Preco su tie cierne nasadi neni bezpecne ??? Rad sa necham poucit :geek: .
16.04.2010 - 22:40:14
00
bezpecne nie su preto ze su z relativne velmi makkeho plastu. mne sa osobne este nezlomili ale jazdim ich fakt minimalne. viem si vsak predstavit ze ked sa zle postavis velmi lahko to zlomis pretoze zarazka relativne dost precnieva cez samotny pedal tym padom vies spravit velku paku.

jednostranne su hovadina, just sa ti to pri tretrach bude otacat na nespravnu stranu. ked mas 520 a zarazky aspon je to vyvazene tym ze strana so zarazkou je tazsia a ked mas dobre namazanu osku je tym padom dole. ale aj tak sa vela krat stane ze just rves tretru do plastovej zarazky a svina sa nechce zacvaknut
16.04.2010 - 22:42:12
00
Trochu nechápem, načo ľudia vymýšľajú kombinácie a všelijaké plasty hovadiny. Tak buď kúpim SPD s plnohodnotnou klietkou alebo bez nej. Z jednej strany SPD a z druhej klasika je tak na krčmový bike. Plast z pedálov bez klietky je prvá vec čo sa zhadzuje. Keď používam SPD tak nemám čas rozmýšlať z ktorej strany tam dávam nohu. Ak si už raz kúpim tretry a naskrutkujem do nich kufre/zarážky, tak si kúpim klasické SPD pedále a plasty možno vozím zo začiatku, časom vyhodím.

SPD je len o zvyku. Buď človek jazí SPD alebo klasiku. Kombinácia je o ničom, rovnako ako celoročné gumy na auto, v zime sú tvrdé a nedržia dobre zas v lete sú mäkšie ako by sa patirlo.

Takže ak to ideš dať na bike na ktorom viac jazdíš ako chodíš do krčmy a obchodu, tak PD-M520 za tú sumu slušná muzika alebo 540tky a plasty časom zhodíš sám. V núdzi sa dá toľko prejsť aj bez plastov na tých pedáloch.
16.04.2010 - 23:47:14
00
Tak ja jazdím XC 3 roky na M324 a žiadny problém som nemal(ak nerátam horšie našlapnutie ak mám blatové kufre),ak si idem zajazdiť tak tretry a keď idem s dcérou len tak po okolí klasika tenisky.čo sa týka tých M545 mal som podobné(tušim M424) a v teniskách sa na tom nedalo :shake:
520+tie plastové blbosti-dá sa použiť len núdzovo-noha sa ti bude šmýkať z pedálu
Prípadne pozri aj: http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?cPath=22_70&products_id=101158
A ešte k tomu otáčaniu na nesprávnu stranu-je to len otázkou zvyku ...


Edit:Asi mám krčmový :D bajk ale takto mi to vyhovuje...
16.04.2010 - 23:53:47
00
Zdravím. Viem,že kus mimo,ale potrebujem i ja poradiť ohľadom SPD a tretier a nechcem zakladať new topic. Takže chcem si kúpiť tieto pedále v kombinácii s týmito tretrami. Chcem sa opýtať či máte niekto skúsenosti s touto kombináciou,či to bude v pohode - s nášľapnými začínam a jazdím skôr hobby XC :) Poprípade či sa tie pedále vyrovnajú kvalitatívne M520, čo sa týka nacvakávania a tak...thx za postrehy a rady ;)
09.06.2010 - 19:30:11
00
nechapem vyznam tychto jednostrannych naslapov. Ved ked si idem zajazdit niekde do lesa, tak tu "klasicku" stranu vobec nepotrebujem. A na krátke núdzové presuny v pohode aj v teniskách bez akýchkoľvek nástavcov (pd-m520). A na druhej strane nevidím problém zobrať na presuny po meste tretry. Okrem toho, že to pri chodení občas klopká a na drevenú podlahu by som s nimi nešiel...
10.06.2010 - 11:20:19
00
no ja mám eggbeater c a aj s nimi bez akýchkoľvek nadstavcov nemám problém ísť do mesta alebo po dedine
10.06.2010 - 20:06:53
00
Ked som ja kupoval SPD MD 520 tak v tom uz ani neboli pribalene plasty a vobec mi nechybaju...kazdy co to mal len na to nadaval ked to daval dole....myslim ze bud SPD alebo klasik pedale :tmi:
10.06.2010 - 20:28:37
00
mam podobny problem. len mi prosim nehovorte ze si mam kupit cisto SPD. na mojom biku jazdim ciste spd a nikdy inak na vecne casy.
dilema je na biku mojej polovicky. ona vs. spd = 0 bodov - to je nemenne ako rotacia zeme - to len pre tych co by chceli naznacit, aby to skusila a pod.
a kedze dochadza k situaciam, ze na jej biku idem ja, potreboval by som nejake "obojzivelne" pedale. po par vyjazdoch na klasickych pedaloch som zistil, ze bez spd ma uz akosi neposluchaju nohy a topanky si robia na pedaloch co len chcu (proste je to nafigu bez spd).

nemusi to byt vylozene jednostrane spd + klasika.
pozeral som skor riesenia ako Shimano PD-M647
co vy nato?
31.10.2010 - 17:45:23
00
nepoužívaj jej bicykel ;)
31.10.2010 - 20:53:11
00
dik za radu. zoberiem si ju k srdcu. :fubar:
01.11.2010 - 08:33:47
00
http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?manufacturers_id=6&products_id=100357
05.11.2010 - 17:23:13
00
keyboard_arrow_up