Kaktusbike Svätojurský MTB maratón 2010

17.04.2010
1. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Svätý jur (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
privitam akykolvek konstruktivny navrh na zlepsenie ;)


Bolo by vhodne chlapcom na motorkach vysvetlit, ze tam nie su motorkarske preteky, ale ze ich povinnostou je dbat na bezpecnost pretekarov. Priamo pred mojimi ocami na BK jeden z nich skoro zostrelil pretekara. Chybalo fakt par centimerov.

Co sa tyka prilieb, malo by byt tiez naprosto jasne, aka prilba. Ked nie je definovane jasne, co je prilba povolena na pretekoch, tak tam mozem vozit aj satku potiahnutu polystyrenom, ze ...a to obzvlast, ked pretekari vyhlasuju, ze idu na vlastne nebezpecie.
19.04.2010 - 13:36:32
00
to romanx: Teba niekto kontroloval pred startom? Mna nie, takze jedine miesto, kde mi mohol niekto z organizatorov nieco povedat bola obcerstvovacka, pripadne ciel.

Neviem preco sa toto riesi pri kazdom druhom maratone. V propoziciach je napisane, ze helma musi byt na hlave pocas celeho preteku. To co nosi na hlave tento chlapik je helma, alebo nejaka capica? Ak to je helma a nedal ju z hlavy dole, tak sa nema co riesit. A kontrolovat vek, resp. datum vyroby nasho vybavenia je absurdne podla mojho nazoru.

Na maratonoch startuju dospeli ludia (alebo aj mladsi ako 18 rokov, ale so suhlasom svojich zakonnych zastupcov), ktori maju svoj vlastny rozum a jazdia na svoju vlastnu zodpovedost (to je v propoziciach tusim uvedene tiez).

Minuly rok jazdil moj kamos maratony na 15 rocnom biku a nikomu to nevadilo...
19.04.2010 - 13:41:22
00
predpokladám že áno.. tento ujco sa už na viacerých maratónoch rozoberal kvoli tej čapici čo nosí na hlave.. konečne organizátor zasiahol :handshake:



Suhlas s CraObsom.... ujo je už dosť veľký na to aby si vedel domyslieť následky. Tá jeho koženka sa naozaj pretriasala už veľakrát. A snáď nepotrebujeme na všetko zákazy a príkazy aby sme vedeli čo je ešte prípustné a čo nie :?:
19.04.2010 - 13:43:10
00
To akoze kozenkova prilba hlavu neochrani ? :x
19.04.2010 - 13:55:13
00
to čo ma ten bajker na hlave
(výraz ujo by som si láskavo odpustil)
je legána "mierne retro" cyklo prilba z obdobia,
keď väčšina z vás ešte ťahala dreveného káčera po dvore,
alebo si hľadala ešte len miesto v tatíkových trencloch :tmi:

(mimochodom ak je pravda čas okolo 2:10, tak by to natrel veeeľmi, ale veľmi veľkej časti tohoto fäora bez rozdielu veku, pohlavia, národnosti, farby pleti a náboženstva)
a mimochodom 2: predpokladám, že v drvivej väčšine návodov na použite Vašich bajkov je napisané, že nie sú vhodné na pretekárske účely, ... napríklad
a mimochodom 3 to s tým rokom 1970 bolo myslené ako žart
(pre tých, čo im to pri čítaní nedošlo)
19.04.2010 - 14:24:49
00
o kožených,remienkových prilbách sa tu toho popísalo už dosť, hlavne ohľadom tohto pána ktorý jazdí i bez rukavíc ... bola tu i taká pekná fotka ako dlaňami šúcha časť šotolinovej cesty na minuloročnom kráľovi záhoria.

Inak na štarte som začul moderátora ako rozpráva niečo o človeku bez prilby, náhražkách prilby, klobúku vyplnenom slamou a tuším i o štarte len na vlastné nebezpečenstvo (čo je tak či tak). Klobúk vyplnený slamou spomenul i v cieli, takže predpokladám že reč bola o tomto pánovi, takže je dosť možné že o dnq vedel vopred.
19.04.2010 - 14:45:34
00
Pojem cyklisticka prilba upravuje STN EN 1078. Podla tejto normy by mal usporiadatel rozhodnut, ci dany pretekar splna podmienky....
Nic ine.....
19.04.2010 - 14:50:00
00
to čo ma ten bajker na hlave
(výraz ujo by som si láskavo odpustil)
je legána "mierne retro" cyklo prilba z obdobia,
keď väčšina z vás ešte ťahala dreveného káčera po dvore,
alebo si hľadala ešte len miesto v tatíkových trencloch :tmi:

(mimochodom ak je pravda čas okolo 2:10, tak by to natrel veeeľmi, ale veľmi veľkej časti tohoto fäora bez rozdielu veku, pohlavia, národnosti, farby pleti a náboženstva)
a mimochodom 2: predpokladám, že v drvivej väčšine návodov na použite Vašich bajkov je napisané, že nie sú vhodné na pretekárske účely, ... napríklad
a mimochodom 3 to s tým rokom 1970 bolo myslené ako žart
(pre tých, čo im to pri čítaní nedošlo)


:lol:
..keby vedel, aka diskusia tu je o nom ...
19.04.2010 - 14:52:46
00
No ja som prave siel pisat ako velmi sa mi pacilo a ako som spokojny s mojim prvym maratonom vzivote.. Ale ak je pravda, ze organizatori zobrali tomu bajkerovi druhe miesto iba preto ze nemal polystyrenovu prilbu ale bola z ineho odolneho materialu tak je to velmi smutne :( vzhladom na to, ze v propoziciach a ani nikde inde som nic nepostrehol zeby bol na prilbu daky povinny standard... nepoviem nic keby ma ciapku.. ale toto.. dost nespravodlivost ale taky je zivot.. couz.. Za mna osobne :clap: za pekne druhe miesto pre dotycneho..
A teraz to co som chcel napisat: Velmi som prekvapeny vysokou urovnou cyklo-pretekov.. :) Bajkujem dlhe roky ale na zavod som sa odhodlal az teraz a urcite pojdem zas.. :) Perfektna organizacia.. super znacenie.. fakt klobuk dole :y: pocasie super.. obcerstvovacie stanice sa zjavili vzdy presne ked som ich potreboval.. :) a v blate bola haluz a ktomu mam sa aspon na co vyhovarat, ze som nevyhral.. :D
19.04.2010 - 15:00:31
00
Pojem cyklisticka prilba upravuje STN EN 1078. Podla tejto normy by mal usporiadatel rozhodnut, ci dany pretekar splna podmienky....
Nic ine.....


Ja myslim, ze rozhodnutie ci prilba splna alebo nesplna danu normu nie je na usporiadatelovi, to by sme si mohli vsetci rozhodovat o normach ako sa nam zapaci. Ja osobne nie som zastancom kozenych prilieb, kedze imho dnesne prilby su minimalne komfortnejsie ale zaujima ma v com danej norme nevyhovuje. Plus dalsia vec .. v propoziciach maratonu je napisane, ze sa vyzaduje prilba. Nie prilba podla normy, ale prilba, min. na web stranke to tak je. Teda tam mozem dojst aj s vojenskou prilbou, ci prilbou pre jazdu na koni, ze ano. A nie je tam ani napisane, riadne upevnena na hlave ...

Plus .. podla STN kazda prilba, ktora prekonala pad, ci naraz uz nesplna normy, mali vsetci pretekari taketo helmy ?

Nechcem rypat do tejto veci, ale ak sa ide hrat na normy a predpisy, tak to treba robit presne, zrozumitelne a poriadne ...
19.04.2010 - 15:13:23
00
:lol:

lh5.ggpht.com
19.04.2010 - 15:21:20
00
zeby celovka s panom Bahnom? :lol:
19.04.2010 - 15:26:22
00
LL- ujco nieje nič osobné ani vulgárne :) pre mňa bežný výraz pre staršieho muža ako ja :D

ad helma- daný pretekár určite vie že na jeho helmu už padlo viacero sťažností, bolo viacero diskusií, takže mám pocit že je to z jeho strany čistá rebélia a určitým spôsobom provokácia a s tým že raz narazí na diskvalifikáciu počíta..
to že to bola volakedy najlepšia helma na trhu nikto nespochybňuje, ale dnes sú štandardy dosť inde a v propozíciách sa asi tak trochu spolieha na ludskú logiku, že tam nikto nepríde s tankistickou, robotníckou alebo inou helmou! ale tak ak niekto dokáže že ta koženka pri páde zachráni hlavu porovnatelne s dnešnými plasťákmi a nebudem musieť zoškrabovať zvyšky bikerovho mozgu a odťahovať mŕtve telo z traťe tak zmením názor a kludne nech si v nej jazdí ďalej..

prilba nemá žiadne + oproti dnešným :n:
19.04.2010 - 15:38:48
00
"rebelia" to určite bude, hlavne jeho výkonom :-)
a sťažností bolo, ... to je pravda, ... ale iba od spolu-pretekárov,
predpokladám hlavne tých, ktorých nechal za sebou
:wasntme:
osobne by som takú "kolbasku" strašne rád vlastnil, rád ju vyvážim napr. hruškovicou 1:1
19.04.2010 - 16:03:44
00
myslím že väčšine pretekárov sú jeho výkony "ukradnuté" nie každý chce na bedňu (teda chce, ale chápe že to nepôjde :) )
lenže ono sú to práve spolu-pretekári ktorí ho (alebo kohokolvek iného) v prípade úrazu nájdu, zachraňujú a dávajú dokopy.. aspoň prvých pár minút kým dojde záchranka..
19.04.2010 - 16:11:34
00
keyboard_arrow_up