to si mylis, supler je hokejovy trener :D, retaz bez rychlospojky by som uz ani neskusal, lahsie a lepsie sa cisti rozobrata a uz tu bolo spomenute, ze caste rozpajanie a nasledne (nedokladne) nitovanie je len vytvaranim miest pre "roztrhnutie"
16.01.2007 - 11:17:21
00
...Co sa tyka merania retaze => preco chodit do servisu...


pretoze v servise ti to zmeraju vacsinou zadarmo mierkou na retaz... posuvnym meradlom sa meria horsie a vlastnu mierku by som nekupoval, lebo su to podla mna zbytocne vyhodene minimalne 2 stovky...
16.01.2007 - 12:36:11
00
...Co sa tyka merania retaze => preco chodit do servisu...


pretoze v servise ti to zmeraju vacsinou zadarmo mierkou na retaz... posuvnym meradlom sa meria horsie a vlastnu mierku by som nekupoval, lebo su to podla mna zbytocne vyhodene minimalne 2 stovky...


Samozrejme pre kazdeho z nas ma suma 200,- SKK inu hodnotu, o tom nemusime diskutovat.

Ale, pokial mas doma k dispozicii posuvne meradlo a nemas obidve ruky uuuplne lave tak to za par sekund bez problemov odmeras :!:
16.01.2007 - 14:20:35
00
Co sa tyka merania retaze => preco chodit do servisu, ked sa to da aj doma - bud posuvnym meradlom (suplerou) alebo sa da kupit aj specialny kaliber presne na toto.[/quote]
no ja subleru mam doma mozes mi povedat ako sa to mera??vzdicky som menil retaz az ked to bolo poznat pri slapani a tato rada by mi usetrila urcite nejake tie peniaze..diky
16.01.2007 - 16:51:04
00
http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id_clanek=660
16.01.2007 - 16:58:36
00
Co sa tyka kvality retaze jednoznacne SRAM. Hocico ale sram. Poznam par ludi co na shimana nadavaju ako na blato a dodnes pouzivaju sramky (este pod nazvom Sachs). V priemere su len cca o 50 Sk drahsie. Neoskusane mam este Connex (wipperman). Ale to je vraj nieco take ako shimano.(nie som isty)
16.01.2007 - 17:05:56
00
SRAMy boli ok.. ale tohto roku nejako zmenili radu a nejako sa mi zda ze menej vydrzia..
16.01.2007 - 17:14:24
00
Merka na retaz stojí 130sk a retaz určite shimano Hg 73,93 :)
16.01.2007 - 18:09:52
00
Co sa tyka kvality retaze jednoznacne SRAM. Hocico ale sram. Poznam par ludi co na shimana nadavaju ako na blato a dodnes pouzivaju sramky (este pod nazvom Sachs). V priemere su len cca o 50 Sk drahsie. Neoskusane mam este Connex (wipperman). Ale to je vraj nieco take ako shimano.(nie som isty)


No tak to je troskua silne tvrdenie.Kolko si ty shimano retazi odjazdil ked tvrdis,ze su blato?Pamatam si na test retazi vo Vele a tam shimano dopadlo najlepsie.Takze trosku viac rozumu. 8)
16.01.2007 - 18:12:44
00
Podla mna porovnavat retaze je dost tazke a velmi subjektivne ak je to vobec mozne ja osobne som jazdil shimano a teraz jazdim sram (da sa povedat z cisto praktickych dovodov kvoli rychlospojke a cisteniu...) a neviem povedat ktore retaze su lepsie ktore viac vydrzia lebo sa to ani neda. Kazdu retaz clovek jazdi v inych podmienkach a na zaklade toho mu aj tolko vydrzi a mne sa nezdalo ze by shimano vydrzalo viac alebo naopak. A co sa tyka toho testu vo vele je to tiez dost skreslujuce (teda neviem ci teraz netrepnem blbost lebo uz si to nepametam musel by som to hladat a to sa mi nechce) lebo oni tam udavali za idealnych podmienok predlzenie retaze lenze ta retaz sa moze spravat inak ak je spinava a hlavne zavisi aj od toho ako sa onu starate ak ju necistite pravidelne potom vam vydrzi malo to vie kazdy
16.01.2007 - 18:25:43
00
Nechcel som rozoberat otázku retazí ale či spojku hej alebo nie.Nikto sa nenapisal skúsenosti stími nitmi od Shimana. :?
16.01.2007 - 18:29:56
00
no tie testy sa robia za rovnakych podmienok pre vsetky retaze.. nahodia na masinu, nechaju stroje tocit rovnake frekvenice, sily, mazanie.. a potom zmeraju ktora je natom ako..
16.01.2007 - 18:31:05
00
ale ved ja netvrdim ze shim.je najlepsia,ale tak isto ani to ze sram je blato.O retaz sa Treba vediet aj starat a hlavne treba vediet radit.Ked tam niekto dava spaniela tak sa necudujem,ze to dlho nevydrzi.Ja menim retaz raz za rok vzdy po sezone. Najazdim +/- 8000 km a potom to menim aj s kazetou a vzdy mi vydrzala bez problemov.Jazdim HG 93.
16.01.2007 - 18:32:38
00
craobs: hej tomu rozumiem ale to je za idealnych podmienok a kazda retaz sa moze spravat inak ked je zaspinena a ako aj triki napisal zavisi aj na prevodoch ake sa jazdia.

A k teme ja som za rychlospojky je to jednoduchsie a nie je problem ze by nevydrzali, to je podla mna jediny problem pre ktory by si clovek rychlospojku nekupil ak ju uz nejazdil.
16.01.2007 - 18:39:00
00
TAK ja som tiez jednoznacne za spojku, myslim ze v tomto smere nie je o com debatovat...
retaze...ja jazdim Sramky - je tam dost rozdiel medzi jednotlivymi triedami 970 mi vydrzala okolo 1000 km, 970 - 2000km a cenovy rozdiel 100 Sk takze jednoznacne 971...
shimano sa sprava po vytahani dost divne, uz to nie je ono na tych pastorkoch a so sramom to nie je az take citelne...
proste moja volba cisty sram !
16.01.2007 - 20:27:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Reťaze / Spojky a nity)
keyboard_arrow_up