tak ,kúpil som ten imbus, ale tým som dosiahol len to, že som celý orech dal preč od náboja a môj pôvodný problém to nevyriešilo. Na druhej strane je akési gumové tesnenie ktoré by tomu mohlo brániť ale je tam dosť pevne na to aby som ho pre istotu prestal páčiť.

rebbel: pod dzindzikmi nič nie je čo by im bránilo stlačiť, lebo orech je plne funkčný, teda pracuje každý dzindzik.
18.05.2010 - 10:38:29
00
skúšal si ním točiť v smere,v ktorom to ide a zároveň ho povyťahovať?
18.05.2010 - 10:59:32
00
http://forum.mtbiker.sk/komponenty/problem-naboj-shimano-m525-t23241.html Ja som to tu riesil, a tiez som sa nevedel dostat dalej ako po prve dve fotky. A toto gumene tesnenie mozes dat kludne dole ale nic tym nevyriesis akurat uvidil gulicky v lozisku. A teraz ako som to rozobral, tak som si spravil z pasoviny pripravky aby my sadli do draziek a uz len vykrutil to.
18.05.2010 - 11:09:35
00
rebbel: skúšal
Matso: len stým rozdielom, že mysku už mám vykrútenú

Bol som teraz aj v dvoch servisoch ale tí asi "nevideli" rozobratý orech. Zajtra zájdem tam, kde som bike kupoval, len mam strach, že mi vynadajú do k******, že prečo som to rozoberal :lol: :angel:

Staré zlaté viackoliečko ...

PS: mám tušáka, že tam vo vnútri bude niečo zlomené, len sa to ešte neprejavilo na chode orecha.
18.05.2010 - 12:32:20
00
Rozoberal som starsie XT a LX orechy a po demontovaní mysky isiel plást orecha dole. Niekedy tam po rozobraní zapadla gulicka a neslo to vybrat.
Ktovie ci nezmenili konstrukciu. Skús vybrat najprv tú pruzinu, co je nad západkami a potom aj západky, mozno je pod nimi nieco, co to drzí.
Neviem ako nové SLX, ale ked to budes skladat spat, tak pozor na vazelínu. Ked sa jej dalo vela na zuby orecha, tak západky ju nedokázali vytlacit a chytali zuby na okraji, a niekedy to preskocilo na dalsí zub. Co bolo dost nepríjemné a tiez to znicilo zuby na orechu.

Mám doma rozobraný starý orech, mozem dat fotky ak chces.
18.05.2010 - 16:40:51
00
konecne.prvy clovek ktori to vie pomeovat.západky.a nie dzindziky a praporky.dakujem :rofl:

skus do toho tresnut.neboj sa toho.
18.05.2010 - 17:07:20
00
a ked chytis orech za vonkajsi plášť, da sa s nim kyvat do stran oproti vnutornej casti? skus tak ako Ti uz radil rebel, pravdepodobne to bude drzat tesnenie, asi ho zdokonalili, ked uz aj zapadky dali konecen styri..... alebo ho chyť za vonkajšiu časť do rúk a vnútro vytlač palcami do pripravenej nadoby za pootáčania a pokyvovania.....
vsetko s citom ;)
18.05.2010 - 21:30:55
00
konecne.prvy clovek ktori to vie pomeovat.západky.a nie dzindziky a praporky.dakujem :rofl:

skus do toho tresnut.neboj sa toho.

Čo sa ti nepáči na dzindzikoch,hááá??? :P
18.05.2010 - 22:02:54
00
http://forum.mtbiker.sk/komponenty/problem-naboj-shimano-m525-t23241.html Ja som to tu riesil, a tiez som sa nevedel dostat dalej ako po prve dve fotky. A toto gumene tesnenie mozes dat kludne dole ale nic tym nevyriesis akurat uvidil gulicky v lozisku. A teraz ako som to rozobral, tak som si spravil z pasoviny pripravky aby my sadli do draziek a uz len vykrutil to.
Nedalo mi a znovu som vytiahol ten orech, prezrel a zhodnotil situáciu tak, že čo ma na 100% drží, je to tesnenie na strane otočenej k náboju. Ale dole nechce ísť, je mäkké ale zároveň extrémne pevne pripevnené a nechcem ho roztrhnúť. Matso, ako si ho dal dole? Poraď, už aj ja chcem mať pokoj :o:
19.05.2010 - 00:52:06
00
a to tam mas tesnenie?
ved uz vidno gulicky........
skus to vykyvat-vytlacit nad cistou handrou, ked ho otvoris, aby Ti neutiekli gulicky.
dokazes pohybovat tou vnutornou castou vo vonkajsej mierne do stran????
19.05.2010 - 08:56:58
00
S uzkym srubovakom som ho vybral.
19.05.2010 - 09:00:25
00
Ja?No!: To je Matsov orech

Zložil som to, po porade v servise sme dospeli k tomu, že to tesnenie je tam nalisované a dolu sa bude dať asi len vyklepaním (je to nejaké čudné) a keď orechu nič nieje. mám to zatiaľ nechať tak. |(

Otázočka na záver, na uzavretie témy. Kónusy som nastavil s vôľou, ktorá po zopnutí kolies do rámu samozrejme zmizne. Môžem takto jazdiť bez obáv?
19.05.2010 - 23:20:52
00
dobre si urobil
aj s konusmi aj s tesnenim.
20.05.2010 - 08:56:00
00
Urcite sa to má robit s tou volou?
20.05.2010 - 09:10:25
00
Pri serióznom dokontrovaní náboja netreba nič nastavovať s vôlou, ale presne bez vôle s ľahkým chodom. Samozrejme samotný orech jemnú vôlu má mať.
20.05.2010 - 09:14:17
00
keyboard_arrow_up