Tak zajtra skusím isť na ten výlet...
12.03.2011 - 22:21:08
00
No skusim prist aj ja, nech ma kto urcovat tempo ( rozumej - jazdit posledny ;) ) Ale vzhladom na to, ze mam nieco predtym dohodnute, tak ak by som tam nebol, necakajte.
12.03.2011 - 22:34:20
00
Jozo, s novymi kolesami budes razit spicu ;o) Keby nieco volaj
12.03.2011 - 22:38:02
00
nenavidim toto mini pohorie :( to desne blato naplno ukazalo, ze v karpatoch je vsetko do kopca - vsade kde som sa pohol, som musel tlacit v makkom mazlavom blate hore kopcom :P dufam ze tu streku nedelu planujete hlavne po asfalte, lebo inak horko zaplacete.

no nic, ja prechadzam na downhill... \o/
13.03.2011 - 01:59:57
00
@silva - ahoj silva, vyzera ze v pohodicke jazdis cez vojensky priestor, nemala sa s tym ziadny problem? a mohla by si mi prosim opisat na mapke cestu? spominala si ze zltou znackou vojdes dnu, potom ides asfaltkou a kde vyjdes?

ked to uz tak dobre poznas, tak by si mohla poradit cestu - pre mna by najlepsie bolo vliezt dnu od Troch kamennych kopcov, ist asfaltkou dole, a potom zahnut na zltu znacku, ale nevidim nijaku spojnicu. Ja som v tom VO este nebol, ale tento rok urcite chcem ist
vdaka za odpoved

Prílohy:

vojensky_obvod.jpg
vojensky_obvod.jpg 269.62 KiB thumb_up0thumb_down

13.03.2011 - 02:23:33
00
snad vecer, ked sa vratime z biku Ti to nakreslim, teraz uz nemam cas ;)
13.03.2011 - 08:30:47
00
Ale, ale, však ešte hodinku môžeš sedieť doma, či? Aha, ty to máš ďalej... ]:) :D
13.03.2011 - 08:38:01
00
@silva - ahoj silva, vyzera ze v pohodicke jazdis cez vojensky priestor, nemala sa s tym ziadny problem? a mohla by si mi prosim opisat na mapke cestu? spominala si ze zltou znackou vojdes dnu, potom ides asfaltkou a kde vyjdes?

ked to uz tak dobre poznas, tak by si mohla poradit cestu - pre mna by najlepsie bolo vliezt dnu od Troch kamennych kopcov, ist asfaltkou dole, a potom zahnut na zltu znacku, ale nevidim nijaku spojnicu. Ja som v tom VO este nebol, ale tento rok urcite chcem ist
vdaka za odpoved
Nie som síce silva, ale pozri google earth, tam sú tie cesty dobre viditeľné. Pozri aj kde sú aké budovy, tanky, rakety, ponorky a tak, aby si sa im v prípade potreby mohol vyhnúť :)
Ale večer tu určite pribudne mapa kde ti to niekto na základe skúseností nakreslí.
To spomínané blato. Určite nie všade v M.Karpatoch je v lese blato. Karpaty sú dlhé a dajú sa nájsť aj miesta bez neho. Len ako ich nájsť :)
13.03.2011 - 11:13:04
00
Tie pozostatky zeleznicky, ktora tu bola spomenuta su v oblasti Igramsky haj, je to vedla vodnej nadrze Horne Oresany
Tak taky vyjazd do Ba planujem aj ja, tak by som sa pridal...
Nie je to Igramský háj ale Lošonský háj.
Na začiatok môžme dať v nedeľu z Majdánu napríklad Hubalovú a potom sa uvidí čo ďalej.
Pozrel som turistickú mapu a podľa nej (pri pohľade na sever) je naľavo od Lošonca Lošonský háj-je to súčasne aj prírodná rezervácia a napravo je Igramský háj. A teda ktorým hájom išla železnička?
Podľa tejto mapy http://www.rail.sk/arp/slovakia/history/map/423b3.gif ak nie som slepý, tak vidím, že išla cez obidva :)
K mape som sa dostal preklikaním z http://www.rail.sk/arp/slovakia/history/h423-2.htm K tam zobrazenej trati na Dobrú Vodu: majú tam len hlavnú trať, ale v skutočnosti ich tam bolo oveľa viac. Boli síce konské, nie na parný pohon-lokomotívy, ale ich stopy sú, ak viete kde sa pozerať, dobre viditeľné :)
A k tej spomínanej Hubalovej. Dobrý nápad, cez týždeň uvidím, či sa podarí, ale nie z Majdánu :)

Keď už som pri tejto téme-Orešany a okolie, som si chcel už dávnejšie prejsť bývalú modrú značku Majdán-Boleráz. Išla cez obidva háje a cez Všivavec. Vie niekto ako to tam vypadá, sú tam po nej nejaké stopy?
Jediné čo som v lete prejazdil je úsek H.Orešany-Boleráz po poľných cestách-kde posledný úsek pred Bolerázom bol aj súčasťou modrej značky. Dovtedy len rozbitá poľná cesta, bez cesty a potom kukuričná trasa-využívajú to motorkári.
13.03.2011 - 11:33:18
00
Zo svojej strany vyjadrujem veľkú spokojnosť, zišli sme sa aj v hojnom počte 7 ks (na BA). Pohodové tempo, no Roman zavelil "do kopcov tréningovo", a to bolo fajn. :y: Na Košarisku fazuľová polievka, na ktorú sme čakali skoro 30 min a palacinky (skoro som nedošiel domov bez posratia :lol: ). Hoci moje už ani palacinkami neboli, definoval som ich ako toasty. :D Teraz pohodička s jahodovým kompótom a domácou banánovou roládou, potom prídu ďalšie chody. A k tomu Children of Bodom a Aria. :P
13.03.2011 - 16:00:28
00
Čo dodať :sun: :y: no proste super výletný výjazd...
13.03.2011 - 16:17:17
00
jj, dnes bol pekny vyjazd. Aj sme si zatrenovali do kopcov. S celym vikendom som nadmieru spokojny :y:
13.03.2011 - 16:45:50
00
Dnes to bolo fajn, tohtorocna prva stovka, cesta domov z PK bola peklo (romanx z BA do PK to bolo nakoniec v celku v pohode, tak bocny chrbto-pravy vietor), vietor bol velmi silny a navyse mi prefukal vsetko, aj ponozky v tretrach, bola mi strasna zima. Vo Sv. Jure som chytil taky hladak, ze som musel zastavit a vyzrat par tyciniek, doma som sa napraskal a teraz mi je blbo ;)

Bol som prekvapeny, ze nas bolo tolko kusov, spoznal som novych foristov. Len toho chalana na kosariskach po lavej ruke som akosi nestihol zistit ;)
13.03.2011 - 17:07:09
00
Vo Vrakuni čo sme sa rozdelili s Romanom tak začal fúkať taký protivietor, že ak by som prestal krútiť, tak by som asi začal isť opačným smerom ako som mal namierené.
13.03.2011 - 17:28:07
00
Az potom sme si uvedomili, ako nam v lese dobre bolo :P

Este detail, Craobs to s nami tahal na cyklokrose ;o)
13.03.2011 - 17:37:34
00
keyboard_arrow_up