napisal som do suntouru a tam ma chlapik upozornil, ze je to dolezita skrutka, tak mi ju poslali obratom gratis...z nemecka to tu bolo za 3 dni leteckou postou ;)
31.03.2010 - 22:16:40
00
Ludia ako je to z tou olejovou patronou? Mal som vidlu otvrenu a vsimol som si ze ten piestik z tlmiacej patroni ide dost tazko dnu/von a vydava dost divne zvuky, take pseudozbnkanie. A taktiez ked piestik rychlejsie vopcham do patrony tak sa mi visunie spat o kusok. Cisto jak keby tam bol vzduch. Co stym, popripade skadial zohnat novu patronu?
05.05.2010 - 23:08:02
00
zblnkanie tam musi byt pocut - vnutri je olej so vzduchom tecuci cez labyrinty odskoku a? kompresie :) po zasunuti sa tiez musi piestik trochu vysunut, pretoze objem piestika stlaca vzduch vovnutri, ktory ho nasledne vytlaci s5 von. keby bola patrona plna oleja, piestik by si nevtlacil dnu ani o kusok :)
06.05.2010 - 07:38:36
00
Podla man v tmiacej patrone nema co hladat vzduch. Podla man tam ide len o posun samotneho piestiku v oleji a podla tych klapiek alebo coho zalzezi ako rychlo pojde ktrym smerom teda lahko dnu a pomalsie von... tot moj nazor. A pri zapnutom locku su tie klapky zavrete tym padpm by teoreticky nemal prechadzat olej a piestik by sa nemal pohnut
06.05.2010 - 10:59:31
00
ale uvedom si, preco ten olej vlastne prechadza tymi otvormi (labyrintami) pri vidlici moze byt vzduch v tlmici, pretoze je skoro kolmo na zem, cize vzduch je horea olej dole... vacsina vidlic ma v tlmici vzduch (jedina o ktorej neviem je Fox s FIIT tlmicom, kde je vzduch v humennom vaku). Objem piestu, ktory sa vsunie do tlmica totizto vytlaci olej smerom dohora (napr) a stlaci vzduch nad nim.. tento presun oleja je potom regulovany prietokmi a vytvaraju tlmenie ci uz kompresie alebo odskoku.
V tlmicoch je to zlozitejsie lebo nie su kolmo orientovane na zem, cize by nebol vzduch oddeleny od oleja (nad olejom). preto su v tlmicoch pouzite pohyblive piesty s vzduchovou komorou (vid male nadrzky na tlmicoch), pretoze aj tu sa MUSI vytlaceny olej niekam odviest.
06.05.2010 - 17:16:07
00
Ok verim nehadam sa :-D
No mam este jednu otazku. Mam epicona na V break. A presiel som na hydry no zaboha neviem vyrvat tie pivoty z vidly. Vizera to ako nasrubovane do vnkajsieho bloku no zaboha to nejde vysrubovat, Jedna otacka sa mi podarila ale ... vobec sa netvari zeby sa cel visuvat alebo lahsie krutit...
08.05.2010 - 14:06:17
00
skus tam streknut wd, ja som tiez mal trosku problem odmontovat pivoty z ramu
08.05.2010 - 20:50:43
00
Z ramu hej to viem 100% ze idu von a hej olej som tam tiez dal. By ma zaujímalo ci uz niekto daval dole z epicona tie piovoty. Lebo akoze chytil som to francuzakom jak sa len dalo a celou vahou som sa nato zavesil a len uplne nepatrne sa to snazilo pohynat, pritom sa aj dost deformovali hrany zaco sa to da chytit. Tak ci nato neni este daka finta. Lebo mi tie kypte lezu na nervi a tiez vaha navyse - niesom gramer ale predsa...

Ked nic neporadite schopne skysim zhodit vidlu a dat to do zveraku a tocit celou vidlou... ale to je posledne riesenie, uz sa mi to totiz nece 4.x rozoberat...
08.05.2010 - 21:11:38
00
a preco to robis s francuzakom? mali by tam byt normalne zarezy na vidlicovy kluc
08.05.2010 - 21:19:23
00
Vpodstate hej Valec na ktorom su su dve protilahle strany zbrusene ale len veeelmi miierne. A vidlicovy kluc ma ovela vaciu voli nez dobre dotiahnuty franuzak. Vidlicovym by som to ohobloval do hladka...
08.05.2010 - 21:38:23
00
ty nemas rad svojho epicona...
08.05.2010 - 21:44:51
00
tak neviem co mas za kluce, ale mne to sadlo takmer presne na pivot...
08.05.2010 - 21:46:02
00
Mam rad svojho epiconika :inlove: . Aj sa onho staram vzdy ked sa da. A zatial ma nesklamal :-D Teraz trosku vyrastol uz ma 120mm :-D. v detstve bol chorlavy ale 2 operacie mu pomohly. Problemi z plucami furt mu mizol vzduch.

Ale ved to je vpodstate jedno akym klucom... ide oto ze to ide nenormalne tazko bez znamky uvolnovania, to mi dakto skomentujte... Neni mozne ze su tie pivoty vo vidle napevno? Teda len nejak vlysovane alebo co?

EDIT: http://www.bike-forum.cz/forum/pivoty-na-epiconu.html takze asi nato pojdem fakt len brutalne...
08.05.2010 - 23:37:26
00
Mne to robil kamos - profik zo servisu a pouzil na to zverak - zverak nasadil na pivoty, poooriadne dotiahol a dvaja sme siiilno tahali az to povolilo a pekne vyslo von.
08.06.2010 - 14:41:35
00
Ja som to chytil do zveráku,dotiahol na max ale ten kov,z ktorého sú vyrobené pivoty je na ***...Celé sa to len pretočilo a obrúsilo :|
08.06.2010 - 16:10:04
00
keyboard_arrow_up