Jazdím reťaz Sram a som spokojný, žiadny problém.
Spojka- super vecička,menej babrania- skrátka uľahčuje život!
17.01.2007 - 09:39:03
00
Ja som asi pred mesiacom roztrhol fungel novu retaz CONNEX(presny typ neviem) a tak som si myslel,ze CONNEX aky shit,ale ukazalo sa,ze sa roztrhla v mieste,kde mi ju spojili ked mi ju nahadzovali v servise.Kupil som SRAM rychlospojku a vyzera,ze to pojde bez problemou,akurat som sa trochu obaval,ci to nebude vadit,ked som musel dat par clankov dole,neviem aky to ma vplyv na radenie,snad to bude lepsie,lebo predtym mi sem tam vyhodilo retaz,ked som radil zo stredneho na najvyssi,tak som zvedavy :roll:
17.01.2007 - 12:57:13
00
warzone: to je v pohode to musis skratit aby si nemal retaz pridlhu a potom by visela a vtedy nemusi dobre radit a celkovo to nie je dobre. Proste je treba zvolit tu spravnu dlzku co skuseny mechanik vie ako na to ( zda sa mi ze to zavisi od velkosti najvacsieho prevodnika najvacsieho pastorku a dlzky zadnej stavby) to natiahnes retaz na najvacsi prevodnik a najvacsii pastorok a taka by mala byt dlha ( a neviem nie som si isty ci sa tam nenechava este nejaka rezerva asi jeden dva clanky aby nebola zase moc naspanovana to uz neviem ale asi ano).
17.01.2007 - 13:59:20
00
no ja skracujem retaz tak ze dam v predu na najmensi prevodnik a v zadu na najtahsi(najmensi)prevod a skracujes tak aby sa ti nesuchala retaz o kladku aby kladka na menici nesla az moc hore...to je naj ideal....
17.01.2007 - 15:16:10
00
Ja som asi pred mesiacom roztrhol fungel novu retaz CONNEX(presny typ neviem) a tak som si myslel,ze CONNEX aky shit,ale ukazalo sa,ze sa roztrhla v mieste,kde mi ju spojili ked mi ju nahadzovali v servise.Kupil som SRAM rychlospojku a vyzera,ze to pojde bez problemou,akurat som sa trochu obaval,ci to nebude vadit,ked som musel dat par clankov dole,neviem aky to ma vplyv na radenie,snad to bude lepsie,lebo predtym mi sem tam vyhodilo retaz,ked som radil zo stredneho na najvyssi,tak som zvedavy :roll:


preco si na connex daval sram spojku a ne connex spojku?
17.01.2007 - 16:29:41
00
K tomu mojmu prispevku: sak to je len nazor moje nervy.....nie je to len z mojej hlavy...keby si poriadne cital.... nejazdil som napriklad tie drahsie modely, iba tie lacnejsie-to je v tom.. No ja som jednoznacne za spojku.
Co sa tyka spojok connex odhovarali ma od nich uz predajcovia (a to uz je co povedat)ze vraj su problemove(tie spojky- asi to bude pravda...) hovoril ze retaz connex ..ok ale spojku sram ide to v pohode......
K tej spravnej dlzke......najvacsia pila+najmensi pastorok=by malo dat rovnobeznost hornej casti s dolnou.....potom bude sediet aj to s tym najmensi+najmensi=aby nsuchalo o prehadzovacku (tak som cital a tak to aj to funguje)
17.01.2007 - 17:14:58
00
preco si na connex daval sram spojku a ne connex spojku?

inu som v rychlosti nezohnal a nakoniec pozeram,ze som aj urobil dobre...vid prispevok JoFo159 :P dnes som ju nahodil,najblizsie ju vyskusam ako bude radit
17.01.2007 - 21:18:23
00
Nechcel som rozoberat otázku retazí ale či spojku hej alebo nie.Nikto sa nenapisal skúsenosti stími nitmi od Shimana. :?


shimano nity pouzivam len pri krateni novej reťaze, vyhoda je v tom ze pri roznitovavani nemusim davat pozor aby som povodny nit nevytlacil uplne a tiez shimano nit ma polgulovu hlavicku takze ide do retaze ako do masla, rozlomenie je kombinackami hracka
a tiez sh. nit spolu s nitovackou nosim stale so sebou rychlospojky sram pouzivam na retaze aj shimano aj sram - dovody uz boli popisane
15.02.2007 - 12:00:06
00
Mne nitovali reťaz v servise, ani som si to neuvedomil, až keď ten spoj "stuhol" a začal parádne preskakovať. Bezmála ma hodilo...
Po dvadsiatich kilometroch na novej reťazi!!! Až po kontrole som zistil, že mechanik nepoužil spojku, ale nit. Reklamoval som, vymenili nit za spojku a odvtedy je všetko ako má byť.
Ja viem, že sa tu dá možno polemizovať o osobnom prístupe, ale ten servis je super, zatiaľ "No problemo"...
15.02.2007 - 12:07:15
00
A co ked pouzili nit? Stacilo aby si tu retaz pri tom spoji chytil, rozhybal do stran a isiel by si dalej....
15.02.2007 - 12:10:40
00
To Root:
Áno, to bolo prvé, čo ma napadlo.
Ale, akosi mám radšej keď veci fungujú tak ako majú, hlavne pri reťazi za osem stovák. Rozhýbem, rozbabrem a aj tak to nebude ono. To uznal aj mechanik. Sám od seba, nemusel som "vyvíjať" nátlak.
Tá spojka sa mi vidí lepšia. Proti gustu žiaden dišputát, interpretujem len názor. Na preteky, výjazdy a tak, samozrejme beriem aj nitovačky a nity, predsa len, keby čosi...
15.02.2007 - 12:19:38
00
mam jednu otazku skratil som retaz nitovanim a teraz mi nejak uz nejde spojit ta palicka alebo jak sa to vola mi tam uz nepasuje ako som ju vybral (palicku :oops: )



retaz mam bez spojky :evil: :twisted:
15.02.2007 - 13:20:24
00
Vybral si tu palicku celu von? Apropo to je nit, teda to o com sa to tu bavime...
15.02.2007 - 13:46:52
00
mam jednu otazku skratil som retaz nitovanim a teraz mi nejak uz nejde spojit ta palicka alebo jak sa to vola mi tam uz nepasuje ako som ju vybral (palicku :oops: )



retaz mam bez spojky :evil: :twisted:


Teraz už tu spojku budeš musieť použiť,alebo zalamovací nit od shimana.Len daj správnu spojku alebo nit 8/9 niesu rovnaké. To by si mal vedieť. :wink: :wink:
15.02.2007 - 14:20:09
00
No neviem ci to vie, ked nevia ako sa vola ta palicka :) Nic v zlom...
15.02.2007 - 14:21:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Reťaze / Spojky a nity)
keyboard_arrow_up