Tiež som mal Juvex-y ale na nich som postupne zlomil obidve ramienka (žiadny tvrdý pád len mi spadli z ruky na chodník) tak teraz mám Julbo Tracks s fotochromatickými sklami Zebra cena mierne nad 100 Eur (+ za dioptrie do klipu). Sú ľahšie a majú väčšie sklá čo mi vyhovuje.
15.01.2011 - 18:16:57
00
myscho, kde tie salice okuliare môžem kúpiť? vidia sa mi za dobrú cenu a sú pekné, aj sú tie opierky na nos nastaviteľné?
15.01.2011 - 23:13:28
00
No, kupoval som ich u nas v BR...inak nemam prehlad.Nasiel som akurat dovozcu,ale nema vypisane ani predajne, mozno im zavolat, kde je najblizsi obchod...
http://www.luposport.sk/index.php?page=kontakt
J, a opierky nastavitelne nemaju, mne sadli aj bez toho, ale ani som take okuliare nemal, takze nemam co porovnavat.
16.01.2011 - 11:13:41
00
nooo ja by som sa na to ani nepýtal ale ako menší som mal taký nepríjemný úraz, zlomil som si nos a prišiel o dva zuby, takže mám trošku krivý nos, nesadnú mi naň každé okuliare, vďaka za rady, skúsim napísať na tú stránku že kde majú predajne a ak by sa dalo vyskúšať, tak by som ich bral
16.01.2011 - 15:38:49
00
tak prajem uspesny nakup.ja som mal nos nastastie iba rozbity, takoutou umelou tenisovou raketou |(
16.01.2011 - 17:27:47
00
ked mozem poradit tak jednoznacne Rudy Projekt.Ja mam BBB a jeden problem rosia sa pouzivam aj rozne pripravky a nepomaha to.Kamarati maju RP a tento problem nemaju :hai:
16.01.2011 - 20:29:45
00
aj ja mám BBB, normálne aj fotochromatické a rosia sa dosť, to je pravda :)
16.01.2011 - 20:32:26
00
Dokým sa nepreorientujem na šošovky som svoj problém s okuliarmi pred 3rokmi vyriešil takto: Jedná sa o škule pells X-streamhttp://pcshop.pells.cz/sport/bryle-x-stream-cira_d7731.html Boli odstránené pôvodné sklá a dosadené na objednávku vyrobené fotochromatické antireflex dioptrické sklá. Je pravda, že v nich vidím "inak" ako v normálnych ale zase mám ich iba na bike a nezaznamenal som problémy s rozlišovaním vzdialeností..podotýkam,že zjazdujem pomerne ostro..na ľavom mám 1,75 a na pravom1,5

Prílohy:

DSC03725.JPG
DSC03725.JPG 300.39 KiB thumb_up0thumb_down

DSC03727.JPG
DSC03727.JPG 232.82 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2011 - 21:36:14
00
Ja jazdím iba v obyčajných (dioptrie od 5 do 5 a pol), zatiaľ bez problémov. Jediný diskomfort, ktorý sa vyskytol, bolo, že straničky, keď na ne v chladom počasí pritlačila windstopperka a kukla, bolestivo tlačili za ušami. Asi pred troma rokmi som išla vyskúšať šošovky (to som si dala :lol: ), robili mi iba problémy a ešte ma lekárka upozornila, že aj tak na nich budem musieť ešte na biku nosiť slnečné alebo ochranné číre, lebo šošovkám vadí voda, vietor, prach, piesok... ]:) Tak sa čočkový experiment po dvoch stresujúcich aplikáciách a informáciách od lekárky o "nevýhodách" skončil a ostalo po starom, zatiaľ bez problémov. A keď sa zadaria nejaké bubáčky navyše, asi pôjdem do okuliarov s titánovými straničkami (cca. 500 penazí).

:)

PS: ešte srandovnejší ako čočkový bol experiment s integrálou :lol: :lol: , tá totiž cez okuliare neprejde a keď dobre sedí, tak sa tiež nedajú nasadiť, lebo na straničky už nie je miesto. Našťastie integrálu neupotrebím, ale za tú skúšku nacpať mi to na hlavu to stálo. :rofl:
18.01.2011 - 09:11:34
00
Tiez som si kedysi namyslal ze si s dioptrickymi vystacim.

Odkedy mam vsak dioptricky klip v RP Horusoch (tiez nie uplne idealne riesenie) som mal klasicke dioptricke iba raz a dost som hresil. Snad kazdu muchu som chytil do oci. Ta ochrana oci so sklom co zlepsuje kontrast ma nieco do seba. Na slzenie v zjazdoch som si uz tiez odvykol.

Stranicky sa daju v optike vseliako poskrucat aby netlacili.
18.01.2011 - 10:08:30
00
Ja si nenamýšľam, ja sa utešujem, že vystačím. :lol:

Mušku som chytila v mojich dioptrických asi trikrát, ale jedna z nich bola pamätná - zakraulovala až kdesi za buľvu, štípalo to ako čert...kto videl na hrádzi skákajúceho blázna v cyklodrese, ako si leje z bidóna vodu do oka a zúrivo si drhne tvár...to bolo ono... :devil:
18.01.2011 - 10:41:34
00
tiež sa utešujem,tiež mám 4,5+- :D
a nosím ich v integrále....za tie 2 roky si už v nej straničky(tie rúčky na uči?) vytvarovali miesto,je to fajn :D
18.01.2011 - 18:23:26
00
Ja mám -5 a -8 dioptrií.
Jazdil som BBB, adidas (asi ten čo bol hore už spomínaný, len som ho kupoval v optike) a teraz jazdím väčšinou Rudy Project RYDON.
S dioptriami do klipov nie je žiaden problém. V optike to vždy urobili. Oproti obyčajným okuliarom sú klipy menšie, takže sklá do nich sú podstatne lacnejšie.
Problém nastáva keď je vlhko, prípadne keď je zima a šlapem do kopca. Problém je s rosením a zahmlievaním okuliarov. Jediné riešenie ktoré ako tak funguje je dať dole umelohmotné "sklíčka" a nechať len klipy s dioptriami.
Mám vyhliadnuté jedny nové adidasy - Terrex Pro (vraj by sa nemali zahmlievať), len je to dosť drahé. Uvidím ...


Naposledy upravil milsu dňa 18.01.2011 - 20:43:50, celkovo upravené 1 krát.

18.01.2011 - 20:22:32
00
doporucujem riesenie ako Greywolf. Ramik nejakych slnecnych okuliarov a do toho nove dioptricke slnecne skla, ziaden klip. Problem je, ze to moc v optikach nechcu al. nevedia robit. Najma ak donesies svoj ram a chces len skla... Mozes vybrat tmavost, farbu skiel, popripade fotochromaticke... Su vsak nejake obmedzenia ako velkost skiel, velkost dioptrii, zakrivenie ramika a tym skiel - od toho zavisi ako moc budu skreslovat...
18.01.2011 - 20:42:14
00
Asi to záleží na optike. BBB a Rudy Project som nekupoval v optike a nemali žiaden problém dať dioptrické sklá do klipov. Opäť zdôrazňujem, že sa jednalo o -5 a -8 dioptrií.
Dať do "Ramika nejakych slnecnych okuliarov nove dioptricke slnecne skla" pri väčších a rozdielnych dioptriách je nepoužiteľné a nechcem vidieť cenu za dioptrické sklá.
18.01.2011 - 20:49:09
00
keyboard_arrow_up