inak mala vychytavka..zmazte si cookies a cache prehliadaca a mozete hlasovat kolko chcete 8)
ps tak kazdy tak 2-3X...


Naposledy upravil large dňa 18.03.2010 - 19:42:30, celkovo upravené 1 krát.

18.03.2010 - 19:38:37
00
no len zas neblbnite, nech tu anketu hneď nezrušia..
18.03.2010 - 19:40:27
00
To si fakt myslíte, že niekto kompetentný z kraja sa bude riadiť výsledkami nejakej internetovej ankety? :D
Áno, ten super úžasný 15 rokov sľubovaný cyklomost do Rakúska by takto za rok už mohol stáť. Určite si to starosta Devínskej dá do svojej predvolebnej kampane na jeseň ako svoj úspech, skôr ako jeho niekoľkoročnú neschopnosť, ale to je o inom.
Ja považujem za prioritu vybudovanie cyklochodníka z Karlovky do Devína, ale stále o tom len čítam ako sa to nedá, ako sú vodári najprv za potom proti, potom niečo s prechodom popod kameňolom a tak ďalej. Vidieť ako sa po Devínskej ceste (inkriminovaný úsek) hlavne v lete premávajú cyklisti, často s malými deťmi a okolo nich rýchlo jazdiace autá, je smutné. Škoda, že tam neexistuje taká reálna koncepcia, projekt ako v prípade cyklomosta.
Pre mňa je súčasný stav, ktorým sa prezentuje magistrát, o budovaní cyklochodníkov v rámci mesta, skôr výsmech. Ale chápem ho, priority sú inde... :cash:
18.03.2010 - 19:50:07
00
Wukie:
V podstate mas pravdu, len jeden detail Ti trosku unikol. Devinska cesta, ktora je velkym problemom pre bikerov nepatri BSK, ale mestu, magistratu. Takze ten by mal konat. Mozem Ti povedat, ze som clenom novovzniknutej komisie na magistrate, ktora zacina riesit cyklodopravu. A je to presne tak, ako pises, nic sa neda, vsetko je problem...
Ale urcite ustupky uz musel spravit i magistrat, i ked nie v tom regione, ako potrebujeme... :(
Ale 30.3 mame opat po polrocnej prestavke dalsie zasadanie, tak sa tam dost chystame viaceri na magistrat zatlacit, aby sa konecne zacala risit cyklodoprava, a nie hrat sa na piesocku.
Preto som teraz uvital iniciativu BSK, ze aj on chce riesit nielen cyklodopravu, ale aj cyklotrasy. Myslim, ze BSK by mohol mat paky na to, ako magistrat doslova dokopat k veciam, ktore doteraz nechceli riesit. Metyka sa to len Devinskej cesty, ale ja napriklad Mlynskej doliny, centra BA, Racianskej ulice a pod.
Preto treba podporit tento ustretovy krok BSK, a az neskor kritizovat. Ked sa ukaze, ze ani BSK nic neporiesi. Ale myslim, ze ak novy zupan za par dni vo funkcii podpisal zmluvu o vystavbe mosta v Devinskej Novej Vsi, tak to znaci, ze ma zaujem nieco pre bikerov riesit... A myslim, ze to neostane len pri moste.... ;)
18.03.2010 - 20:19:00
00
Keď mám za seba povedať, tak ani neverím, že sa mosta z DNV do Schlosshofu dožijem... Je to taký sopeľ, podobne ako spomínaná cyklocesta z Karlovej Vsi do Devína. Je síce pekné, že ju pred pár rokmi potiahli "až" k mostu na Sihoť, no stále je tam zopár km cesty.
A čo sa týka hlasovania, mám istý problém, za čo zahlasovať. Alternatívy sú "nijaké". Jedine dokončenie cyklochodníka asi dostane môj hlas...
18.03.2010 - 21:42:27
00
Tak som si tu anketu pozrel a v podstate musim povedat , ze je pomerne velmi vagne formulovana.
Rozoberiem to :
a) Vybudovať bezpečné križovatky cyklotrás a miestnych komunikácií po celej Bratislave.
Najprv tie cyklotrasy musia existovat
b) Prepojiť všetky cyklotrasy v Bratislave a okolí.
Ktore ? Tie najdolezitejsie tahy su stale bez cyklotras
c) Prepojiť existujúce cyklotrasy v kraji s rakúskymi a moravskými cyklotrasami.
Toto nie je az taky akutny problem, kedze nejake prepojenie je (dalsie bude) a hlavne, v Rakusku to nie je az tak nebezpecne jazdit, plus tento bod patri do b), len je konkretnejsi
d) Vybudovať zabezpečené parkovacie miesta na bicykle pri významných objektoch.
Pekne .. ale je omnoho dolezitejsich veci, naviac uz to vidim, spravi sa nejaky parking na 2 miestach, po 2 mesiacoch bude rozbity, zelezo ukradnute a byvat tam budu bezdomovci.

Takze ak mam byt adresny a vecny potrebujeme nieco co sa da pomerne presne pomenovat, vytycit, sledovat a dokoncit. Potom mozme dalsie. A napodiv, mame tu bod

e) Dobudovať cyklotrasu od Karloveského ramena po Devín.

Myslim, ze ak chcem hlasovat, nie je co riesit. Tento bod je pomerne presne formulovany a jasne zadanie. Naviac je to dost akutne, spoji hradzu od Gabcikova az po Anger(teda SR naprotivok) v jednu kompaktnu cestu. Odtial je cesta do Stupavy (sice dost zabavne ukoncena) , kde potom je mozne tahat dalsiu do Borinky. Ale to uz je mimo tuto temu.
Dalej je potrebne vybudovat komplet cyklocestu od Racianskeho, resp. Zeleznej Studnicky az do Pezinku, preopjenie Patronka-La Franconi a .. velmi dolezite .. prepojenie hradzovej (Prievozsky most) cca cez Bajkalsku (nejake zvysky tam su) az po vyssie spomenutu (zatial neexistujucu) cyklocestu na smer Zelezna/Pezinok.
Dalsie lokalne cyklocesty uz vyzaduje viac informacii , za mna napr. Stare Mesto a cyklocesta do neznama za Novym Mostom, Stare Mesto ako take.
18.03.2010 - 22:46:26
00
laco: mne je jasné, že cesta patrí mestu, ale prečo sa v tom teda angažuje kraj?

Dávnejšie som čítal, že cena (asi priemerná) 1km cyklochodníka stojí 1 mil SK, podľa mňa je to prehnaná cena, ale asi ako všetko v dnešnej dobe... Keď som si pozrel nejaké ceny tých bratislavských cyklochodníkov tak 1,6km v Dúbravke za 205 000E, 2 km vo Vrakuni za 300 000E :) to sú iné pálky. Rozumiem, že nie všade je to rovnaké aj podmienky sú rôzne, nie je to len naliatie asfaltu, ale aj tak :)
Ten cyklochodník do Stupavy bol dobrý krok, povedal by som, že to spravila Stupava sama, pre svojich občanov. Len to zakončenie trochu pokrivkáva.

tmax: ten cyklomost bude, už sa s ním našaškovali dosť, len sa čudujem tým rakúskym obciam pri hranici (Markthof, Sloshof čí aké sú tam), že s tým súhlasili. Doteraz tam od vojny žili v úplnom kľude, bol to posledný zapadákov a teraz sa im to tam zmení, pretože nie len cyklisti tam budú prechádzať, ale aj kedajaká čvarga...

laco: to, že si členom tej komisie je chvályhodné a držím ti v tom palce, aby sa tam niečo vyriešilo. Veď idú jedny voľby, po nich na jeseň ďalšie, tak by tí ****** mohli byť prístupnejší :)
19.03.2010 - 06:49:11
00
S tym cykochodnikom do Stupavy je to take ehm .. vykostili tam kus lesika, spravili krasny cyklochodnik, nadherny hladucky, hned tam nabehli ziletkari,potom korculiari :lol: .. zakoncenie nekomentujem, ale chcel som povedat, ze to vyzera smiesne, ked chudaci auta, co tam chodia na zahradky uz maju problem sa dostat cez brutalne diery na tej ceste :D
19.03.2010 - 09:45:09
00
jaaj korčuliari, som zato aby sa všetky cyklochodníky robili z kociek!
zasadne chodia 3-4 vedla seba a druhá polovica ledva natom stojí a človek nevie na ktorú stranu spadnú..

nakoniec to skončí ako hrádza, kde sa to dopracovalo časom k zákazu bikom a odčlenenie na vedlajšiu..
19.03.2010 - 10:15:12
00
Na hradzi za chvilu zakazu vsetko a budu sa premavat len auta, ustavicne tam nejake auta stretam, policiu, hasicov, zachranku, a n dalsich :tmi:
19.03.2010 - 10:16:18
00
Kesalp to vzdáva a po ťažkom rozhodnutí zavesil Meridu na klinec, prechádza na žiletku :rofl:

Prílohy:

hradza 003.JPG
hradza 003.JPG 385.06 KiB thumb_up0thumb_down

hradza 002.JPG
hradza 002.JPG 422.99 KiB thumb_up0thumb_down

21.03.2010 - 14:34:14
00
tak mi tu méridku moze darovat :$ aj tak mu ju nikdo nekupi :P
21.03.2010 - 15:26:41
00
Kesalp to vzdáva a po ťažkom rozhodnutí zavesil Meridu na klinec, prechádza na žiletku :rofl:

Chalani, to kde sa ste boli kupat ? :D
Ale vazne, kde ste to boli, pri akom jazere ?
21.03.2010 - 16:22:34
00
Veľký Zemník v Petržalke.
21.03.2010 - 16:31:55
00
AHojky,.

Piatok som bol so susedou troska pojazdit v Martinskom lese, kedze po dlhej zime, sme necheli ist hned na karparty, lebo by to nedopadlo velmi dobre, takze len tak troska sme sa pomotali po lese, a dali sme biednych 35km, a uz som citil ze kondicka je prec, uz som nevladal, iba po rovinke :))

par fotiek-
Príloha:
hojdacka.jpg
hojdacka.jpg 252.51 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

Po zltej, vpozadí Sv. Martin.jpg
Po zltej, vpozadí Sv. Martin.jpg 347.18 KiB thumb_up0thumb_down

V lese, cesta este schopna.jpg
V lese, cesta este schopna.jpg 627.34 KiB thumb_up0thumb_down

moj tatos.jpg
moj tatos.jpg 274.48 KiB thumb_up0thumb_down

tak toto niee.jpg
tak toto niee.jpg 554.01 KiB thumb_up0thumb_down

karpaty od posedu.jpg
karpaty od posedu.jpg 193.47 KiB thumb_up0thumb_down

21.03.2010 - 17:02:00
00
keyboard_arrow_up