U XTR misiek musis vzdy vymedzit volu.
U SRAM nemusi nic smrdlat, klepnes lavu kluku po nasunuti do stredu gumenym kladivom/palickou/rukou co najblizsie k miske, aby si tam nemal volu (presne ako u Shimana) a potom jednoducho stiahnes jednou skrutkou. Nikdy som tam nemal volu. Oni sami tam hovoria "if-keby nahodou", t.j, ked nie je lava kluka nasunuta dostatocne hlboko v strede, pripadne je nedostatocne stiahnuta prava.

Stahujem to na tych cca. 50Nm od oka tak, ze na imbusak nasuniem stare riaditka (kvoli pake) a tymi pekne dotiahnem :lol:


Naposledy upravil romanx dňa 04.02.2011 - 11:01:47, celkovo upravené 1 krát.

04.02.2011 - 10:57:35
00
no na XTRkách namontujem mysky, vložím pravú kluku s oskou, lavú kluku a dotiahnem skrutku, vymedzím volu matičkou presne.. narozdiel od http://www.youtube.com/watch?v=d7EqAZo-HTI 3:20 to tam mám šmrdlať a skúšať ako dlho? to bol hneď ďalší problém takže až tak jednou skrutkou to teda neni..

http://www.youtube.com/watch?v=lKK209JHCzA

No neviem, mne sa ten systém na XTRkách s tým vymedzovaním vôle zdá oveľa debilnejší ako staré dobré XTčka s 2 imbusmi a tou plastovou skrutkou...
04.02.2011 - 10:59:34
00
no tak to bol možno fakt divný kus.. ale jednak sa to hýbalo v ložiskách a rovnako tam ostala tá vôla z videa.. ale nebolo moje tak neriešim :lol: len ma to utvrdilo že u shimana mi je dobre 8)
04.02.2011 - 11:02:31
00
Martinusx, a este aj "stare dobre XTcka" su stale debilnejsi system ako Truvativ system. :) Presne ako romanx pise - nasuniem kluku s oskou z jednej strany, nasadim kluku z druhej strany a len poriadne dotiahnem inbusom. Ziadne nastavovanie nicoho a ziadne strazenie utahovacich momentov aby som nahodou nieco neposkodil. Pri demontazi opät len odtiahnutie jedneho inbusu, nic viac. Takze Shimano sa este moze ucit.

Miro, k tomu Tvojmu nakresu - tak o takom pripade som este fakt nepocul. Ale samozrejme moze sa stat - pravdepodobne prave lozisko nalisovane vo vyrobe do lavej misky (nie mysky). Inak este mi napadla jedna vec - nenamontoval si nahodou pravu misku na lavu stranu a lavu na pravu stranu? Totiz prave lozisko ma väcsi vnutorny priemer, co by vysvetlovalo uvedeny problem. Ale to len tak tipujem - neviem ci smer zavitu vobec umoznuje prehodenie misiek pri montazi, lebo toto som skutocne nikdy neskusal. :)
04.02.2011 - 11:14:34
00
Veľká to drzosť keď niekto ohovára HTII ! hehe
XT je fajn systém a určite je mi milšie zriadiť vôlu plastovým kolečkom a dotiahnuť dva imbusy ako doťahovať ľavú kluku jedným šroubom na kvázi tisíchran silou 40-50Nm kde pri zanedbaní dotiahnutia a kontroly ľavej kluky hrozí efekt vŕzgania prípadne uvolňovania.
Pri XTR do roku 2010 je to už iné kafe a XTR ma už štve keďže tiež ľavú kluku lisuješ na tisíchran.
Jazdím aj XT aj XTR a teraz sa psychicky chystám aj na Sram a dúfam, že moja nechuť sa časom stratí.
No a Craobsovu misku som tiež nepochopil. hehe
04.02.2011 - 11:26:22
00
Len k vrzganiu a uvolnovaniu GXP - nezazil som a nemyslim, ze HTII ma predpoklady byt v tomto porovnani voci GXP lepsie.
04.02.2011 - 11:31:07
00
Nemá mať prečo predpoklady byť na tom lepšie. Dôvody som napísal vyššie. Tisíchran, lisovanie kluky na neho, v podstate uťahovanie ako pri ISIS.
Craobs jedine čo ma napadlo, že či náhodou na miske nechýbala vložka 1.

Prílohy:

miska.jpg
miska.jpg 59.16 KiB thumb_up0thumb_down

04.02.2011 - 11:39:47
00
Jezus: nie cez lavu misku osku neprestrčíš, prejde tade len tá koncová časť ktorá má..

Turbi: dotiahnutie kluky podla momentu tak aby to akože "stiahlo" dohromady malo za efekt že sa kluky ani nepohli..

o tej "1" neviem, kluky už sú na reklamačke..
04.02.2011 - 11:43:18
00
Aby ste sa z toho Truvativu/Sramu nepototo, hehe (sorry Turbi)
S XTčkami som za 2 roky nemal okrem zadretých ložísk žiadny problém s vŕzganím alebo uvoľňovaním, aj keď tie ložiská sa dajú tiež ľahko poriešiť nejakými 6805 2RS ložiskami :)
04.02.2011 - 11:44:26
00
Craobs o tom ti asi hovoriť nemusím ale dĺžka bola vypodložená podľa rám. domčeku? Lebo ak toto bolo v poriadku a nechýbala tam tá vloźka tak to musel byť aký výrobný zmätok?!??! hehe
Som zvedavý na tú reklamačku. Určite daj vedieť ako to dopadlo.
04.02.2011 - 11:52:09
00
Vsak to som sa ho presne pytal, ale na to neodpisal. :^)
... Ten system je urceny na 73 mm domceky, tzn. pri montazi na 68 mm domcek ma byt na kazdej strane domceka podlozka (dodavaju ich priamo s klukami resp. so stredovym zlozenim). Mal si ich tam obe?

Skoda, ze sem nenapisal este pred odoslanim na reklamaciu. Tiez ma celkom zaujima ako to mohlo vzniknut. Asi jedine ako som spominal - ze vo vyrobe do lavej misky nalisovali omylom lozisko urcene do pravej misky. To sa dalo zistit velmi jednoducho keby ich este mal doma...

Martinux, tak sa na to pozri z opacneho pohladu - to iste mozem predsa napisat ja v zneni "aby ste sa z toho Shimana nepototo". ;) Btw. zacal som do tejto temy pisat len preto, ze CraObs dost subjektivne "ociernil" znacku, ktoru jazdim a s ktorou som nikdy nemal jediny problem. A pisal som to hlavne kvoli ludom, ktori sa nevyznaju, aby nemali po precitani takeho jednostranneho nazoru skreslene informacie a nemysleli si, ze ake je Shimano uzasne a ze Truvativ a SRAM su uplny odpad. Myslim, ze su absolutne porovnatelne a je na kazdom, ktory system si zvoli podla popisanych rozdielov. :y:
04.02.2011 - 11:57:17
00
pre toto som sa ozval aj ja
04.02.2011 - 11:59:26
00
tak tak každý nech si jazdi na čom a kom chce a kludne aj s prilbou aj bez nej :P
4 hran forever :*
04.02.2011 - 17:20:13
01
Zdravim, mam kluky Shimano FC-M542 ( http://www.bike-eshop.cz/imgs/bikeeshop/products/img_4952_original.jpg ) a mam uplne banalny problem. Rozoberam ich, lavu kluku som dal z osky dole, ale prava kluka s oskou sa mi ani za pana nedaju vytiahnut zo stredoveho zlozenia. Vsade citam, ze staci rukou vytiahnut alebo poklepat, no mne to nejde ani s klepanim. Je na to nejaky figel alebo som len neschopny? :) Robim to prvy krat. Vdaka za rady!
08.07.2011 - 16:03:16
00
Zober kladivo, kúsok dreva prilož na osku a treskni po tom.
08.07.2011 - 16:10:38
00
keyboard_arrow_up