Podla mna mame 2 moznosti:
1) presmerujeme vodu tecucu po ceste a odtial dole svahom priamu ku vjazdu na mostik, kvoli comu je to tam furt mokre. Mozno by stacila len jedna odvodnovacia drenaz a to od cesty vo svahu a popod prijazdovy trail, alebo ju vyustit nad mostikom.
2) vodu nechat tak, ale nejakym sposobom spevnit breh nad prijazdovym trailom, aby sa premoceny breh uz nezosuval na trail.

Kazdopadne bude treba odvodnit vyjazd trailu od mostika na asfaltku, lebo uz teraz je tam slusna jama.
28.07.2010 - 14:23:54
00
Akosi som to prehliadol ale aj som sa nechal uniesť spolubývajúcou alebo ako tomu hovoríte :lol:
Ok to beriem, že to nemôže isť na chodník čo ma 20 - 30 cm?!, je to príliš veľké. U nás máme tiež chodníky ale na nich som nevidel žiadne drenáže. Asi je to tým, že sa pravidelne čistia, kosia a upravujú. No musím povedať, že ale nechodia tam bikeri :!: . Taký chodník by vyzeral už ináč. Skôr sa prikláňam k názoru urobiť tam obyčajnú drenáž (vykopať cez chodník krompáčom ryhu) a nič viac. Nech si ta :rain: odteká sama. Ale definitívnu podobu nechám na Vás :nod:
28.07.2010 - 14:38:52
00
Ryha nestaci .. za tyzden by bola zahrabana .. turista by to prekrocil, ale bajk nie. Naviac, staci trochu vody a vymelie sa to. Musi tam byt nejaka pevna drenaz.
28.07.2010 - 14:45:42
00
Dnes podvečer sme v trojici dokončili značenie (céčka) na celej druhej a tretej časti od kačínskej asfaltky po asfaltku pri Malom Slavíne (fluider :y:) a prepracovali sme nájazd na obchádzku veľkého posedu nad Uhlenkou (vladol a ja). Zväčšili sme oblúk, potiahli sme ho až k zábrane z brvien a zakopali nájazd do svahu. Pôvodný malý oblúčik sme zapratali, pretože sa tam už rozbíjal povrch. teraz je celá točka plynulejšia a v pohode sa dá vyjsť aj smerom hore. Spevnili sme okraj trailu pod točkou (tiež sa sypal) a upravili sklon trailu nad ňou (cca 15 metrový úsek)...
31.07.2010 - 21:56:40
00
Diky chalani,
ja som dnes zabil cas na Stupavskom maratone... bol som tam pracovne, dosiel som domov dost neskoro...:(
Ale ked som siel popri Malom Slavine, bolo vidno, ze singletrack sa jazdi, i ked cela Bratislava je na maratone...:)
P.S. fluider si omylom dnes zmazal cierny bod ?... ;) :D
Este raz vdaka... :bow:
31.07.2010 - 22:01:33
00
ešte foto:

Prílohy:

DSC02745_s.JPG
DSC02745_s.JPG 186.92 KiB thumb_up0thumb_down

DSC02743_s.JPG
DSC02743_s.JPG 221.33 KiB thumb_up0thumb_down

31.07.2010 - 22:13:40
01
chlapi, na ktorej strane je mapka :$ nechce sa mi to tu prehľadávať...bolo by dobré dať na ňu odkaz aj na 1. stránku :P
01.08.2010 - 08:17:13
00
chlapi, na ktorej strane je mapka :$ nechce sa mi to tu prehľadávať...bolo by dobré dať na ňu odkaz aj na 1. stránku :P

na stranke 95... ;)
Dame ju i na prvu stranku...ked bude vymalovany cely singletrack...
01.08.2010 - 08:24:54
00
dik, nemali sme ráno moc času, tak sme sa na hľadanie nakoniec vykašlali a vyrazili bez mapky...

štart v Ivánke, potom do Jura, po nejakej šutrovitej zvážnici sme sa dostali postupne na Biely kríž a odtiaľ na Malý Slavín ak ma pamäť neklame...značky sme našli veľmi rýchlo, spočiatku len prázdne biele štvorce, potom už aj modré céčko...singláčik bol parádny, v niektorých zákrutách sme aj mali pekne na mále v tej rýchlosti :whew: ...zhodli sme sa že na HTčko to moc nie je, ale samozrejme závisí od tempa...aj som dokonca spoznal ten drevený mostík a niektoré iné vychytávky ;) došli sme až na Železnú studienku, odtiaľ potom kúsok po trati maratónu na Červený kríž a po modrej do Rače...pekné pojazdenie ;) bolo to cca 60 km ale celkom málo výškových, asi len 750...bol by som povedal, že sme nastúpali a naklesali ďaleko viac... :o
01.08.2010 - 17:32:54
00
Zilincania nam chodia jazdit do lesa :o :o ..coze sa deje, vela :hug: :hug: ? :D
01.08.2010 - 18:49:58
00
tak po maratóne sme vypili nejaké to pivečko, takže domov sa už ísť nedalo :P ...no a keď už bola tá príležitosť, tak prečo nepojazdiť po slávnom singláčiku ;)
01.08.2010 - 19:22:57
01
katko:
Som rad, ze ste singletrack i bez tej mapky nasli... asi ste mali dobreho gorskeho vodcu... ;) :D Potesilo ma, ze sa Vam pacil, i ked toto je vlastne len "pracovna " verzia singletracku. On sa bude na jesen upravovat, vyrovnavat, aby bol jazdivejsi, technickejsi a neviem este aky... ;)
Znamy je bohuzial najma tym, ze sme mali na nom stret s polovnikmi. Momentalne je klud, a dufam, ze to tak ostane. Ako si videl, s lesakmi problem nie je, ked nam prepustili tak pekny polovnicky chodnik... ;)
A dufam, ze i na Kellys Greenbike Tour 21.8.2010 pride tak silna vyprava zo Ziliny a okolia... a nielen odtial... Mozeme dohodnut nejake to pojazdenie na druhy den po maratone, a aspon sa spozname... ;)
Takze vdaka za navstevu na singletracku a snad za tri tyzdne sa vidime... ;)
01.08.2010 - 19:35:57
00
tak gorského vodcu sme mali, ale aj on bol na singli prvý krát...teda okrem tej časti čo bola min. rok na Stupavskom...vybavil však jeden telefonát a hneď sem vedeli kade ísť 8) čo sa týka Greenbiku, tam sa asi neuvidíme, mám už iný program, ale možno na budúci rok sa nechám presvedčiť...bikerov zo ZA tam však isto bude dosť si myslím...
01.08.2010 - 19:44:19
00
Dnes sme po dlhšej dobe zase chytili lopaty a v pätici vladol, misuge, m4jk, vidra a ja sme porobili pár úprav a vychytávok na singli:
- u diviaka sme do prejazdu blato-potoka naukladali pozdĺžne brvná, takže by sa malo dať prejsť suchou nohou
- opravili sme sadnutú Tidliho klopenku na vrchole obchádzky veľkého posedu a za ňu sme pridali ešte jednu, obe si však musia sadnúť a potom ich ešte dotvarujeme
- v jednej peknej ľavotočivej zákrute na druhej časti sme v alternatívnej stope postavili menší skok do klopenky
- upravili a spevnili sme prejazd cez korene na druhej časti a aj ich obchádzanie ponad príslušné stromy

Všetky zemné práce sme robili v suchej hline a kameňoch a mohlo by popršať, nech sa to trochu spevní.

Prílohy:

DSC_0544_cs.JPG
DSC_0544_cs.JPG 294.89 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_0516_csf.jpg
DSC_0516_csf.jpg 413.86 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_0512_csf.jpg
DSC_0512_csf.jpg 287.12 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_0502_cs.JPG
DSC_0502_cs.JPG 294.47 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_0499_cs.JPG
DSC_0499_cs.JPG 210.75 KiB thumb_up0thumb_down

22.08.2010 - 23:30:06
00
Fúha, aké novinky po víkende ! :clap:
23.08.2010 - 08:04:02
00
keyboard_arrow_up