Rozhodujem sa medzi týmito dvoma brzdami Hayes alebo Avid, ktoré by sa viac oplatilo kúpiť z týchto dvoch???
hayes stroker trail
http://www.hayesdiscbrake.com/brakes/stroker/stroker-trail/


avid elixir cr
http://www.sram.com/en/avid/hydraulicdiscbrakes/elixircr.php
17.04.2010 - 12:25:33
00
rok som jazdil Traily-su to spoko brzdy ubrzdili vzdy ale teraz som si kupil CRka a su o dost silnejsie (a to ich este nemam zabehnute) cize za mna Avidy :y: brzdova paka sa mi zda lepsia na Hayesoch ale je to o zvyku

a ak chces CRka a nevadilo by ti ze nemaju carbonovu paku tak tu ich mas...

http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=22_35&products_id=3494
17.04.2010 - 12:31:35
00
Urcite elixiri CR...
17.04.2010 - 13:21:25
00
hayesy som nemal či že nehodnotím
ale elixir cr vlastním mam s alu pákami a som nadmerne spokojný ale možno preto lebo predtým som mal mechanicke shimano br-m415 :D
17.04.2010 - 17:10:53
00
ako neviem nakolko gramaris,ale ak Elixiry,tak s alu packou.Karbonova packa vraj zvykne pruzit a skresluje to chod packy,su potom gumovitejsie...
18.04.2010 - 16:50:11
00
Mam ich s karbonovou packou a pozem povedat, ze ziaden rozdiel tam nie je. Ta packa z karbonu je rovnako pevna ako ta z Al. Skusal som tie elixiri aj s hlinikovou packou a rozdiel je fakt len v odvzusneni.
18.04.2010 - 17:22:22
00
tiez mozem komentovat iba Elixiry... super davkovatelnost, top sila - jednoznacne jednoprstovky,
a vobec nepolavuju v ucinnosti ani po 30 min svizneho zjazdu a nonstop pribrzdovania..
myslim ze kdesi v decembrovom "bike" bol test dokonca aj volne stiahnutelny ako pdf... myslim, ze nie je co riesit, chybu s Elixir CR urcite nespravis
18.04.2010 - 23:37:09
00
tiež nad nimi silno uvažujem jednak dizajnová vec a po druhé aj funkčná takže ostaň pri avidoch :y:
19.04.2010 - 00:10:28
00
...tak aby to tu všetci len nechválil pridám tiež svoju skúsenosť s Elixir CR.
Nové, vybalené z krabice a páčka zadnej brzdy zatečená, chod zadnej páčky asi 2x dlhší ako na prednej pri rovnakom nastavení ... niekoľkokrát som to odvzdušňoval, aj v servise... a dôkladne, no stále v tom bol vzduch a páčka vydávala veľmi divný, taký čvachtavý zvuk + sústavne sa objavovala kvapalina pod gumenou krytkou na prípoji hadičku k páčke ...
Nasledovala reklamácia, mesiac bez biku, druhá reklamácia pretože na tej prvej neodstránili to tečenie kvapaliny - dalšie tri týždne bez biku ... no a potom .. síce nič netieklo ale páčky mali stále rozdielny chod a to tak, že zadná mala takmer 2x dlhší chod ako predná. Dalo sa to doladiť tým nastavením PAD contact, ale len tak, že zadná bola takmer na maximum zatiahnutá predná takmer na maximum povolená ... takže nejaká výhoda v nastavení PAD tam nebola ... možno to bola vadná sada, no brzdy sú už preč, momentálne brzdí Shimano XT a spokojnosť.
19.04.2010 - 07:20:27
00
hmm, jazdil som oboje a poviem ti k tomu len toľko, tie Hayes niesu brzdy, vôbec nad tým neuvažuj. Skúsil som vymeniť kotúč, platničky ale nula bodov. Nikdy sa nepodarilo nadstaviť správne platničky (šúchajú o kotúč). Brzdilo to horšie ako mechaniky BB5. Tie Elixir super. Zatial žiadne mínus. Páčka je o kus hrubšia na plochu k prstu čo mi vyhovuje, taký lepší pocit že to máš v ruke... K tej pružnosti neviem, mám carbon páčku a nespozoroval som nič také.
19.04.2010 - 07:46:54
00
Mam ich s karbonovou packou a pozem povedat, ze ziaden rozdiel tam nie je. Ta packa z karbonu je rovnako pevna ako ta z Al. Skusal som tie elixiri aj s hlinikovou packou a rozdiel je fakt len v odvzusneni.

Hm,tak to pocujem rad,ze to nieje citit...nejake recenzie z mtbr
19.04.2010 - 08:03:24
00
Nemal som sice traily ale ryde a tie stali zo hovno..teraz mam crka a to je ohromny rozdiel
19.04.2010 - 16:00:47
00
keyboard_arrow_up