Nechapem co je zle na tom vymenit len loziska ? :o .. tie su standardizovane, daju sa zmerat, mozno tieto akurat su malo standardne ale pochybujem. :tmi:


prd je normalizované je víc rozměrů a víc úhlů a ložisko samotné stojé kolikrát víc než levnější hlavové.
Jinak je někdy lepší mlčet když nevíš
16.03.2010 - 11:05:27
00
Slovom bežne by som to nenazval a však kúpiť sa nejaké ložiský dajú - http://www.chainreactioncycles.com/SearchResults.aspx?Search=headset+bearing
16.03.2010 - 11:23:06
00
Kimlo Začni čítať poriadne a nedomýšlaj. Radil som ako lacné riešenie Longus nie že z neho vyberieš "ložiská" ale vymeniť celé hlavové. Furt si meleš svoje. Palo TT začal radiť vymeniť len "ložiská" a na základe jeho príspevku som reagoval, že kúpiť len "ložiská" sa chlapcovi nemusí podariť. A toto tvrdenie podporil pred chvíľou aj Kubad. Tak tu nešpekuluj.
Rôznych hlavových zložení mi prešlo rukami snáď aj stovky kusov.
P.S. A ak príde k výmene ako celku tak bude samozrejme najlepšie nech si to nechá vymeniť s patričným náradím v servise za pár korún.


:* :inlove:
s niekym, kto ma tu verejne aj s moderatorom nazyva cocotom, sa nemam zaujem dalej dohadovat...
hehehe
16.03.2010 - 11:31:59
00
prd je normalizované je víc rozměrů a víc úhlů a ložisko samotné stojé kolikrát víc než levnější hlavové.
Jinak je někdy lepší mlčet když nevíš


Hmm, tak teda mlc, pretoze som to uz parkrat robil a je to uplne inak ako pises ;)

.. a pre Tvoju informaciu, napr. zoberies lozisko, dojdes do Sportservisu, tam vytiahnu specialnu subleru, ktoroiu zmeraju uhly, zkosenia a velkost (presne ako som povedal, ze je to normalizovane, len je toho viac), a pozru ci to maju. Loziska obvykle stoja tak do 200sk 2 kusy, vetsinou nemaju, tak sa zoberie lacne hlavove, ktore take loziska ma a je vybavene...
16.03.2010 - 11:33:54
00
píšu jasně že ložisek je několik rozměrů a několik úhlů, to znamená že to může a nemusí sedět.
a občas je dost složité dohledat co má který výrobce za rozměr ložisek.
nechápu proč mě napadáš když závěr je stejný - nejjednoduší je koupit celou novou hlavu
16.03.2010 - 11:38:30
00
A ja pisem, ze je to normalizovane a je na to mierka, takze aj ked na samotnom lozisku nic je napisane, da sa to zmerat. Kapisto ? Co na tom, ze existuje 10x10 rozmerov. Aj metricky zavit na plno roznych rozteci.

A ked to nemaju v obchode mas rozmery a zozenies. A lozisko urcite nestoji 500sk. Samozrejme, ak su misky v zlom stave alebo je predpoklada castejsich vymen je lepsie nove hlavove, kde su loziska v rozmeroch, viac dostupnych.

Tiez mi preslo rukami aj zo 30 hlavovych a parkrat som riesil presne to co dotycny a popisujem moj postup. Miesto toho aby ste chudakovi jasne popisali so s tym moze a co nemoze robit, sa tu bude hadat a nadava si. Ze sa vobec unuvam sem prispievat relevantnymi prispevkami. :n:
16.03.2010 - 11:46:46
00
jj dobrý nápad nepsat
- normalizované to rozhodně není - je to typizované sakra rozdíl!
a jednoduše sem mu napsal - koupit nové hlavové složení je to jednodušší a levnější než někde chodit měřit a shánět, tak nechápu proč pořád napadáš asi nejaká porucha ega?
16.03.2010 - 11:58:10
00
mate pravdu obaja. Pri mizivej cene obyc. hlavy by som kupil novu. Pokial sa ale jedna o nejaku "lepsiu" pouvazoval by som nad kupou novych lozisk. A ako pise kubad su typizovane podla vyrobcu...
16.03.2010 - 12:22:17
00
Ináč na začiatku chlapec napísal, že chce vymeniť hlavové zloženie za nové.
A ešte stále je tu možnosť pokiaľ nám sem nefukne fotku, že tam má trebárs obyčajný venček a nedostatočne utesnenú spodnú misku atď....
Pozdravujem Kimla za upozornenie, čo mu stále vŕta v hlave. Skús sa trošku odosobniť. Je jasné, že sa asi nikdy s rozdielnymi názormi nebudeme mať radi. hehe

Prikladám pár možností. Keďže chalan nevedel ani čo za typ hlavového vlastní, predpokladám, že určite bude celý happy keď sa bude snažiť objednať si len samostatné "ložisko". Niekto tu napísal, že šup do sevisu a to bolo asi po mojom usmernení, že má semiintegrované asi najlepšia rada.
Roman To VPčko nebude patriť medzi tie lepšie takže nové hlavové, rozumne utesnené a trebárs aj za pár šupov vyrieši celú dilemu na pár rokov. hehe
P.S. Tí čo nečítali vlákno od začiatku a mali sa chuť dohadovať by si to mohli seriózne prečítať celé.

Prílohy:

DSC_0001.jpg
DSC_0001.jpg 45.07 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Turbi dňa 16.03.2010 - 13:14:35, celkovo upravené 1 krát.

16.03.2010 - 12:42:32
00
jj, tu fotku som nejako prehliadol. Tak tu nie je o com, ako vravis nove.

Toto by bola asi rozumna volba: Cane Creek Zero Stack (mal som ho tusim na Giante)
http://www.bikesport.cz/sk/produkty/cane-creek-zero-stack_1272
16.03.2010 - 12:55:24
00
Uz som tu viac krat pisal, ze na semiintegrovane sa asi najviac oplati FSA Orbit Z (oznacovane tusim aj FSA ?ACB?). Zozenies za 26E (v Deme okolo 70E :tmi: ) a ma standardizovane loziska ?ACB? 36x45 alebo tak nejak, ktore pouziva nielen FSA a tusim aj kopec inych vyrobcov. Okrem toho je dost casty typ 45x45. Ten ciselny udaj je uhol zrezania loziska.
Ked mas viac bikov a mas hlavove s rovnakymi loziskami, mozes aj jednoducho menit vidly.

typ 45x45:
http://eshop.dema-bicycles.sk/index.php?page=shop.product_details&product_id=50244&flypage=flypage.tpl&pop=0&manufacturer_id=1858&option=com_virtuemart&Itemid=1
16.03.2010 - 14:14:08
00
No ked som menil vidlu tak tam boly venčekové ložiská.Nemám rad lacne hlavka.Zložil som ho presne tak ako bolo.Okružok som dal na vidlu s pôvodnej.Len mám pocit že to trocha vaklá pri prejazde nejakej nerovnosti po vozovke ako keby bola uvolnená oska na kolese.Nie je to som kontroloval.Skušal som stlačit brzdu a hybat predným kolesom ale je to pevne.Vyriešim ten vakel za jazdy kvalitným hlavkom?Ono to robilo aj pri starej vidle.Hlavko tak do 30EUR trebars FSA Z cez kolokram ale bodlo by strieborné.
18.03.2010 - 22:29:09
00
nevyřešíš, protože ani levné hlavko tohle dělat nemůže , problém bude někde jinde.
buď špatné složené nebo vůle ve vidlici
19.03.2010 - 07:52:45
00
avko som zložil spravne to viem na beton.Co sa týka tej vidli tak to si my narazil chrobaka do avy.Vidlu som kupil cez inzerat mtb biker.Ide o Marzochi Bomber vzduch-olej 2003.Teda veterán.Majitel my dal doklad o kompletnom repase vidli z roka 2009.Bolo menené všetko.Vidla nemá žiaden vakel.Takže preto ma napadlo to hlavko.Inho kupil som ju za 60EUR,dost slušná cena.
Takže si kladiem otázku:Problém je niekde inde-lahká odpoved ale kde a včom to netuším.Preto som sa snažil popítat skusených bikerov.
19.03.2010 - 16:55:45
00
No tu vymenu hlavka si urobím sám.Videl som na nete lisovač tých misiek.Kedže som strojár nebudem kupovať na to prípravok.Vyrobím si lisovač v robote sám a je to zadara. 8) Všetkim dik za radu ohladne vyberu hlavka 8)
19.03.2010 - 17:30:58
00
keyboard_arrow_up