ja som nikde nič také nevidel ale aj moje znalosti majú hranice ...
Možno nájdeš niečo zaujímavé tu:

http://www.sram.com/avid/technologies/358
25.10.2010 - 13:32:53
00
l_laco : Určite nie, mám Juice 5-ky nikdy som nemusel dávať prasa dole, to je blbosť, načo by si to robil, platničky vyberieš aj rukou !
25.10.2010 - 14:19:22
00
ja mam juicy seven a vcera som hresil ako pohonic, pri xt vyberies platnicky pohodlne s jednym prstom v nose aj s nasadenym kolesom, pri avidoch je to skoro az boj...
25.10.2010 - 14:55:42
00
Prasa ale netreba demontovat nikdy. Staci predsa zhodit koleso. No ale ved kto chce, nech sa babre s demontazou. :) Inak specialne na Avidoch by som to teda neskusal uz vobec - s tymi ich nepodarenymi kuzelovymi podlozkami sa najprv clovek babre aby to dobre nastavil a potom to bude kvoli platnickam zase povolovat? Na brzdach bez kuzelovych podloziek to sice nie je v principe problem, ale nebudem predsa povolovat skrutky drziace prasa a riskovat, ze sa potom niekde v zjazde uvolnia - ked drzia, tak sa ich netreba chytat a hotovo.
25.10.2010 - 15:05:17
00
Jezus... tie podložky sú "super" :P Aspoň mi nie je smutno za véčkami...
25.10.2010 - 15:17:51
00
:lol:
25.10.2010 - 15:19:56
00
l-laco

ak som správne videl to, čo mám dojem že bolo ono, je tam nastavovacia skrutka, ktorou nastavuješ valček ktorý tlačí na piestnicu piestu v brzdovej páčke. teda ak ju nastavíš na väčšiu vzdialenosť, pies s piestnicou sa vysúva viac čím by logicky ťahal kvapalinu viac von, a oddialil platničky, zasa naopak čím si mechanizmus viac priskrutkuješ tak nedovolí piestiku prejsť tak dlhú dráhu.

Ja to vidím tak, ale nech povedia skúsení...


není to tak, mění se opravdu jen bod záběru páky, s pístkama v praseti to nic nedělá
25.10.2010 - 15:25:12
00
kubad.

Ja nehovorím o piestikoch v prasati aleo piestiku v páke ;)

Kamarát si kúpil Avid džúsy 3, a tie kuželové podložky boli prvé čo leteli do smetí :devil:
25.10.2010 - 17:16:07
00
Prasa ale netreba demontovat nikdy. Staci predsa zhodit koleso.


Sorry zle som sa vyjadril ...ale myslel som to presne tak ako to popisujete, že buď zhodíš koleso a otočíš bike hore nohami ..alebo odmontuješ prasa ... ako je komu lepšie.
Narážal som však na to že u "lepších" bŕzd nemusíš robiť nič z toho .... zvyčajne len dáš preč buď nejaký šróbik alebo závlačku ktorá zaisťuje platničky a jednoducho ich vyberieš von ... a rovnako tak na bežnú kontrolu nepotrebuješ bike otáčať hore kolesami ale len pozrieš z vrchu do prasaťa ... toť vsio na túto tému. :emo:

A "kubad" skús im to vysvetliť ty ako to funguje .... mne už dochádzajú slová :whew:
25.10.2010 - 17:19:49
00
Djexpres, co viac potrebujes este k teme? Skus sa zamysliet - keby sa pri funkcii "pad contact adjustment" ako ju len marketingovo nazyvaju naozaj priblizovali platnicky ku kotucu, tak okamzite Ti zacne oblozenie suchat o kotuc. Ta funkcia proste len skrati chod paky ako pise laco a kubad.
25.10.2010 - 17:22:48
00
tie kuželové podložky boli prvé čo leteli do smetí



..nuž každý podľa seba, ale zjavne ešte nikto z tých čo na tie kuželky nadávate nemal problém s krivou dosadacou plochou na adaptéry alebo na prasati .. ja som mal a ubezpečujem vás páni, že loladiť brzdy v takom prípade je úplne nemožné, tu je aspoň nejaká šanca hoci je pravda že ani toto nie je dokonalý spôsob.
25.10.2010 - 17:26:21
00
:tmi: na mojej zadnej brzde je kvôli úchytu rámu a adaptéra vložená tiež ale len jedna a klasická podložka... nejak sa netrafili :devil:
25.10.2010 - 22:53:21
00
ano, tiež je pre mňa strašný problém zhodiť koleso keď mením platničky :drunk:

podobne ako keď chcem zalepiť defekt tak ešte aj plášť aby som zhodil, hmm, kde toto speje že..

riešia sa tu technické chuťovky o nastavení vzdialenosti platničiek od kotúča do najmenších podrobností ako na nejako strojárskom fóre a v zápätí je problém zo zhodením kolesa pri výmene platničiek
keď za rok najazdím cca 6-8 tisíc a maximálne 1x za rok mením platničky tak to za problém fakt nepovažujem
26.10.2010 - 11:32:23
00
naco to robit jednoducho ked sa to da zlozito?:) mozno taky ako ty pacuje aj u avidu a povedal si toto iste. na co spravit vymenu platniciek jednoduchu ludia to robia raz za rok... este ze nie vsetci su taketoho zmyslania lebo by bol pokrok poriadne pomaly
26.10.2010 - 11:41:14
00
... no vidím že táto téma už vyčerpala všetky svoje možnosti tak tu končím.
Baví ma však šikovnosť ľudí, ako si vedia nájsť nejaký argument prečo, je aj to staré komplikované v podstate stále dobré ...hlavne ak to majú doma. Pre nich sa vývoj kľudne mohol zastaviť tesne po tom, ako bolo vynájdené koleso ... najlepšie to drevené, aby im odpadol problém s riešením defektov.
26.10.2010 - 11:53:45
00
keyboard_arrow_up