AUTHOR ŠELA marathon

07.05.2011
1. kolo - Inter Mountain Series
MTB maratón
Lipník nad Bečvou (Česká republika)

Propozície, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (13)
Eddie_GFlinkerftakopyskhouseloverjana1JojoJuniorixmishoxpatronrootSp4jotmax
Roberto

img5.rajce.idnes.cz
09.05.2010 - 10:08:18
00
kajco

img5.rajce.idnes.cz
09.05.2010 - 10:09:16
00
...v roku 2008 som tam zazil krupobitie, snad to horsie nebude,...

ja som tak naivny blbec... :headbang:

...ale najvacsia zbava bola, ked moje zapadnute auto 8 ludi vytahovalo z blata na parkovisku... :x
09.05.2010 - 12:29:34
00
Roberto

Jaký fešák som tam bol! Ja len toľko že keď začalo pršať tak som si hovoril že sa dám asi na vodné pólo. Vody síce rovnako, ale blata je tam ďaleko menej. Každopádne pekný a drahý zážitok... :cash:
09.05.2010 - 12:42:19
00
Tak to bolo nieco :D Prva polovica super, to bolo fakt perfektne, sice bolo sem-tam blato ale dalo sa paradne jazdit a fakt ma to bavilo. No ked zacalo v polovici na tom poli liat, dostal som celkom slusnu depku z blata a mal som normalne chut to zabalit :swear: Co sa na tej luke robilo, to bolo fakt neskutocne...tlupa bikerov sa prebijala cez pole kade sa len dalo :D Dokonca jeden borec hodil bike do travy a ze na to serie :D Motivacia akosi neprichadzala a skoro celu druhu polovicu som sa fakt trapil, potom ma este zacala aj boliet slacha pod kolenom tak som radsej zvolnil a len sledoval ako sa cezo mna valia osatni. Ked som ale uvidel opat hrad tak som sa vzchopil a dobojoval so ctou az do ciela. No a taky zadrbany som uz fakt dlhooo nebol :D

Ale ako zazitok tom bol naozaj silny :rock:
09.05.2010 - 18:57:20
00
Imroman: Istotne máš na mysli tie "ryžové polia" :-D za treťou občerstvovačkou. Ja som sa tade prečlapkal, zalomil vľavo a pekne po asfaltke hajde dom. To už nemalo nič spoločné s bajkovaním. V ktorej vlne si štartoval?
09.05.2010 - 21:37:35
00
No, presne tie som mal na mysli :D Tam ma to fakt skoro zlomilo...ale kedze som trat poznal tak som vedel, ze potom uz bude viacej zvaznic a ciest a ze by to mohlo byt lepsie...a aj bolo...vdaka bohu :D

Ja som startoval v prvej vlne...
09.05.2010 - 21:48:18
00
no krasa ,
teda nie su uz aj nejake tie fotecky, tie rizove polia by som rad videl ....
09.05.2010 - 21:59:10
00
Imroman: Tak to ste museli mat ešte vcelku do pohody. My sme mali neskory prichod, takže až tretia vlna a až to bola brutalita, ked tade pre tebou prejde tak 600 bajkerov. Start sme pekne odpalili, takze sme si spravili priestor zozdau, ale samozrejme, ze druhu vlnu sme chytali na tych najuzsich miestach, bez moznosti obehnut. Takze, tu peknu turistiku, kazilo az moc bajkovania. :-D :-D Ale na druhej strane chcem vsetkym obiehanym podakovat, ze sa snazili, kde to bolo co i len trochu mozne, a uvolnili trat.
09.05.2010 - 22:17:53
00
pani... tak aj ja prihodim...
isiel som tam len preto, ze som si zaumienil prejst celu IMSeriu...a hlavne preto som sa na to nevysr.al, ze uz vo stvrtok prestalo liat a piatok pieklo slnko a ja som si uplne naivne myslel, ze to co predpovedal meteoradar.cz (pocitacova animacia priebehu sobotnajsieho pocasia, kde asi o pol12 sa vytvorilo mracno a lejak..co mu celkom vyslo :P ....)..nevyjde..
a veru rano bolo uzasne krasne...aj prvych 30-35 km bolo uplne super..ako imro hovoril, aj ja som si to uzival, ale kedze som startoval az na konci 2 vlny mna to zastihlo uz za 2obcerstvovackou...a to som sa prave vyzliekol!...ma sa ker!!!!...to co sa dalo predtym s krasnym endorfinom v krvi z radostou prebrodit..tentokrat tieklo a spiechalo, zacala byt kosa....a vsetko mi pripominalo moje onehda zazitky(horal8,sulov9 :fubar: )..zname to vizie tecucej zeminy...rozorane polia,luky, kompletne roztopene traily.....ma sa keeer! ]:)
nastastie ma to vsak nejak moc nenicilo, lebo som nejak dufal, ze to je len prehanka...a nadruhu stranu tam bola uzasna priroda a kopec spolubojovnikov ktory ma neustale obiehali, alebo ja ich, alebo padali kade sa dalo, ci nedalo, alebo nadavali s kolesami v ruke, so zabahnenymi deravymi dusami, urvanymi saltrami, ...sceneria ako sa patri..takze ja som sa vlastne citil celkom fajn...ani kriza, ani technicke problemy..ani ziadne ine neduhy okrem toho povrchu.....a :sun: vyslo znova a ja som sa vytesoval..ako je to super...ako niektory divaci kricali.."uzi si to mohlo to byt horsie"... :rofl:
velike uznanie patri konstrukterom epica...toto bola trat pre neho stvorena..parada ako to vsetko zvladol...teraz je v bavlnke vysuseny, naolejovany a ja stasny...
tato trasa bola jedna z najuzasnejsich ake som kedy isiel a nebyt toho pocasia bola by naj!..tolko singlov a paradnych technickych zjazdov som nikde inde nezazil! :y:
a dokonca som si dovolil taky luxus ako bola masaz na poslednej obcerstvovacke! :coffee: :*: :hug:
zacali sa objavovat nejake krciky a maser sa spytal ci si dam masaz aja, ze hej..ved co uz 200-300 bolo to jedno..aj tak sme isli v rade zasebou...
a ten komfort stal za to....dokonca som obehol vsetkych co obehli mna a este zopar naviac :muscle: ..ako pepek po spenate :party: ..
pani...ked mi zenske umyvali nohy teplou vodou a nosili papat a pit a maser z maserkou zatial uvolnovali tlaky....nebo v pekle..co vam poviem...vsetci cumeli na to divadielko :bow: :D
...a dokonca aj sucho bolo ku koncu.. :rofl:
....a co bolo najlepsie..bodka na koniec...trojita vyhra v tombole..resp. 3 spojene ceny a tak teraz nas byt krasli sialena mikrovlnka co vie do "krupava" piect, varit (este by aj umyvat mohla :lol: )...4 dni si uzijeme v alpach a este aj stojan na aftermud stavy mam... :party:
...skratka...super sobota na super akcii so super ludmi v super prostredi.. .. :clap:
09.05.2010 - 22:47:50
00
chlapi, musel to byt fakt masaker. klobuk dole pred vami :bow:
09.05.2010 - 22:58:26
00
shickmomber: Presne si to vystihol, super trať, skvelé singlíky. Nebyť tích troch prehánok/búrok, bola by to skvelá bajkovačka. Tie z toho spravili ten masaker :-)
10.05.2010 - 06:22:42
00
Tak veru, toto bol iny zavod v prekonavani samych seba!...som myslela, ze jursky bol zatial najhorsi, ale ani zdaleko sa nepodobal na Selu.... Dazd, blato, pady.....ale aj mili spolubojovnici bikeri, ludkovia, ktori povzbudzovali, dobra organizacia.....sms v cieli, ktoru som sice objavila az dnes :$ , inak paradicka!!!! :y: ^_^
Vsetkym naozaj, ktori to vydrzali a dosli do ciela :clap:
10.05.2010 - 11:33:28
00
tak mne sa to napokon tiez podarilo cele (93km) prejst :) ale asi tak ako imroman napisal, uzival som si to po tretiu obcerstvovacku teda cca do polovice - aj napriek tomu, ze dazd (lejak) mna zastihol este pred druhou obcerstvovackou (okolo dvadsiateho kilometra!!!) - start z konca tretej vlny...
jazdenie po singloch ma bavilo, aj ked to bolo riadne rozbahnene a rozryte... prestalo ma to bavit, vtedy ked sa blato zmenilo na hlinu, tj. hmotu ktora sa zacala neskutocne lepit na kolesa, bicykel, nohy, na vsetko.. zrazu mal bike asi 30 kilo a ja som musel tlacit este aj na rovine :( to budu tie imrom spominane ryzove polia...
pozitivne bolo, ze ked som prisiel na nejaku obcerstvovacku, tak vacsina ludi sa len pytala na najkratsiu cestu do ciela.. pozitivum bolo, ze bolo na trati menej a menej bikerov, tak som si mohol ist svoje tempo, ci uz na bicykli, alebo vedla neho :)
na poslednej dlhej asfaltke sa na mna dotiahli nejaki borci, kedze ja mam velky odpor vzduchu :) a potom som sa ich snazil udrzat az ku hradu. tymto som zo seba vydal poslene zvysky energie a ked som prisiel na hrad (do ciela), tak som zacal vnimat realitu okolo seba asi po desiatich minutach.. bol som hotovy. ten energy drink co som v cieli dostal potom asi zacal fungovat a ja som bol schopny sa zacat presuvat.. najprv len medzi dav (zdravim roota (s ktorym som sa znovuzoznamil na trase), ale v cieli mi akosi nebolo do reci...) potom ku autu, potom studenej vode a potom naspat do priestoru ciela, kedy uz bolo po vsetkom.. tak som si aspon zobral jedlo, pivo a siel naspat ku autu a hajde domov.. (este stale prichadzali bikeri do ciela)
ja by som k sele povedal asi tolko. bola to moja asi posledna sela, pokial nezmenia priestor ciela, resp. vyhodnotenia.
trat, znacenie, obcerstvovacky, sprievodny program, vsetko na jednotku, ale to ze start a ciel je od seba 4km, ze do priestoru ciela sa zmesti len obmedzeny pocet osob (nadvorie Helfstinu) ale najma absencia normalnych sprch a celkovo vsetko co biker po dojazde do ciela potrebuje ma daleko.. ano, ti co su naozaj rychly, maju na to dost casu, ale to niesu vsetci...
hm, ani smsku som nedostal :shake:

ako trening na Beskydy to bolo tak akurat ;)
10.05.2010 - 11:58:52
00
GPS záznam 58 aj 93 km náhodou niekto k dispozícií nemá?
10.05.2010 - 12:12:13
00
keyboard_arrow_up