kam ides? Idem natankovat na zbierat musle :D
Teraz som si uvedomil, ze chce mat z nas SNS madarov, aby mohli nasledne vytiahnut do boja...

Tankovať bude tiež zakázané. Budeš môcť len čerpať alebo nalievať.

A už sa teším na tých, čo majú na bicykli, prípadne aj na aute "kormáň" (z maďarského "kormányok").
05.02.2010 - 22:40:22
00
Nie nie, Hot dog nieje horúci pes, ale vopcháčik! Televízne noviny, cca 2006
05.02.2010 - 23:03:27
00
:rofl: :rofl:
05.02.2010 - 23:09:29
00
trosku ste to tu odlachcili :rofl: ale ja sa vratim spat k vaznejsej teme:
Spájanie pravice brzdí aféra SDKÚ
a ja mam taku dilemu bol som rozhodnuty volit SaS, ale po odstupeni mikiho teraz neviem, asi by bolo najlepsia ta koalicia aj z OKS co vy nato?
06.02.2010 - 09:51:49
00
ako som cital niekde v komentaroch na sme..vo vyspelych krajinach mas zvacsa 2-strany +liberali unas sa da povedat ze Kssmer je uz jedna s tych stran a potom tu mame rozdrobenu pravicu a sns,smk a hzds co uz ide na smetisko dejin pomaly. jedina sanca aby pre sdku a spol je ze slplynu-spravia koaliciu pred volbymi inak sa im smer nepodari porazit .museli by sa spojit sdku sas kdh +most-hid(aj ked to je otazne) a oks to by sa mohlo vyrovnat poctom % kssmeru.rozdeleni nemaju sancu :( uvidiem ale zatym to vyzera cerveno a nie modro ..
06.02.2010 - 10:12:14
00
Prebiehaju ksefty medzi SDKU, SaS, Hid, SMK, KDH, OKS a narychlo netusim ako sa volaju Palkovci. Bohuzial nemame inu rozumnu moznost nez pockat co "navaria" a potom to volit alebo hladat cielovu krajinu uteku. :@ ;( :envy: :puke:
06.02.2010 - 10:48:39
00
Na to aby tu súperili dve NORMALNE strany o priazeň voličov sme ešte nedospeli. Najskôr sa musíme zbaviť dinosaurov v stranách a parlamente.Sú tam ludia ktorí rôznymi presunmi a prestupmi dokážu ničiť túto zem od r.89. :headbang:
06.02.2010 - 10:59:30
00
pista: Palkovci sú KDS
06.02.2010 - 12:02:12
00
snazil som sa zmenit temu a vy mi to vraciate spat... tak dobre... ;)

spektrum dvoch stran mi moc nevonia, dlhodobo sledujem vyvoj v Cechach, ale aj v USA, v pripade, ze mi zacne vadit niekto/nieco vo velkej strane, uz vobec nemam na vyber inu moznost volby... naopak pocas obdobia dvoch Dzurindovych vlad sa mi prave pacil system koalicie, kde sa museli robit kompromisy - ano, to sice narod nevidi a obvinuje zo vsetkeho iba Dzurindu a SDKU, ale vzali na seba zodpovednost za kroky vlady, nezabudajme na absurdity stran ako SDL, ANO, KDH aj SMK, kazdy mal nejake svoje extremy v programoch, ktore sa snazili presadit, "vyhrada svedomia" bol iba vyvrcholenie - proste sa museli dohodnut a hladat kompromisy - ale ako vravim, politika je o kompromisoch a v koalicnej vlade ich vidim viac... stale mam obavu z vlady jednej strany, bez ohladu na to, ci je pravicova alebo lavicova, liberalna alebo konzervativna...
07.02.2010 - 18:08:30
00
Takze Sulikovci sa rozhodli ist do volieb sami :P maju moj hlas aj ked Fika neporazi ani vsetky zlúčene pravicové strany dokopy


Naposledy upravil wilkinson dňa 10.02.2010 - 11:58:55, celkovo upravené 1 krát.

09.02.2010 - 23:30:02
00
Rozhodli. Ale to nie teraz, to už dávnejšie.

Na margo: Lepšie je použiť "sami" namiesto "samy". To len aby si niekto menej zbehlý v politike nemyslel, že "Sulíkovci" sú nejaká strana feministiek alebo nejaké obnovené hnutie sufražetiek.
10.02.2010 - 08:50:19
00
O system dvoch stran som sa obtrel v diplomovke.

Mne sa to napriklad ovela viacej paci system dvoch stran. Vratane volebneho systemu v takej Velkej Britanii. Jednomandatove volebne obvody v ktorych sa presadi povedzme vyrazna osobnost. Cize parlament nestoji primarne na stranach, ale na jednotlivcoch ktori tvoria stranu (neviem to zjednodusene povedat, ale napr. u nas volis stranu a ludi ktorich strana nominovala). A stran maju v parlamente viac ako len dve. A ti poslanci sa musia starat cele svoje funkcne obdobie o svoj volebny obvod inak ich zase volit o 4 roky nebudu. Ziadny exces ako napr. Michel, alebo Rydlo.

Silna vlada presadi lepsie svoj program ako koalicna. Zhora maju hornu komoru ktora im klepne po prstoch ak by mali prijat nejaky nestastny zakon.

Nuz ale v Anglicku si svoje slobody ovela viac vazia, ved si ich zveladuju od Magny charty. U nas zatial nadlho bez sance.
10.02.2010 - 11:34:31
00
http://rajtar.blog.sme.sk/c/218110/Bude-SaS-ako-Smer.html

uvidime ako velmi to myslia vazne...
10.02.2010 - 16:07:18
00
mne sa tiez lubi myslienka volit ludi a nie strany...
10.02.2010 - 16:36:47
00
pripomenul si mi moju davnu teoriu... ludia by mali volit iba v komunalnych volbach - cloveka, ktoreho poznaju, alebo mozu poznat, z ich okolia a s programom resp. skutkami, ktore kazdy vie ocenit, kritizovat, ktore sa kazdeho bytostne tykaju... a davali by mu doveru v parlamentnych volbach

a az tyto voleni "komunali" by volili do parlamentu strany (s pozehnanim volica, ktory ich volil), pretoze tomu obycajny clovek aj tak prd rozumie a komunalny politik by mal na zaklade poziadavky "zdola" vediet zadefinovat potrebu krajiny ako celku...

vdaka tomu by som mal vzdy personifikovanu predstavu o parlamentnej strane, pretoze skrz "komunala" a jeho ciny by som si vedel predstavit zastupcov v parlamente...

... ach ale to suvisi s mojou dalsou teoriou obmedzenia demokracie... he he


Naposledy upravil Dudo dňa 10.02.2010 - 16:46:19, celkovo upravené 1 krát.

10.02.2010 - 16:45:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up