Merida matts sport 300D. Nic extra, vymenil som len vidlu a brzdy a dva roky natom jazdim. Len tento posledny rok som zacal jazdit tvrdsie. Fakt zatial vsetko drzi tuk tuk. Ale tento rok uz idem do fulla (zacinam mat problemy s kolenami tak im trocha odlahcim)
22.01.2007 - 23:44:54
00
ja mám 197cm a jazdím XL scott. neviem koľko to je v palcoch, ale je mi akurát
23.01.2007 - 01:53:39
00
ja mám 197cm a jazdím XL scott. neviem koľko to je v palcoch, ale je mi akurát


Diky. Ktorý model?
23.01.2007 - 07:03:26
00
Jaroh,

nechcel by si skusit MTB s 29" kolesami? Par mesiacov dozadu som riesil MTB pre 195cm vysokeho chalaniska. Skusali sme Spesla Rockhopera 21" a GT Avalanche 1.0 22", ale nesedeli mu. Nakoniec zobral 29" Superior, ktory mu sadol. Sorry presny model si uz nepamatam, ale tusim 939.

Pozri http://www.superior.cz/cz/kolekce-2007/29.html

Pripadne skus pozriet aj Gary Fisher, ktory tiez robi MTB s 29" kolesami.

http://www.fisherbikes.com

Zdar!
23.01.2007 - 08:08:24
00
Jaroh,

nechcel by si skusit MTB s 29" kolesami? Par mesiacov dozadu som riesil MTB pre 195cm vysokeho chalaniska. Skusali sme Spesla Rockhopera 21" a GT Avalanche 1.0 22", ale nesedeli mu. Nakoniec zobral 29" Superior, ktory mu sadol. Sorry presny model si uz nepamatam, ale tusim 939.

Pozri http://www.superior.cz/cz/kolekce-2007/29.html

Pripadne skus pozriet aj Gary Fisher, ktory tiez robi MTB s 29" kolesami.

http://www.fisherbikes.com

Zdar!

Superior 929disc ,829 disc
23.01.2007 - 09:18:36
00
Jaroh,

nechcel by si skusit MTB s 29" kolesami? Par mesiacov dozadu som riesil MTB pre 195cm vysokeho chalaniska. Skusali sme Spesla Rockhopera 21" a GT Avalanche 1.0 22", ale nesedeli mu.

Pripadne skus pozriet aj Gary Fisher, ktory tiez robi MTB s 29" kolesami.

Zdar!


Busic, diky. Kde ste to "skusali"? To je ten cely problem - ze clovek nema moznost niekde prist a vyskusat si 3-4 bicykle a potom si vybrat ... teraz musim browsovat po internete a dohadovat sa v predajniach, ci vobec ten a ten model (alebo aspon model postaveny na tom istom rame) v tej istej velkosti maju na sklade, poskladany a ci si ho mozem vyskusat...

Tie 29-palcove kolesa ma vcelku zaujimaju, laicky si myslim, ze bicykel by sice mal byt "lenivejsi", ale mal by byt "pohodlnejsi"...?

Garryho mam v merku tiez, ale ak som dobre pochopil, tak na 29-palcovych kolesach ponuka len modely s Genesis geometriou a jednak vobec neviem, co to a jednak som zatial nepocul na nu nejake pochvalne ohlasy... Viete niekto, v com je Genesis geometria ina ako ostatne deti?

Superior - to som este nepocul. To su dobre bicykle?
23.01.2007 - 11:26:52
00
no ja mam 202cm ale len 83kg :))) a mam Konu Blast z roku 2005 a ram ma 21" a celkom mi vyhovuje.
Najdlhsiu trasu co som na nom presiel bolo 100km naraz, bol to celodenny vyjazd v lese aj asfalt a da sa.
23.01.2007 - 11:29:54
00
no ja mam 202cm ale len 83kg :))) a mam Konu Blast z roku 2005 a ram ma 21" a celkom mi vyhovuje.


Hmm, musím sa asi podeliť so skúsenosťou. Ja mam veľmi starý ale veľmi dobrý bicykel Mongoose IBOC Comp z roku 1994. Síce je starý, ale pôvodný je v ňom už iba rám, všetko je už dávno a niekoľkokrát upgradeované. Neviem síce, koľko má rám palcov, ale poznám jeho rozmery a je trochu menší, ako rámy, o ktorých sme tu doteraz hovorili. Skoro desať rokov som si myslel, že ten bicykel mi vyhovuje, nemal som námietky, ani ma nenapadlo, že mi nesedí.
Potom som mal možnosť jazdiť v Amerike, pričom vždy som si požičiaval bicykel v predajniach a vždy mi tam nejaký mechanik našiel bicykel vhodný mojej výške. Jazdil som tam na mnohých MTB mnohých výrobcov. No a až tam som zistil, že pre mňa vhodný rám je oveľa väčší ako ten, čo mám doma a o ktorom som si 10 rokov myslel, že je mi dobrý... ten rozdiel šlovek poznal hneď, ako som prešiel prvé metre. Zistil som, že bicyklovať sa dá aj inak než na mojom starom dobrom mongoose, že človek môže byť v inej, oveľa pohodlnejšej polohe. Stačí iba väčší rám... Preto je otázka, že koľkým bikerom (najmä tým menej sa vyznajúcim) rám naozaj vyhovuje a koľkí si iba naň zvykli, aj keď im nesedí, ale považujú ho za dobrý... :evil:

:D
23.01.2007 - 11:49:55
00
Dakujem. Ten GT som mal tiez vo vybere, rozmery prakticke totozne (horna ramova o 3 mm viac, to je zanedbatelne a okrem toho na stranke nie je nakres, tak neviem presne, ako ju meraju), ale zevraj GT je sportovejsi ram a posed, ako ten trek... vo vseobecnosti sa Treky oznacuju ako "pohodlnejsie" a menej "sportove", ale priznam, ze sa v tom nevyznam, info mam len z internetovych diskusii, ktore som presiel.
Keby sa vsak ten GT dal niekde vyskusat, tak by som to predsa len skusil. Kde to predavaju v BB, ZA kraji alebo v BA? Diky


Skús v BB YANICK sport na Dolnej. Má GT aj vystavené a chlapík sa vyzná.
23.01.2007 - 14:13:38
00
Ja meriam 196 cm a vaha tak 85-95 kg a mam ram trek 8500, velkost 21,5 a perfektne mi sadol. Sa mi na nom paci ze horna trubka je dost dlha, takze sa nemusim krcit...som spokojny. A treky su fajn :wink:
23.01.2007 - 18:18:07
00
Busic, diky. Kde ste to "skusali"? To je ten cely problem - ze clovek nema moznost niekde prist a vyskusat si 3-4 bicykle a potom si vybrat ... teraz musim browsovat po internete a dohadovat sa v predajniach, ci vobec ten a ten model (alebo aspon model postaveny na tom istom rame) v tej istej velkosti maju na sklade, poskladany a ci si ho mozem vyskusat...

Naozaj nie je za co. Boli sme v BA v Kaktuse (Spesl Rockhopper) a v Pod. Biskupiciach (GT Avalanche 1.0 a 29" Superior). Ja by som bike nikdy nekupil bez prevezenia sa, takze som "odsudeny" na chodenie po bikeshopoch. To iste radim aj kazdemu, kto ma poziada o pomoc pri vybere biku. Ak mas vytipovane modely (napr. z Internetu), ktore by si chcel skusit, obvolaj shopy, ci ich maju na predajni a ci sa mozes previest.

Tie 29-palcove kolesa ma vcelku zaujimaju, laicky si myslim, ze bicykel by sice mal byt "lenivejsi", ale mal by byt "pohodlnejsi"...?

Doporucil by som Ti precitat si vo vele 2006/03 clanok 26“ vs. 29“, v ktorom kompetentni pisu svoje postrehy a skusenosti s 29" MTB. Tvoj odhad, ze by mal byt lenivsi, ale pohodlnejsi tam potvrdili. Ja som sa na tom 29" Superiore sedel iba chvilu a bol mi strasne velky (mam iba 172cm), takze moje osobne nazory by boli skreslene. Ked si nan sadol 195cm chalanisko, na pohlad mu sedel ovela lepsie ako spominane biky s 26" kolesami. Chalanisko sice bol uplny zaciatocnik, ale sam povedal, ze ten s 29" kolesami mu je prijemnejsi ako tie s 26". Hlavne mal dost miesta na dlhocizne nohy a nemusel sa bat, ze kolenami bude aj pri malom vytoceni riaditok do nich kopat.

Garryho mam v merku tiez, ale ak som dobre pochopil, tak na 29-palcovych kolesach ponuka len modely s Genesis geometriou a jednak vobec neviem, co to a jednak som zatial nepocul na nu nejake pochvalne ohlasy... Viete niekto, v com je Genesis geometria ina ako ostatne deti?


Tu je citat z http://www.fisherbikes.com/utility/glossary.asp:

Genesis Geometry
1: First designed in 1996, Genesis Geometry was a new approach to building mountain bikes. 2: Genesis Geometry changes a rider’s weight distribution to better handle the terrain of off-road riding. 3: Can actually improve climbing, descending and steering.


Tento comment z mtbr.com sa sice tyka modelu Tassajara Disc, ale podla mna sa da zovseobecnit na Genesis geometriu ako taku:

I am not a fan of Gary Fisher's "Genesis geometry", as it places the rider extremely far over the rear wheel, by means of an incredibly long top tube. It is difficult to achieve a lot of power from this setup. If Gary Fisher had shortened the rear triangle & chainstay length, wouldn't it accomplish the same goal (putting rider weight over the rear tire) as lengthening the top tube?

Superior - to som este nepocul. To su dobre bicykle?


www.superior.cz

Je to ceska firma, ale ramy su podla mna aj tak z Taiwavu. Ram na mna posobil velmi robustnym a doveryhodnym dojmom. Bol ale dost tazky, co je asi pri tej velkosti pochopitelne. Mozno tu na fore je niekto, kto ma so Superiorom vacsie skusenosti. So spominanym chalaniskom bohuzial v kontakte nie som, takze sa ho neviem opytat na jeho dojmy.

Keby sa vsak ten GT dal niekde vyskusat, tak by som to predsa len skusil. Kde to predavaju v BB, ZA kraji alebo v BA?


GT Avalanche 1.0 mali (v auguste 2006, ked sme ho skusali) v Pod. Biskupiciach. Bola to 22". Aj ked mi bol velky, mal som pocit, ze sedim na tanku - nemyslim vahou, ta bola celkom dobra, ale strasnou tuhostou. Tento pocit ale u mna moze byt skresleny, nakolko moj bike, na ktory zom zvyknuty, je makky ako blato.

Zdar!
24.01.2007 - 09:44:38
00
Zdravím, čo vravíte na Kellys Wandal model 2006, kúpil som ho pred 1dňom a napadol sneh tak som nestihol otestovať.
24.01.2007 - 11:11:06
00
Zdravím, čo vravíte na Kellys Wandal model 2006, kúpil som ho pred 1dňom a napadol sneh tak som nestihol otestovať.


Prepáč Wandal, ale úvisí Tvoja otázka nejako s témou tejto debaty, ktorú som založil (MTB pre postavu 198 cm /125 kg)?

(Nehovoriac o tom, že pýtať sa na bicykel, ktorý si už kúpil, je mierne riskatné, ale to je Tvoja vec..

Prosím založ osobitnú tému, nech sa to nemieša. Ďakujem.
24.01.2007 - 11:17:55
00
Ospravedlňujem sa, prepáč :(
24.01.2007 - 11:39:14
00
2 Wandal Okrem toho, ze tvoja otazka absolutne nesuvisi s danou temou a nehladiac na to, ze pytat sa na bike, ktory si uz kupil je asi zbytocne, tak Ti poviem, ze Kellys by som si nikdy nekupil, lebo su mi absolutne nesympaticke :twisted: Je toto odpoved, aku si chcel pocut ? :lol: :lol:
24.01.2007 - 11:49:58
00
keyboard_arrow_up