Mam dilemu,tak ju rozviniem. :D

Planujem kupit cestak,a nakolko potrebujem k nemu aj nove pedale, tak sa pytam, ze ci je mozne z cisto setriacich dovodov hodit na cestak aj mtb pedale a pouzit tretry co mam k biku.

Alebo to skratim:

Mozem na cestaku jazdit s MTB tretrami? Budu tam urcite nevyhody, ale su zavazne? (hmotnost, tuhost podrazky, kufre, konstrukcia, a pod.)

dakujem za odpovede
28.11.2010 - 21:58:51
00
Zalezi asi na tom v akom rozsahu sa chces ceste venovat. Ja ju beriem len ako prijemnu zmenu a presne z takych dovodov ako ty jazdim takuto kombinaciu a nemam dojem, zeby ma to nejako na ceste limitovalo.
28.11.2010 - 22:18:26
00
ale samozrejme ze mozes, vsak kopec borcov po vselijakych maratonoch a sutaziach vozi na ceste mtb pedale a tretry k nevyhodam napr. u mna patri vola do stran, ja to mam rad napevno (looky s ciernymi kuframi)
28.11.2010 - 22:31:32
00
Nie je to to pravé orechové, ale MTB tretry na cesťáku je lepšie riešenie ako cestné tretry na MTB.
30.11.2010 - 18:39:43
00
Ja som chvíľu jazdil mtb tretry na horskom a aj na cestnom, keď neboli prachy nazvyš. Ale veľmi rýchlo som zistil, že to pre mňa nieje. Na cestnom potrebujem tuhé tretry a pevné kufre bez akejkoľvek vôle. Na horskom som si na ten malý výkyv nakoniec zvykol, ale na cestnom mi to liezlo na nervy. Nakoniec som skončil na klasike - plastových 3 skrutkových kufroch na cesťáku. Za chybu tiež považujem, že som sa najskôr nechal nahovoriť na shimano spd cestné pedále s kovovými veľkými kuframi. Kufre boli asi 6 - 7 krát drahšie ako tie plastové a ešte k tomu sa zasekávali. Vypínanie fungovalo spoľahlivo iba keď som ich jemne namastil a pri vycvaknutí nohy som váhou zatlačil na pedál. Pri odľahčenej nohe sa zasekávali. Klasické plastové sú spoľahlivé a nemajú sa prečo rýchlo zodrať ako mi tiež niekto táral. Okrem toho nové sú za pár šupiek. ;)

To je moja skúsenosť s pedálmi... niekto môže mať samozrejme úplne iné skúsenosti a iné požiadavky...

Musíš vyskúšať, čo sa ti hodí.
30.11.2010 - 20:47:18
00
samozrejme ze cestne pedale su na cestak lepsie, o tom netreba diskutovat..
ide o to ci su mtb pedale na cestu uplne nevhodne alebo nie..
a ja tvrdim ze aj na mtb pedaloch sa da dobre na ceste jazdit. napr. v zime je financne narocne mat dva pary tretier, mam jedny mtb a jazdim s nimi aj na ceste bez problemov ..
30.11.2010 - 22:06:38
00
tiež som to tak jazdil a nebol žiadny problém, funkciu to splní, akurát to horšie vyzerá...v duchu hesla "The right tool for the right job" som neskôr kúpil cestné pedále aj cestné tretry...
ako bolo spomenuté, záleží, koľko času chceš tomu venovať a či sa Ti oplatí investovať
01.12.2010 - 14:39:03
00
.. napr. v zime je financne narocne mat dva pary tretier...
Pekný logický nezmysel si napísal... To akože v lete nie je finančne náročné mať dva páry tretier?
01.12.2010 - 18:28:54
00
samozrejme ze to nie je lacne ani v lete, ale myslel som to v pomere k nabehanym kilakom..
na tych par sto kilakov v zime sa moc neoplati mat dva pary zimnych tretier, nehovoriac o tom ze tie zimne byvaju aj o trochu drahsie ako porovnatelne letne
01.12.2010 - 19:00:36
00
tie tretry Ti môžu vydržať napríklad dva roky, ale v pomere k "nabehaným kilákom" napríklad päť...
01.12.2010 - 20:34:12
00
keyboard_arrow_up