fixska: vďaka za tipy!
05.09.2010 - 10:46:40
00
to fixska:
vdaka :y: idem preskumat produkciu Progress.
05.09.2010 - 11:26:50
00
zdravim ja by som prredsa este pokracoval v teme. Vrstvy som uz trocha pochopil otazku mam k nohaviciam na MTB. Kedze som uplna lama chcem sa spytat prakticky co nosite teraz ked sa tak ozimilo ake nohavice, take tie obtiahnute / ani neviem ako sa to slangovo vola medzi mtb ckarmi :-)/ alebo nejake nohavice ktore su vode a vetru odolne. Bundu a tretry si viem predstavit / aj ked budem rad za konkretne podnety z praktickej skusenosti / nohavice vaham. Nechcem prist do predajne s tym ze dajte mi cosi na zimu na oblecenie pretoze verim ze ma ovesaju kravinami aby co najviac predali ,preto tam chcem ist s informaciami uz. Pekne blbe otazky asi sa usmievate cooo :lol:


Ja len k tomu ze ta v predajni ovesaju vecami co sa ich chcu zbavit - ked sa do toho nerozumies opytaj sa predavaca co nosi on a preco, podla toho co ti povie a ako to povie zistis ci to fakt ma a ako je spokojny alebo ma len nastudovane info o produkte z katalogu.
K MTB gatiam - bud nos zateplene neprefukave elasticke nohavice s vlozkou koli funkcii a na to volne kratasy koli vzhladu potom ti bude fajne teplo a zaroven nebudes vyzerat ako Nasta Kuzminova :mm: alebo si kup elasticke funkce pradlo Moira duo, Bionic accumulator alebo Progress seamles a na to daj volne neprefukave gate Gore Countdown, Nyna Hurican davaj pozor aby mali na pravej nohe dole suchy zips na zuzenie inak sa ti zamotaju do pily.
Vode odolne gate su fajn iba ked prsi lebo inak sa v nich pekne spotis ked budes slapat. tie je dobre mat v batohu ako zalohu ked ocakavas ze bude prsat.
05.09.2010 - 12:34:14
00
Ja sa tu teda priživím... Vie mi niekto poradiť konkrétnu značku/model dlhých nohavíc na zimu ? Vyteplené nepotrebujem, mám zimné termoprádlo takže to je out... Zišli by sa mi nejaké windstoperové dlhé gate, z ktorých nedostanem ani ja ani peňaženka infarkt..
05.09.2010 - 18:08:04
00
jj, Progress aj Directalpine funkcne pradlo z Coolmax FX mam odskusane a mozem odporucat. Za primeranu cenu vyborna kvalita (ceske vyrobky).
Ja som mal dnes (v lese od 11 - 15°C a pomerne fukalo) na sebe funkcne pradlo s windstopper membranou od Craftu a na to letny tenky dres. Na nohach letne krataky (uz sa daju nosit pomaly aj 3/4) a bolo mi fajn, ani zima, ani teplo. Podstatne je obliect sa tak, aby si sa prilis nespotil. Takze moje pravidlo - vyjdem von a malo by mi byt trosicka zima bez pohybu, pretoze pri bikovani sa clovek pomerne rychlo zahreje (na hradzu to ale asi nevystaci).
05.09.2010 - 18:13:49
00
No hej, tak to praktizujem, ale nemám žiadne dlhé gate na zimu... V teplákoch nepôjdem ani na balkón, nie to ešte na bike (by sa za mňa musel hanbiť :lol: )
05.09.2010 - 18:20:54
00
na zimu mam volne nohavice - Singletracky od Endury. Najdi si v historii, je tu o nich kopec informacii.
05.09.2010 - 18:35:43
00
teraz trochu OT a malinko si rypnem:
...prezrel som si ponuku Progress-u a trosku ma udivuje, ze pisu na stranku take "žvásty" a navyse s pravopisnymi chybami :tmi:

Prílohy:

nn.jpg
nn.jpg 42.53 KiB thumb_up0thumb_down

05.09.2010 - 18:50:56
00
Dobry den,
ospravedlnujem sa za infiltraciu tejto temy, ale nechcel som zakladat novu. Serioznejsie som zacal jazdit az tuto sezonu a nechcem prestat ani v chladnejsom pocasi, takze prosim o radu odbornikov na cyklo-oblecenie:

Precital som si pribuzne temy a clanky o vrstveni a pod. a bol aj na maly prieskum po predajniach. Vyhliadol som si niekolko veci:

1. funkcne pradlo - Vavrys alebo NyNa
2. stredna vrstva - pravdepodobne Craft (Shift alebo Shift Free)
3. vrchna vrstva - Trimm Nelson alebo Trimm Ventor (paci sa mi moznost spravit z toho aj pripadne vestu)

Nohavice - asi Endura Hummvee

Mohlo by to takto (aspon teoreticky) spolu fungovat alebo je tam nejaka "systematicka" chyba? A tam, kde je uvedenych viac moznosti, ktoru by ste mi skor odporucali? Napr. Nelson vs. Ventor?

Chcel by som jazdit v jeseni, ale aj v zime (ak mi to cas a bicykel dovoli :)). Da sa to vykryt s touto vybavou a korigovat to vrstvami?

Za kazdy nazor a radu dakujem.
05.09.2010 - 19:08:29
00
ak chces jazdit vo velkych mrazoch tak ok, inak sa myslim uvaris. Shift od Craftu mam, je to microfleece a dost teply.
Osobne: termopradlo, funkcne triko (ak vobec..) a windstopper bunda (postacuje mi nezateplena Active Shell, v zime SoftShell slabo zateplena). Kazdy ale vnima chlad inac....tazko radit
05.09.2010 - 19:25:21
00
roman
a ten rolak odvadza pot dalej k vrchnej vrstve, alebo?
05.09.2010 - 19:36:39
00
ale jo, ale necakaj od neho zazraky. Nosim ho na zimne treky pod gorac, na biku som ho mal par krat pri velmi nizkych teplotach (pod nulu). MTB cyklistika je specificka, pretoze sa striedaju stupania a klesania, pri ktorych sa dokazes rychlo spotit a pri zjazdoch to potom dokaze pekne chladit...takze niekedy je paradoxne menej viac.
05.09.2010 - 19:46:21
00
chapem. Jasne, ze pri trekingu sa tak extremne nepotis.
V podstate to bolo podobne asi s tym bavlnenym rolakom, ktory mi radili. Teraz si tak uvedomujem, ze ten chalan robi viac turistiku ako bike.

Takze ja mam jasno:
bike, bezky
- termopradlo - druha vrstva - funkcna v pripade velkeho potenia
- tretia vrstva - funkcna - wind+water stop

turistika, prechadzky:
mozem ako druhu vrstvu pouzit nieco teple - bavlna, flís ...pretoze softshell (3. vrstva) nehreje ak sa clovek nehybe.
Ja som OK, dik za rady :handshake: :y: :y:
05.09.2010 - 20:08:47
00
mne dneska zmrzli dajako zápästia doporučte dajaké rukavičky na cestu :D
asi škoda špekulovať ..vojdem do prvého kameňáku a vezmem dačo za 20 eur
05.09.2010 - 20:21:16
00
kup nejake biele sexi potitka jak niekedy nosil bjorn borg ;)
05.09.2010 - 20:30:27
00
keyboard_arrow_up