rasto: tak to neviem, ja som prebehol cez hranice a v prvom shope to odstavil, kúpil známku a nalepil.. ale či som bol na medzi priestore alebo už v rakúsku neviem, každopádne obsluha namňa vybalila nemčinu.
03.09.2010 - 19:49:18
00
Logicky mi to tak vychádza, že kúsok diaľnice medzi 1./poslednou odbočkou z diaľnice medzi 2 štátmi, by mal byť bez poplatku.

Ako kde .. v Svajciarsku to ani len neskusaj .. tam ta dalej bez znamky ani nepustia cez colnicu :lol:
03.09.2010 - 19:51:46
00
tak musia mať možnosť kúpiť známku na hranici..
každopádne prepásť odbočku bez známky je prúser všade :D
03.09.2010 - 19:56:38
00
Miro ale veď na každej normalnej hranici kupiš dilainičnu znamku a ak si si nie istý tak kupši v inom štáte na bezinke pred hranicami.
Proste ja to veim takto ak sa to mezditým zmenilo tak sa omluvam za dezinformáciu.
Neriešim nejaký medzihraničný prejazd medzi jedným a druhým štatom:

BA-CZ dialničný prechod znamku musiš mať akonáhle prekročíš hranicu. Na hranici je budka s predajom znamky otvorene 24 hod denne 365 dni v roku.

To iste plati ja medzi BA-AUT vela ludi by ti mohlo povedať ako zacvakali 200€ pokutu lebo si mysleli že po prvvý zjazd na Kitse je to zadarmo omyl ktorý stoji dosť love.

BA-Madarsko tak isto si musi zaplatit na benzinke alebo kde všade to predávavu to ich mýtne či ako to volaju.Pri vstupe na dialnicu je kamera čo ťa zosnima a bez tej ich registácie či ako to nazvať maš problem toto samozjeme nie je diliničný prechod bo tu až po výjzd do Hegešalomu či jak sa ta denina volá nepotrebuješ mať zaplatené to ich mýtne iba auta nad 3,5t.

AUT-Slovinsko tak isto musiš už pri prekročení mať Slovinsku dial znamku ináč máš problem (keĎ som teraz prechádzal cez Slovinsko tak hneď ako ťa colnik skontroloval za nejakých 200 m stal policajt čo kontroloval znamku).Ja som znamku kupoval v AUT pred hranicami.
03.09.2010 - 20:12:38
00
no ja som šiel štýlom z BA som došiel na hranice, tam som v prvej rakúskej búdke kúpil známku, nalepil a šiel.. z rakúska som prešiel hranicami do slovinska a zbehol z dialnice (tú som obchádzal, nevyplatilo sa to), slovinsko chorvátsko som zas nabehol na dialnicu..
buď som mal šťastie alebo neviem. šiel som jak slepé kura podla navigácie, ktorú som vždy na hraniciach prepínal podla potreby s/bez platenými úsekmi
03.09.2010 - 20:25:14
00
V Slovinsku si mal asi štastie ale veď tušim šogi chodieva často do Slovinska mohol by to objesniť ako to tam je.
Ak si v AUT kupoval znamku hneď po prekročeni hranice tak to je ok na to tam ta budka je.AUT policajti stávaju pri odočke na Kittse a tam sa navyhovoríš,že si si nemal kde kupiť znamku a už caluješ.
03.09.2010 - 20:37:33
00
Ako kde .. v Svajciarsku to ani len neskusaj .. tam ta dalej bez znamky ani nepustia cez colnicu :lol:

na svajciarskych hraniciach predavaju znamky policajti alebo nejaki predavaci, pred 2 rokmi sme sli z Talianska do Svajcu a najprv kontrola dokladov, potom tam stal clovek, ktory predaval dialnicne znamky-len celorocne, ine tam nemaju...
inak popatok za madarsku dialnicu sa da zaplatit aj cez internet, ale vtedy je to este +100ft, ak nie je dialnica hned od hranice, tak to zaplatis na hocijakej benzinke pri ceste...

BA-CZ dialničný prechod znamku musiš mať akonáhle prekročíš hranicu. Na hranici je budka s predajom znamky otvorene 24 hod denne 365 dni v roku.

hned za hranicou sa da aj odbocit z dialnice, presne z toho parkoviska, kde parkuju kamiony a je tam budka, kde predavaju znamky
03.09.2010 - 20:38:07
00
aha tak to som nevedel ,že tam je nejaká odbočka nikdy som sa o to nezujímal ja som myslel odbočku na Hodonim,Breclav z dialnice
03.09.2010 - 20:47:39
00
misoR: jj, hned tam kupis znamku, a len celorocnu .. inu chlapici od syrov nemaju, ale zas nie je nejak brutalne draha .. najlepsie si spravit aspon tyzdnovu dovolenku .. kade-tade po Svajci .. k tomu GRC, potom presun na Gardu a tak .. potom domov ... :worried:
03.09.2010 - 20:58:57
00
myslim, ze ta svajciarska znamka stala okolo 20e, ked sme tadial isli...ale dialnice paradne, pomedzi Alpy...cestou z Talianska nam isiel na aute len jeden stierac-soudruzi z NDR to nevymysleli dobre, dost prsalo, ale sklo ostalo uplne ciste...u nas by sa toto nemohlo stat :P
03.09.2010 - 21:04:27
00
skoro som sa podefekoval :D

Prílohy:

smart1.jpg
smart1.jpg 139.81 KiB thumb_up0thumb_down

smart2.jpg
smart2.jpg 134.58 KiB thumb_up0thumb_down

14.09.2010 - 19:46:06
00
slušný motenec,ale už som tam nešiel jednu súvislú líniu :D
inak je to aj slušný :puke:
hrany sú fajn,ale toto zatiaľ neviem pomenovať :D


kks,to sem prispievam sám?asi sa zaregistrujem na nejaké auto design fórum :D

Prílohy:

sesto_elemento1.jpg
sesto_elemento1.jpg 40.11 KiB thumb_up0thumb_down

01.10.2010 - 20:59:14
00
co si cakal od Lamborghini, vzdy mali nejake psycho napady.. este ze nesli cestou gallarda :]
01.10.2010 - 21:20:35
00
o 20 rokov si bude moct povedat clovek, co si kupi Lamborghini, ze si kupil monopost F1 :D takym smerom sa to asi ubera
01.10.2010 - 21:33:30
00
Mercedes SLS AMG e-cell - plne elektricky supersport - 526 koni, 880 Nm krutiaceho momentu
www.auto.sk
02.10.2010 - 11:03:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up