DEMA HORAL ALTO MTB maratón + HORAL TOUR

12.08.2011 - 14.08.2011
9. kolo - Cyklomaratónska séria
5. kolo - Inter Mountain Series
8. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Etapové preteky
Svit (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (48)
alena zdravotackaalfiretoAndobikerandrej25bukobykiviCraObsftakopyskhajtmanicemanivliizojazijfabjniJožoŠjurajko1975killergKroko21krtko333kubaslazik22ltomajjermajki666Mamelamartinantoni13martinko76matotopemike007miropesPajoncekPipikovicPupokRamolamRaverrichardleRichi2909Robert1RoboKRoflexromanxRudy79simon97Tomino115Yourselfzihadlo 5zuzu3011
Môj prvý foto pokus na Horale. Tak snáď sa tam niekto najde :tmi:
bol som iba krátko

http://picasaweb.google.com/112614825398746708974/HORAL2010?authkey=Gv1sRgCKzDg4eJnK7cDg#
15.08.2010 - 14:00:11
00
akosi nie som schopný dostať sa k včerajším výsledkom :(
15.08.2010 - 15:15:23
00
Terry vdaka za fotos ale bol si na perfektnom mieste tak si mohol cvaknut vsetkych. Som ti aj podakoval ze si ma cvakol a nenasiel som sa tam. Skoda. Snad priste.
15.08.2010 - 15:19:41
00
akosi nie som schopný dostať sa k včerajším výsledkom :(

http://www.vos-tpk.sk/2010/horal10.pdf
15.08.2010 - 15:23:40
00
trasa Senzi :)
http://picasaweb.google.sk/103620125167822820074/Horal2010#
15.08.2010 - 15:37:02
00
Terry vdaka za fotos ale bol si na perfektnom mieste tak si mohol cvaknut vsetkych. Som ti aj podakoval ze si ma cvakol a nenasiel som sa tam. Skoda. Snad priste.

Cvaknuť všetkých budem môcť až budem ovládať mojú novú hračku na100%. Veľa fotiek som vymazal kvôli zlej kvalite...Slubujem že sa polepším.
15.08.2010 - 16:00:38
00
Isiel som senzi, za mna:
+ Trat:vyber,vyhlady, znacenie a aj to blato sa dalo 8) .Len ten obojsmerny kus premavky neviem ako by vyzeral, keby bol napr dvojnasobny pocet jazdcov.
+ Organizacia
- Chlapci z cela dlhej nam asi vcera chceli dokazat, ze nejde o "zazitok zaruceny", ale o bicykel, vitazstvo a prestiz. Dalej to nerozoberam, lebo som nesiel s nimi,to by som neprezil :D .Ale ak niekto neabsolvuje kontrolu na trati, tak by mali byt pevne stanovene pravidla ohladom penalizacie, resp diskvalifikacie...
- Este ma zaujal pan na fotkach z lejzi s prilbou na riaditkach a sluchatkami v usiach.
Tesim sa o rok.
15.08.2010 - 17:01:52
00
Tak obavy z počasia sa nepotvrdili a včera to bolo úplne ideálne. Počasie za 1 stav trate tak isto (trochu blata musí byť, bez toho to ani nejde). Občerstvovačky dobre zásobené a tety veľmi ochotné. Cítil som sa skoro ako v depe F1, keby bolo treba možno by mi aj koleso do tých 16 sekúnd vymenili :D . Na umývanie bikov nebola žiadna rada a mohol som si poriadne umyť bike. Sprchy super. Voda bola teplá a skoro nikto tam nebol, tak som sa tam máčal skoro 10 min. :lol: Aj v bazéne bolo fajn. Cestoviny chutné. Ceny pre víťazov a tombola na úrovni. Proste na výbornú organizovaný pretek.

No jedna výtka by sa predsalen našla. Od viacerých som počul, že sa ani sprchovať neboli, lebo keď sa spýtali kde to je, tak im bolo povedané (nezávisle od seba) že je to cca kilometer od štartu. Pritom to bola zavádzajúca info, keďže to bolo možno 200-300 metrov od štartu. Asi aj preto tam nikto nebol a hadice na umývanie bikov vedľa plavárne zostali skoro nevyužité.
15.08.2010 - 17:23:32
00


Isiel som Lejzi a urobil si mi krasnu fotku v brode. Vdaka.
15.08.2010 - 17:50:42
00

Zverejnil si prosim ta vsetko? som si isty ,ze ma v tom brode niekto zfotil ale v tvojom vybere niesom.
15.08.2010 - 17:52:13
00
richardle: nieje zač ;)
Pajoncek: bohužiaľ to sú všetky fotky, fotil to môj otec a asi necvakol všetkých čo tadiaľ prešli, sory :(
15.08.2010 - 18:23:30
00
Cvaknuť všetkých budem môcť až budem ovládať mojú novú hračku na100%. Veľa fotiek som vymazal kvôli zlej kvalite...Slubujem že sa polepším.

Snaha sa ceni. Nestaci vsak len ovladat "novu hracku" treba si aj nastudovat trocha teorie. Ak mas zaujem na http://www.fotoroman.cz najdes vsetko co potrebuje zacinajuci fotograf o foteni vediet. Pripadne si kup knihu Romana Pihana-"Mistrovstvi prace s DSLR.
15.08.2010 - 18:56:58
00
Ja len krátko ;)
Večer v piatok hneď ako som sa vrátil z Blavy domov som volal Katkovi do Tatier ako tam je. Odpoveď bola je tu totálne sucho, takže ešte večer prezúvanie na suché plášte. V noci bola búrka jak sfiňa, takže ráno opäť prezúvanie na mokré plášte :@ Nasledovala zbesilá jazda kvôli nestíhačke do Svitu, príchod 20 minút pred štartom, nakrémovať ritku, zamknúť auto, zveriť ho pánom policajtom aby mi ho strážili celú dobu, registrácia, a zrazu buch minúta do štartu. Hmmm, ideálny začiatok...
Totálny hic od rána, riadne ma spieklo kedže nakrémovať sa opaľovacím jaksi nebol čas, dusno, blato a kaluže po nočnom lejaku, proste presne to čo nemám rád. Na prvom kopci si odbavujem štarťák, predsa nepôjdem s plnou nádržou, nie :punch: ? V druhom kopci blata až po kolená, chlapci predo mnou to kvalitne rozjazdili, hore vidím Dijcka s kobietou, kľudne ma poslali cez to najväčšie blato ale ďalšieho (asi kamaráta) už varovali aby tade nešiel lebo je tam blato :geek: Takže blato okamžite na kazete, šaltri, všetkom, proste sajrajt od začiatku. Rozmýšľam o zabalení, ale nevyzerá žeby sa chcelo rozpršať tak sa idem aspoň povoziť. Postupne zrýchľujem ale vo Vikartovciach musím skočiť do jarku a umyť prevody rukou v vode. Už to vôbec neradí, to blato sa mi tam dajako nabalilo a zatvrdlo. Postupne sa opäť rozbieham, od začiatky sa mi tepy neprehupli cez 155, proste rozjazdenie mi chýba... Konečne riadny kopec, chytám si svoje tempo, a potom už iba preblikávam diaľkovými a so zapnutým ľavým blinkrom si idem to čo mám tento rok ako jediné natrénované = dlhé tiahle stúpania. Okolo panoramata, zafajčená KH, chladnejší horský vzduch, hore stretávam Júliu, chvíľu ideme spolu ale v zjazde sa mi kamsi stratila. Prichádza Lipt. Teplička, v pohode sa napapám, tomu sa roste nedá odolať, tento maratón milujem okrem výhľadov aj tým čo všetko je na tých stoloch. Ani nehovoriac o diavčatách ktoré tam boli... :$ :tmi: :inlove: :clap: :f: :u: :e: Nasleduje stúpanie na Panskú hoľu, ten asfalt sa mi vôbec nepáči, vyciciava mi to silu, ešte musím dohnať niečo z ranného štarťáku aby som bol rýchlejší, nakoniec sa to láme do horského chodníka a neskôr úzkeho singla. So svojím kamionom sa tam nezmestím, často stojím a v prudkej stojke ma opäť predbieha Júlia. Hore je to opäť strašne rozbité, neviem prečo mám zafixované že na horal treba brať pevňáka. Zjazd nebezpečný ale poctivý a som naspäť na občerstovačke :l: Valím ďalej, dobieha ma Júlia a už ju potom vidím iba v cieli. Som vyklepaný jak rezeň takže nabudúce už iba s fullom. V Šuňave sa napchávam s Maďarmi z krátkej kozím syrom, slaninkou, proste popapaničko, ale už sa treba poberať, štandard si treba držať. Opäť valím do kopca, zrýchlujem, stretávam známe tváre, proste idem to tak aby to bolo pod 6 hodín... V poslednom kopci rozháňam tlačiacich bajkerov aby mi uvoľnili cestu, poľutujem krejzistu čo pichol v poslednom kopci. Už som hore, zrazu čudnú zvuk a v zjazde pocit že mi kolesá plávajú. Defekt naraz na predný aj zadný. Nechápem. Nejde mi nafúkať duša (SKS duopiest nebrat!!!!!) prosím borca ktorého som pred chvíľou ľutoval aby mi hodil svoju. Jednu dušu vymieňam, druhú lepím. 3 km do konca!!! Čert aby to vzal. Dojazd už opatrne a bez ambícii, stratených min. 20-25 minút :@ :x
:swear: :fubar: Ostatné veci ako umytie biku, sprchy a jedlo a pitie v pohode. Nič extra ani nič zle. Tombola štandardne 0 bodov. Zhrnutie : Ivan opäť nesklamal, uvaril geniálny mix skvelého zabezpečenia, výbornej atmosféry a krásnej a ťažkej trate. Škoda tej búrky predtým, mohlo to počkať ešte jeden deň. A ešte jeden odkaz Romanovi (rb) : Slovíčko "tour" sa číta ako "túr". Sorry Romanko ale trhalo mi to uši. Prepáč (inak si bol skvelý ako vždycky...) :rock:
Ja proste milujem tento maratón.
P.S. kua nejaké dlhé nie?
15.08.2010 - 20:17:16
00
Snaha sa ceni. Nestaci vsak len ovladat "novu hracku" treba si aj nastudovat trocha teorie. Ak mas zaujem na http://www.fotoroman.cz najdes vsetko co potrebuje zacinajuci fotograf o foteni vediet. Pripadne si kup knihu Romana Pihana-"Mistrovstvi prace s DSLR.


Aha .. Julia v akcii :D
16.08.2010 - 00:02:56
00
File comment: Jozko Orem tesne pred cielom


how did You get pictures like this ? i'm sorry, i dont know slovak language so i just dont know. i figured that this foto has been made by 'root', but i still dont know where to look his pictures from horal ;)

btw: great race, not as many competitors as in polish maratons, but atmosphere and track were awesome. and my 7(8) place in lejzi makes me happy as well :)
16.08.2010 - 00:07:02
00
keyboard_arrow_up