Ak to vyexportujes do gpx-ka, mozes si nastupane metre pozriet napr. aj v GoogleEarth. Ale co sa tyka presnosti, ber to len ako orientacnu hodnotu.
21.02.2011 - 17:30:37
00
S tou nepresnosťou v Sportstrackeri to nie je také zlé,včera mi výškomer v tachači nameral na 35km nastúpané 267m. Sportstracker po exporte do google earth dal 274m takže rozdiel minimálny.
Na meranie kadencie krokomerom som sa pýtal priamo na fore Sptr. jeden mi odpísal toto:
Technically I guess that should be possible. Since the pedometer function gets its data from the accelerometer you would probably have to mount the phone somewhere on your legs to get the data to infer cadence.
Tak som to skúsil zapnúť aj na cyclo výjazde. Výsledok bol priemer 75,5. Vzhladom na silný protivietor to bolo dosť možný výsledok.
21.02.2011 - 18:47:00
00
S tou nepresnosťou v Sportstrackeri to nie je také zlé,včera mi výškomer v tachači nameral na 35km nastúpané 267m. Sportstracker po exporte do google earth dal 274m takže rozdiel minimálny.
Na meranie kadencie krokomerom som sa pýtal priamo na fore Sptr. jeden mi odpísal toto:
Technically I guess that should be possible. Since the pedometer function gets its data from the accelerometer you would probably have to mount the phone somewhere on your legs to get the data to infer cadence.
Tak som to skúsil zapnúť aj na cyclo výjazde. Výsledok bol priemer 75,5. Vzhladom na silný protivietor to bolo dosť možný výsledok.

Len pre zujímavosť - kde si mal pripevnený ten mobil, keď ti meral kadenciu?
22.02.2011 - 14:37:07
00
Mal som ho hodený v zadnom vrecku bundy.
22.02.2011 - 15:41:01
00
Zaujímavé :)
22.02.2011 - 15:48:54
00
Tiež tomu nerozumiem ale možno ako mrvím prdelou tak to ráta :lol: ;)
22.02.2011 - 18:25:07
00
viete mi poradit nejaku slusnu aplikaciu JAVA ? mam Se c702 a sporty pal mi funguje schopne len mi to nechce nahrat na server
22.03.2012 - 19:44:41
00
viete mi poradit nejaku slusnu aplikaciu JAVA ? mam Se c702 a sporty pal mi funguje schopne len mi to nechce nahrat na server


Podľa mňa kvalitná JAVA aplikácia je Trekbuddy http://www.trekbuddy.net/forum/index.php. Je to turistická mapová navigácia so záznamom trasy.

Používal som ju na Nokii 6300 s externým BT GPS prijímačom EVOLVE (málo pamäte pre detailnejšie mapy), na PDA Dell Axsim + Evolve a na E52 s interným GPS prijímačom.

K aplikácii potrebuješ ešte offline mapy napríklad z cykoservera alebo NLC. Samozrejme, na malom displayi je prd vidieť, takže je dobre mať mapy vo viacerých rozlíšeniach (nie je tam možnosť zoomu +/- ako napríklad v OziExploreri...).

Nejake info nájdeš aj na http://www.gpsforum.sk.

Neviem či a ako to chodí na SE C702...
22.03.2012 - 21:39:32
00
V poslednej dobe sa mi stáva,ked chcem odoslať výjazd s telefonu na Sporttacker tak to musím zopakovať aj 10x.Je to na androide ale so symbianom sa mi to nestávalo. Nevie niekto čo s tým? Je jedno či je to odosielané cez WI-FI alobo mobilú sieť.
11.09.2012 - 18:38:35
00
Ja som používala SportTrack... ale naveľa ma posledne tak vytočil, že som ho vyhodila a idem skúsiť buď Endomondo, alebo Stravu.
Len musím prelúskať, čo a ako v tých dvoch... čo som mala problém u ST, tak mi nechcelo synchronizovať trasy, alebo raz mi dalo len jednu trasu a chaosnú mapu (na net), pričom v mobile bolo všetko ok. A naposledy sa mi vypol mobil a celá trasa išla do...preč :devil:,
Mám SE Xperiu Pro, ICS 4.0
14.09.2012 - 09:19:42
00
to samovoľné vypínanie (SportTrackera, nie mobilu) sa stáva aj mne. :( Zaujímavé, že len na Androide, na iOS sa mi to ešte nestalo. Akurát že môj Android má asi tak 10x lepšie GPS ako môj iPhone, takže by to chcelo kombináciu HW z Androida a iOS. Ale to by mi zas nebežal Locus Pro. Jak 100hoven?
14.09.2012 - 09:30:03
00
Samovoľné vypínanie ST sa stávalo aj mne. Ale používala som ho len na tomto mobile. Preto chcem vyskúšať tie vyššie spomenuté veci, uvidím čo a ako. Ak vydá, tak už v nedeľu budem o niečo múdrejšia :-)
14.09.2012 - 10:26:18
00
to samovoľné vypínanie (SportTrackera, nie mobilu) sa stáva aj mne. :( Zaujímavé, že len na Androide, na iOS sa mi to ešte nestalo. Akurát že môj Android má asi tak 10x lepšie GPS ako môj iPhone, takže by to chcelo kombináciu HW z Androida a iOS. Ale to by mi zas nebežal Locus Pro. Jak 100hoven?

Ja tiez pouzivam Locus Pro, takze som mal podobnu dilemu. Moje riesenie: pouzivam Locus aj na zaznam trasy (najdes ho vo Functions). Trasu potom vyexportujem do GPX suboru a cez Dropbox si ju ulozim na webe. Tuto trasu si mozes potom na desktope naimportovat aj do ST (Enter/Import new workout), resp. do hocijakeho ineho trackera (skusal som Endomondo aj Stravu).
Vyhody zaznamu cez Locus:
- pouzivas jednu aplikaciu na zaznam aj na navigaciu - najma slabsie mobily to ocenia, okrem toho na mape vidis zakreslenu prejdenu cast trasy, co mi tiez dost pomaha v orientacii
- Locus podla mna menej zerie baterku ako ST
- ked sa ti aplikacia, resp. telefon zrube pocas zaznamu trasy, neprides o log, dokonca mozes v nom po restarte pokracovat
Obmedzenia, na ktore som doteraz narazil:
- fotky sice mozes do ST naimportovat tiez, ale nezobrazuje mi konkretne miesto na trase, kde soom ich urobil
- z Locusu sa do ST naimportuje celkovy cas tripu, z ktoreho vyratava priemerku, ktora je tym padom o dost nizsia ako real (myslim vsak, ze sa to da v ST manualne editovat, v Locuse sa v info o trase zobrazuje okrem celkoveho casu zobrazuje aj cas v pohybe a jemu zodpovedajuca priemerka, ktorymi potom mozes prepisat povodne udaje)
Jedna zaujimavost: ked trasu naimportujem do roznych programov, kazdy mi vyrata ine nastupane metre.
14.09.2012 - 10:30:19
00
robin72: dobrý postup, máš to premakané :y:

Záznam som skúšal aj cez Locus, ale potreboval by som asi trochu pošteľovať parametre, nebolo to celkom ono. Na SportTrackeri mi vyhovuje aj autopauza, ktorá funguje celkom dobre. Inak ja mám na bežné používanie Garmin Edge 305 (aj kvôli sledovaniu tepu), mobil používam len v prípade neočakávaných udalostí (ako minule, keď som zistil, že je Garmin vybitý, tak som pustil SportTracker pre istotu súčasne na Androide aj na iPhone :), nakoniec nespadol ani jeden a mohol som sa zasa raz presvedčiť, o koľko je GPS čip na Androide lepší). Čo sa týka nezrovnalostí v nastúpaných metroch, o tom tu už prebehla diskusia - výsledok bol asi taký, že najviac sa dá veriť barometrickým výškomerom (ktorý Edge 305 tiež má).
14.09.2012 - 10:43:17
00
V Locuse se s tym da pohrat, mozes si nastavit casovy aj vzdialenostny interval zaznamu jednotlivych bodov (default je tusim 5 sekund a 10 metrov). Co sa tyka vyskovych metrov, aj ja som cital tie diskusie, takze moc velku vedu z toho nerobim, je to fakt len orientacne :-) Je to dobre aspon na porovnanie jednotlivych svojich zaznamenanych tras. Mna zaujalo hlavne to, ze tie iste zaznamenane udaje sa v roznych aplikaciach interpretuju dost odlisne, napriklad na jednej mi Locus ukazuje 2340m, ST 1866m, Endomondo 1723m :-) No a vyber si...
14.09.2012 - 11:00:04
00
keyboard_arrow_up