jazdenie v zime milujem...len tuto zimu asi vynecham..je mi luto nicit novy specialized...ake mate skusenosti?...nici zima bike az prilis?
09.12.2006 - 17:36:29
00
aka zima?dnes som bol zajazdit a bolo poriadne teplo...parada.....pocasie je nejake divne...dufam ze potom nebude sneh do maja.....
09.12.2006 - 18:07:04
00
aka zima?dnes som bol zajazdit a bolo poriadne teplo...parada.....pocasie je nejake divne...dufam ze potom nebude sneh do maja.....


Taktiez este jazdim, ale kvoli pracovnej vytazenosti sa momentalne na bajk dostanem uz len cez vikendy... :(
09.12.2006 - 19:51:00
00
.....pocasie je nejake divne...dufam ze potom nebude sneh do maja.....

tak ked bude do maja, to sa pojdem obesit...
09.12.2006 - 20:14:43
00
Taktiez este jazdim, ale kvoli pracovnej vytazenosti sa momentalne na bajk dostanem uz len cez vikendy... :([/quote]

ja som tak uz roky :cry: ale vzdy lepsie ako dratom do oka :lol:
10.12.2006 - 11:56:07
00
vsetko vyriesi sal zaviazany cez tvar.ochrani prinosne dutiny, tvar a hlavne nedychas taky studeny vzduch. len v stupaniach si treba dat dolu okuliare kvoli zahmlievaniu a roseniu. ja takto jazdim uz dlhsie a zatial sa mi to osvedcilo - nebyvam chory kvoli biku


Do cca. -5 nemam potrebu riesit studeny vzduch. Ak je este menej (co je u nas na juhozapade zriedkavo), da sa pouzit spominany sal alebo komlet kukla.
Zahmlievanie okuliarov - zevraj lyziarske okuliare, co maju dvojite skla sa nezahmlievaju. Ja nelyzujem, takze neviem.... :D
10.12.2006 - 13:21:31
00
S dutinami mam dlhodobe problemy (uz davne spred bikovania). Preto si na zjazd nasadim kuklu (Moira Trio) a navrch este ciapocku z NoWindu.

jazdenie v zime milujem...len tuto zimu asi vynecham..je mi luto nicit novy specialized...ake mate skusenosti?...nici zima bike az prilis?


V lese urcite nie, je to naopak najsetrnejsie rocne obdobie (bez blata, prachu a vody). Len treba si najst pristupovu cestu do lesa bez chem. posypu...
10.12.2006 - 18:41:42
00
Cista pravda, v zime mi aspon opada blato, ktore som nachytal v lete(po dazdi) :D Co uz, nechce sa mi stale drhnut bike :wink: V zime je este 1 vec dobra, ze ked sa z_ebem z biku aspon to tak neboli. Jedine co mi vadilo, tak to boli studene ruky, ale teraz no problem, kupil som si shimana a zime mozem naplut do ksichtu. Len aby prisla :roll:
10.12.2006 - 19:53:59
00
No ja jazdim v zime viac ako v lete :P V lese je plno snehu, ladu, stromov, kamenov .... kto by nesiel
14.12.2006 - 15:50:56
00
Ozaj a ked sme pri tom jazdeni v zime, existuje nieco take ako zimne pneumatiky na bike :?: :!: Nemyslim take kde su kovove hroty, ale taka podobna zmes ako sa pouziva pri zimnych pneumatikach na aute...Hmmm ak viete nieco tak poradte...
nepocul som o nicom takom....a neviem naco by to bolo dobre......na snehu drzi vsetko rovnako......a na zladovatelom povrchu jedine hroty....inak je to o hubu.....
14.12.2006 - 15:51:50
00
4JAro: kenda vyraba nieco s hrotmy.a k teme.Ja som akorat dnes preniesol moju masinku z dielne do mojej izby aby nahodou cez tu zimu neprechladol :lol:
16.12.2006 - 20:42:29
00
nechcem zakladat novu temu, radsej tu:
ake Oblecenie nosite na zimu na bikovanie? kolko vrstiev a tak?
nosite pod helmu aj capicu alebo nejaku pokryvku hlavy?
poradte, v sobotu niekam idem a neviem presne co... dikes
21.12.2006 - 20:02:01
00
hlava:ciapka
telo:funkcne triko+bunda s membranou(ak je pod nulou tak este rolak medzi to)
nohy:spodky+dlhe bike nohavice s membranou,obycajne ponozky a botasky(v zime spd nejazdim)

funguje to spolahlivo.....tento vikend ale nejake mrazy asi nehrozia tak to neprezen s obliekanim
21.12.2006 - 21:05:40
00
to sa neboj, zase taky naobliekany ako cibula nebudem..... :)
21.12.2006 - 22:49:39
00
no v zime to chce hlavne funkcne veci.. lebo ked sa zle oblecies a spotis tak sa ta zima kruto prejavi takze wind-membrany kde sa da.. rukavice, bunda, gate.. na nohy bud zimne tretry alebo minimalne navleky (wind alebo neopren)..
inak aj veci su zlozite, vacsinou ale vyrobca uvadza ak maju zatelpenie do akych hodnot teploty su vhodne, podla toho pripadne treba kombinovat.. ale pri castejsich vyjazdoch ziskas prax a prehlad o svojich veciach a obleces sa presne tak ako mas :)
ale vrstvy su lepsie nez jeden hruby polartec 400, uz len koli moznosti vyzliect nieco ak si to prehnal ;-)
22.12.2006 - 08:27:32
00
keyboard_arrow_up