne si myslim, ze je kvalitnejsia ako od Shimana Tiagra.
A samostatnu podradovaciu packu na Veloce zrejme ani nezozenie, ta totiz nie je ako nahradny diel, len s celym telom paky a to sa da zohnat v priebehu dvoch tyzdnov.


Nie Vector, Viner. ^_^ Kde by si radil obrátiť sa pre kúpu celej páky?
01.02.2010 - 08:54:34
00
Pri strednej píle by si nemala radiť posledné 2 pastorky - kríženie reťaze. Ale ak to robí aj s veľkou asi bude problém inde. Predpokladám, že vyskladané to máš ako treba. Nikdy som 3 prevodník na žiletke nejazdil, tak môžem len hádať, ale problém môže byť napríklad v dĺžke reťaze, prípadne napätia v prehadzovačke. Keď zaradíš najťažší prevod, tak sa pozri či horná kladka v prehadzovačke nepritláča reťaz príliš blízko o kazetu.


Skladal to predajca. Reťaz skúsim ešte premerať, a prítlak odsledujem. Ďakujem. :)

BTW, tiež ma napadlo, či sa pri posledných pastorkoch nekríži reťaz, sledovala som to najprv sama, keď bola prázdnejšia hrádza, potom spolu s mužom, ale nemala som pocit, že sa kríži. Prechod je plynulý cez všetky pastorky, len posledné dva zakaždým rozvibrujú celú mašinu. Aj to preskakovanie reťaze mi hrozne lezie na nervy, ale vraj to robí aj Dura, tak neviem, čo si mám o tom myslieť. :|
01.02.2010 - 09:07:50
00
To Zani.

Campagnolo maju : www.luca.sk
a sidlia hore na Kramaroch.

A kamarat ma Viner ?! Ved tie sa na slovensko, myslim ani nedovazaju.
Ale znacka je to spickova !
01.02.2010 - 11:43:50
00
Áno, myslím, že si ho doviezol sám. Je to náš rodinný známy a kedysi profesionálne pretekal na ceste.
01.02.2010 - 12:37:04
00
hlinik vs. carbon.
su medzi hlinikovym a carbonovym ramom nejake badatelne rozdiely pre uplneho zaciatocnika ?
a ake su tam vlastne rozdiely ?
16.03.2010 - 00:04:02
00
1.Karbonovy moze byt velmi pohodlny alebo velmi tvrdy,hlinik skor tvrdsi , + - vyplety kolies,obutie,sedlovka, fajnovost pozadia. 2.Cena.
16.03.2010 - 13:37:36
00
este jedna otazka.
pozivate, alebo je vhodne pozivat aminokyseliny a proteiny popri cyklistike ?
:makeup:
16.03.2010 - 18:44:32
00
keyboard_arrow_up