No jo, taku predsadku ako ma ten Sony som uz samozrejme videl. Ale tam uz je objektiv prisposobeny - ma vnutorny zavit po obvode, kam sa da predsadka uchytit. Ja si neviem predstavit uchytenie predsadky na take tie klasicke ultrazoom kompakty ako napr. Panasonic DMC TZ-2.

www.pma-show.com
17.06.2010 - 18:48:18
00
samozrejme fotak na to musi mat pripravu
17.06.2010 - 18:54:06
00
samozrejme fotak na to musi mat pripravu


nie nie, nemusí :P

aj na mydlovú škatuľku :D sa dajú pripojiť filtre, napr Cokin, pridávam aj obrázky:

jeden systém je taký že na vysunutý objektív sa nasadí redukcia, ktorá má tri skrutky, tie sa dotiahnu a redukcia drží..naňu sa dá držiak filtrov a doň filtre.

druhý systém - iný typ držiaku - prichytí sa o závit na statív ;)

Prílohy:

C1.jpg
C1.jpg 94.32 KiB thumb_up0thumb_down

P499-UNIVERSAL RING.jpg
P499-UNIVERSAL RING.jpg 44.94 KiB thumb_up0thumb_down

17.06.2010 - 21:51:04
00
No skrutkovat nieco na vysunuty objektiv je podla mna pekna blbost. :) To uchytenie cez stativovy zavit sa da prezit, ale zas bocne svetlo prenikajuce okolo filtra do objektivu zo stran... :tmi: Tie kompakty, kde sa da montovat predsadka su OK, ostatne riesenia su hrozne hlupe, neprakticke a neskladne a podla mna sa naozaj neoplati do toho investovat. Ani neviem, k comu to prirovnat - snad len k pravicovemu zlepencu (ved aj Fiko povedal, ze z toho nic dobre nebude). :rofl:
18.06.2010 - 10:02:15
00
pouzivat filtre na zrkadlovkach mi este dava zmysel, aj ked je dostatok sposobov ako sa da fotografia upravit dodatocne v software nasimulovanim konkretneho filtra.. vysledok asi nebude na 100% totozny a preto to pre profikov a umelcov ma zmysel, ale u kompaktov je to podla mna este s tymi komplikovanymi nadstavcami a neviem este cim dost absurdne :fubar:

osobne som si napriklad vsimol ze kompakty Panasonic maju farebne spektrum ladene aby to vyznelo zivsie. Kompakty su vacsinou vyrabane aby sa s nimi robili jendoduche a pekne fotky.. od hodnovernosti su tu SLR ;)
18.06.2010 - 10:45:54
00
áno súhlasím, ja by som to tiež na kompakt nepchal keby som dáky mal :) hodil som to len ako príklad toho, že sa to dá :)
18.06.2010 - 11:55:03
00
Videl som uz aj take magneticke koliesko (medzikruzie, aby ma niekto nedodrbal :)), ktore sa nalepi na objektiv a na to mozes primagnetovat nielen filtre, ale aj predsadky. Pravdepodobne to bola sada a bolo to pouzite na Canon IXUS (neviem ktory konkretne).
18.06.2010 - 12:22:08
00
hmm magnety prikladať k elektronike a pamäťovým kartám? či tieto haluze už sú nejako odbúrané a ja žijem v rokoch 90?
18.06.2010 - 12:40:49
00
Ešteže neviem o čom sa tu bavíte :)
18.06.2010 - 12:51:36
00
..o snahe dostat realne farby na fotkach z kompaktu pouzitim profi filtrov pre zrkadlovky :lol:
18.06.2010 - 12:58:11
00
Foteniu ja nerozumiem, takže nič :)
18.06.2010 - 13:03:56
00
neni jednoduchsie fotky doladit v pocitaci ako tieto konstrukcie?
18.06.2010 - 13:33:56
00
a preco vsetko upravovat v pocitaci, ked mozes urobit x fotiek s filtrom a potom s tym uz v podstate nemusis nic robit
18.06.2010 - 15:13:45
00
..filtre sa pouzivaju za ucelom efektu a nie dosiahnutia hodnovernosti farieb. Parametre ako vyvazenie bielej, je najlepsie nastavit korektne na mieste. Ostatne snimanie farieb je po stranke hodnovernosti uz dane konkretnym snimacim chipom. V PC sa da upravit cokolvek, ale dost tazko si uz clovek bude doma pri PC pamatat ci ta trava bola zelena alebo o 0.5 stupna zelensia aby to bolo realne..

Najlepsie je "cvaknut" to hned na prvy krat dobre ako cokolvek dodatocne upravovat. Ked sa to nezachyti spravne, nie vzdy sa to da upravit aby to este vyzeralo ako original.. Nechcel by som tu byt za chytreho, ale spravne nastavenie vyvazenia bielej je jendou zo zakladnych veci a myslim, ze sa viac vyplati naucit sa dobre fotit ako laborovat s filtrami a potom to pripadne opravovat vo Photoshope.. :) ..ronvako je nezmyslom ocakavat od akehokolvek kompaktu v automatickom mode realisticku fotografiu.. aj ked sa technika stale zlepsuje, na take nieco sa neda spolahnut v pripade nastavenia automatiky niekedy ani u spickovych zrkadlovkach profesionalov za statisice..

PS: ak nemas profi monitor pre graficke upravy s moznostou kalibracie sondou, bude ukazovat o nieco iny odtien farieb ako je realne zachyteny na obrazku. Hodnoverne foto nieje o kompaktoch.. myslim ze cele je to s ohladom na pouzite aparaty dost nezmyselna tema..
18.06.2010 - 15:34:16
00
druhý systém - iný typ držiaku - prichytí sa o závit na statív ;)

Na ilustračnom obrázku je tá 32 Mb-ová pamäťová karta sympatičná.
:lol:
18.06.2010 - 15:50:22
00
keyboard_arrow_up