The Slovakia Experiment

15.01.2011
Cestný maratón
Viedeň - Schönbrunn (Rakúsko)

Propozície, Foto
Zúčastnených bikeri (3)
maličký reportik :-)
Akcia to bola super.Neopísatelná atmosféra.Som si hneď na začiatku spomenul na Jezusov favorit medzi kopcom festiek by posobil ako Ferari :rofl: .Dudovi vďaka za odvoz a nejaké fotečky a preklad čo máme vlastne robiť.Bolo treba prejsť troma kontrolnými bodmi.
K prvému kontrolnému bodu sa bolo treba nejako odstať na Donau insel na cestu Eurovelo 6 a tam pozerať po nejakej mailovej adrese ktorú si bolo treba poznačiť.
Druhy kontrolný bod bol v jednej dedinke tam bolo treba opísať miestne špeciality podniku a tretí bod bol pri parlamente tam bolo treba napísať kto a v ktorom roku postavil sochu.
Začiatok štaru bol o 9:45.
Štartovalo sa systémom Le Mans.Hneď zo začiatku to nabralo ostré tempo.Vytvorili sa rôzne skupinky a bolo si len treba vybrať ku ktorej sa pridame keďže sme hovno vedeli kadial máme isť.Rakušania su blázni asi pozeraju moc videí z youtube ked v NY jazdia bezhlavo.Presne to bolo aj tu červená nečervena prednosť neprednosť jazdilo sa dosť divoko ale človek sa musel prispôsobiť by ich nestratil a vedel kadila ma isť.Potom sme si s Davidom povedali že tudy cesta nevede nenechám sa niekde prizabiť a išli sme svojim tempom rešpaktujuc dopravne predpisy čo sa nám samozrejme stalo osudným nakoľko sme všetkých stratili mohli by o nás natočiť film Sám vo Viedni :P .Potom sa k nam pridal Tomaš s
Critical Mass Bratislava a v podstate sme tahali stále spolu.Bolo 12:15 a ešte stale sme boli vo Viedni bo sme pekne bludili ale nakoniec sa nám podarilo dostať na tu Eurovelo 6 cestu.Nájsť prvý kontrolný bolo bola tiež pekná komédia.Po cestte milión pútačov a teraz odpíš ktorá má byť tá správna mailova adresa či sme prešli tým spravnym kontrolým bodom.nakoniec .
Napokon sa nám to podarilo ale keď sme blúdili v tej Viedni tak sme si povedali že v podstate pre nás bude najdôležitejšie s s tejto posratej Viedne dostať domov :tmi: .
Po prejdení prvého kontrolného stanovišťa sme sa mali presunúť k druhému ale tam bol iba taký menši problémik že sa to nedalo po oficiálnej ceste nakoľko ta bola uzavretá pre stavebne práce.Takže nastal mierny chaos kade isť.Potom sa k nám pridali nejaký domaci jazdci a spolu s nimi sme sa dostali k druhému stanovišťu.Tá cesta bola naozaj úchvatná cez rozmočene cesty necesty plné blata ,vody , výtlkov a takého premočeného piesku (úplne super pre festku kde sa nedá postaviť do pedálov takže všetky razy a nerovnosti berie riť a ruky :devil: ) a človek musi zaberať stále naplno.Opísali sme si miestnu špecialitu a šli na tretie stanovište čo už v podstate viedlo po hradzi do Blavy.Na hrádzi smerom do Hainburgu cesta ubiehala v super tempe a naladičke až do doby než david dostal defekt.To by bolo v poriadku dali sme novu dušu pofajčili a ťahali dalej.No a potom to začalo.Nestačila demolácia rámu deň predtým museli sme si samozrejme vyžrať smolu aj v dnešný deň.Takto si pekne ťahame až do doby keď hovorim Dvidovi,že nejko zašla sedlovka do rámu podme ju nadstaviť.Nadstavili sme David doťahuje šrób a zrazu ***** rana jak z dela šrób sa rozpadol na dve polky :D (týmto pozdravujem súdruhov z Hope že je super nápad dávať tam Al šrób čuráci :devil: ).No a keďže na festke sa nedá šlapať v stoji teda dá ale iba kusok(Jezus nie je to sranda že :lol: ) tak sme tlačili bike a to sme mali ešte 15 km pešo k najbližšej civilizácii (na lavo vyliaty Dunaj na pravo vyliaty Dunaj a ja s Davidom ako čuráci uprostred) k Hainburskému mostu kde by pre nás niekto prišiel s autom.A ako naschvál modrá obloha všade na okolo ale ne nad nami čierny mrak z ktorého pršalo a snežilo no proste balada.V tom vidím niekoho že stoji a ide nás fotiť chcel som ho poslať do puče a kuknem lepšie a Jezus.Hneď som si spomenul na seriál ***** z oblakov.
Jezus bol ako zázrak.zobralo som si jeho kolesos volnobežkou reku budem šlapať do Blavy v stoji ale apoň si môžem dovoliť nešlapať v kuse a on si zobral koleso z festky.Nápad to bol sice ok ale Jezus má tak vyťahanú reťaz že mu stále padala pri prudšom zábere že sme išli decentným tempom.Potom Davida napadlo že použijeme rýchloupinák z Jezusovho favorita na objimku Hope a tým pádom budem môcť zase šlapať a aj sedieť.Prehodili sme naspäť kolesa zase som mal festku nahodili sedlovku a mohli vyraziť.Jezus je tak ľahký a taký gramár,že po nasadnuti na favoritku mu sedlovka nezašla do rámu no proste naozaj Ježiš hodný svojho mena )už viem odkiaľ má tú prezývku).no a potom to už išlo zase o niečo lapšie.
V Hainburgu sme si dali Almdudlera a káve a tahali na tretie stanovište.Po ceste mi začalo štrajkovať rameno tak sme každých 10 min zastavli napravil som si ho a šlapali sme úspešne dalej k tej soche.Odtial sme sa spustili dole komcom na Mierko (tiež je sranda isť na festke dole kopcom,brzdiť a pritom pedálovať pohlad pre bohov.Nakoniec sme úspešne o 16:45 dorazli do miesta určenia.Čiže celkový čas 7 hod a najazdených 85 km.Tam sme si dali kave,kofolku,grilovane mäsko a hajde domov.No a nakoniec aby to nebolo take jednoduché tak po celom dni keď sme sa o 18 hod vracali domov zrazu že cssssss.***** dalši defekt.Duša už nebola tak sme tam narvali nejaku trekingovu a hajde domov.Hovorím Davidovi poďme už kura domov bo sa tu ešte pri našom štasti niekto niekde zrakvý.
Akciu hodnotim ako velice srandovnú a výživnú.Ešte raz týmto ďakujem Dudovi za odvoz,Davidovi za zapožičanie festky a doprovod a Jezusovi za technickú podporu.
O rok dovidenia.
Foto mám iba jedno ostatne snaď pridaju Dudo a Jezus.
16.01.2011 - 16:55:58
00
Úžasne sa to číta. :y: :D Nabudúce si vezmite mapu! Boli ste aspoň poslední?
16.01.2011 - 18:44:40
00
Tomáš ee 4 od konca nabuduce budeme poslední robili sme čo sme mohli sme sa naschvál zdržovali vymýšlali si technické problemy a ***** noha ešte prišli 4 teamy po nás to kua nasere :D
16.01.2011 - 18:47:56
00
jj, Rastov zargon je nezamenitelny ;) Ste teda mali pech...ale aj napriek tomu zda sa, ze to bola vydarena akcia. Inak Davidovho Timu je prevelika skoda. :tmi:
16.01.2011 - 18:52:02
00
hlavne,že sa on nerozpadol vejpul ako ten rám :D
16.01.2011 - 19:07:09
00
rasto super report :clap: :clap: :clap:
dobre som sa zasmial
16.01.2011 - 19:26:08
00
bene... si sa riadne vymačkol. Aj na TSE, aj za klávesnicou.

Rasťo, mali ste ísť vlani, to by boli iné zážitky - dážď, sneh, na hrádzi 20 cm snehu takže sa išlo po ceste na ktorej stála posolená voda

Ešte nahoďte nejaké foto
16.01.2011 - 20:29:59
00
Ešte detail, tá 2. kontrola bola pri "reštike" pri Dunaji v Haslau an der Donau? Podľa opisu "cez rozmočene cesty necesty plné blata ,vody , výtlkov a takého premočeného piesku" tak súdim.
16.01.2011 - 20:39:20
00
V Schönau pri Dunaji byla druha kontrola. A tam byla ta fajna cc 14km terenni vlozka navic debilne znacena takze se i trochu kufrovalo :)
16.01.2011 - 20:49:06
00
Ahá, jasné, som si neuvedomil, že sa šlo po ľavom brehu. :$ Miestne Donau Auen sú, čo do terénu, zradné. :D
16.01.2011 - 20:53:27
00
áno tam bolo proste treba dupať čo to dalo aby si sa nazabáral a riešiť to ako ladoborec
JoKo ja som odfotil asi 3 fotky zbytok ma Jezus a Dudo.Jedna s Tomášom.

Prílohy:

003.JPG
003.JPG 148.03 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2011 - 20:57:33
00
Aha, ja som na tom videjku hľadal tie tvoje fajnové gaťky z 24-hodky... A ako tak pozerám, možno si už mocnejší chlap ako ja.
16.01.2011 - 21:09:45
00
Rasto, David: :y:
Rasto za report: :y: :y: :y:
16.01.2011 - 22:15:34
00
Report super, len musim uviest na pravu mieru to nekale ociernovanie mojho oceliacika. :) Retaz je este v norme (aj ked horna hranica tolerancie) - teraz som ju meral. Problem bol teda naozaj asi v tom, ze David ma pastorok urceny pre sirsiu ss retaz a ten ma asi iny rozstup ozubenia nez klasika.

P.S. Co sa tyka fotiek, tak chcel som dodat dnes, ale prisiel som domov fakt velmi neskoro a prilis unaveny, aby som vobec zapinal pocitac. Cize fotky zajtra abo pozajtra. Snad nejake vysli tak ako som chcel...
17.01.2011 - 01:26:00
00
tato sqela akcia mi pripomenula jedine... PUNK´S NOT DEAD... :lol:

Prílohy:

Komentár súboru: PUNKERI
DSC06039.JPG
DSC06039.JPG 614.84 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: sqosty
DSC06040.JPG
DSC06040.JPG 553.4 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: sqosty
DSC06041.JPG
DSC06041.JPG 587.97 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: stretnutie v parku pred startom
DSC06042.JPG
DSC06042.JPG 634.05 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: kopa srotu
DSC06048.JPG
DSC06048.JPG 550.02 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: hromadny LeMans start
DSC06049.JPG
DSC06049.JPG 494.9 KiB thumb_up0thumb_down

17.01.2011 - 09:50:05
00
keyboard_arrow_up